Kdo povede Kometu v nové sezóně? Brňané už mají jasno

21.4.2022
Redakce

Hokejisty extraligového Brna povede v nové sezoně Martin Pešout, jenž naposledy trénoval Karlovy Vary. Na pozici hlavního kouče nahradí Jiřího Kalouse. Ten bude nově asistentem u reprezentačního týmu juniorů a zároveň sportovním manažerem mládežnických reprezentací. Kometa dnes potvrdila změny, o nichž se již delší dobu spekulovalo, na klubovém webu.

Pětapadesátiletý Pešout se vrací do Brna po pěti letech, tehdy byl ještě v roli asistenta trenéra. Na západ Čech odešel po prvním ze dvou titulů, které Kometa dobyla v letech 2017 a 2018. Energii dovedl v posledních dvou sezonách do předkola. Stejně dopadlo v letošních vyřazovacích bojích i Brno, sezona mu skončila po porážce 2:3 na zápasy s Libercem.

Kalous nahradil před rokem na střídačce majitele klubu Libora Zábranského. V této sezoně se již v polovině listopadu na Kalousovu žádost Zábranský na střídačku vrátil a rozšířil realizační tým Komety ve snaze pomoci jí k lepším výsledkům. Již více než měsíc působí Zábranský také jako jeden z asistentů nového reprezentačního trenéra Kariho Jalonena.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte