Karlovarští kriminalisté odhalili indoorovou pěstírnu marihuany

12.8.2022
Roman Kořinek

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy tak v západních Čechách úspěšně pokračuje boj s drogovou kriminalitou.

„Podařilo se nám odhalit další indoorovou pěstírnu konopí. Obviněný muž měl pěstírnu neoprávněně provozovat v pronajatých prostorech v Karlových Varech. Nejméně od poloviny července do čtvrtka 4. srpna letošního roku měl v těchto prostorech pěstovat konopí tzv. indoor způsobem, tedy pomocí umělého osvětlení, zabudované ventilace či speciálního substrátu,“ popisuje policejní mluvčí.

Policisté ve speciálně upravené místnosti zajistili téměř sto rostlin konopí různého vzrůstu až do výšky přibližně 250 centimetrů. Z těchto zajištěných rostlin by sušením bylo možné vyrobit více než tisíc gramů drogy marihuana.

„Kromě toho bylo zajištěno kompletní vybavení zmíněné indoorové pěstírny. V případě prokázání viny hrozí muži, jehož vyšetřování probíhá na svobodě, trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Jakub Kopřiva.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte