Kim Cattrall si pamatujete jako Samanthu ze Sexu ve městě, hrála ale i s Belmondem

12.9.2022
Jaroslav Svoboda

K její nejznámější roli patří svérázná Samantha Jones ze seriálu Sex ve městě. Kim Cattrall si ale střihla hlavní roli i v krimikomedii Bezva finta po boku nedávno zesnulého Jean-Paul Belmonda. K vidění pak byla i v populární Policejní akademii. Její život ale rozhodně nebyl bezstarostný a veselý.

Kim se narodila 21. srpna 1956 v Anglii v městečku Widnes, které leží nedaleko Liverpoolu. Ve svých třech měsících odjela s rodiči do Kanady, kde se společně usadili ve Vancouveru. Do Anglie se ale později vrátila, a to když v jedenácti letech začala studovat tamní Akademii hudby a dramatického umění. Odmaturovala ale zpět ve Vancouveru. Po maturitě získala stipendium na americkou Akademii dramatického umění v New Yorku.

Následoval opět návrat do Kanady. S prkny, která znamenají svět, začínala v Torontu v muzikálu Rocky Horror Show.  Cattrall všeobecně hodně cestovala po světě, několik let žila dokonce kousek od našich hranic – s manželem Larrym Davisem bydleli ve Frankfurtu nad Mohanem.

Její první film se jmenoval Rosebud. Jednou z dalších rolí byla sexem posedlá trenérka v komedii Porky´s. Milovníci série amerických komedií Policejní akademie ji pak mohli vidět v prvním díle po boku Stevea Guttenberga. Životní role přišla v roce 1998, kdy poprvé ztvárnila roli Samanthy Jones v Sexu ve městě. Tento seriál měl takový úspěch, že čtyři roky po jeho ukončení natočili celovečerní film, ve kterém si opět zahrála. Zajímavostí je, že film měl na seriál navázat už v roce 2004, ale produkce se zastavila právě kvůli Kim Cattrall, která se nedohodla na platovém ohodnocení své role s HBO. Dohoda se nakonec povedla až v roce 2007. Na otázku, jestli se ještě někdy dočkáme pokračování filmu, odpověděla, že když film změnil pohled na ženy čtyřicátnice, tak proč by totéž nedokázal i s padesátnicemi?

Kim Cattrall byla celkem třikrát vdaná, první manželství ale anulovala a se zbylými dvěma manželi se rozvedla. Je držitelkou Zlatého glóbu za svou roli v Sexu ve městě a několikrát byla i nominována na cenu Emmy.

Zdroj: ČSFD


Témata:

Nepřehlédněte