Karlovarští celníci našli v prodejnách i tržnicích stovky litrů nezdaněného alkoholu

6.5.2022
Roman Kořinek

Příslušníci celní správy Karlovarského kraje provádějí pravidelně skladování a prodeje zboží nejen na tržnicích, ale i v kamenných provozovnách a prodejnách. Nejčastěji se při kontrolách setkávají s prodejem výrobků porušujících práva duševního vlastnictví tady padělků, prodejem neznačených či nesprávně značených cigaret, nebo prodejem alkoholu bez dokladů.

„V letošním roce se příslušníci oddělení dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Karlovarský kraj zaměřili právě na prodej lihovin. Kontrolovali nejen správné značení alkoholu kontrolními páskami, ale také to, zda prodejci mají k těmto vybraným výrobkům doklady prokazující jejich zdanění,“ říká tisková mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková.

Od ledna do dubna letošního roku provedli s tímto zaměřením devatenáct kontrol. Z nich bylo deset pozitivních, což znamená, že celníci v prodejnách karlovarského regionu zajistili bezmála 500 lahví alkoholu.

„To je zhruba tři sta litrů alkoholu. Kontrolované osoby nepředložily k zajištěným lihovinám doklady prokazující jejich zdanění v souladu s ustanovením zákona o spotřebních daních. Únik na spotřební dani byl předběžně vyčíslen na více než 33 tisíc korun,“ dodala tisková mluvčí s tím, že případy budou předány k doměření spotřební daně a dalšímu šetření na právní oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

Zdroj: vz/cukk

 Nepřehlédněte