5 kuriózních případů středočeských hasičů v roce 2017: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána

Další fotky

Středočeští hasiči vyjíždějí k nejrůznějším autonehodám nebo požárům, ale rozhodně to je jen krátký výčet jejich práce. Přinášíme Vám přehled kuriózních událostí, ke kterým profesionální hasiči ze Středočeského kraje za poslední rok vyjížděli.

Planý poplach: Hasiči vyjeli za ovarem

Na Silvestra 2016 v odpoledních hodinách zaměstnal kladenskou jednotku hasičů a dobrovolné hasiče z Hřebče hustý bílý dým, který se valil z jednoho paneláku v kladenské městské části Kročehlavy. Jednotka HZS Kladno vyjela ze stanice se dvěma cisternami a výškovou technikou. „Jak se ovšem ukázalo, o požár nešlo. To jen majitelka bytu pootevřela za silného mrazu ventilační okno, aby odvětrala páru, která se vytvořila v kuchyni při vaření novoročního ovaru,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Hasiči a speleologové cvičili v berounském podzemí

Batole se záchodovým prkénkem na krku

K dalšímu kurióznímu případu vyjížděli středočeští hasiči v pátek 20. ledna. Ani ne dvouletá holčička z Únětic (okr. Praha-západ) si přes hlavu natáhla dětské záchodové prkénko. „To ovšem už nešlo kvůli kónickému zúžení a ostré hraně přetáhnout zpět. Nepříjemnou ozdobu z tvrdého plastu odstranili hasiči z roztocké stanice za třináct minut od ohlášení pomocí nůžek na plech,“ prozradil Ladislav Holomčík.

Hasiči už vědí, co způsobilo požár známého motorestu. Nevěřili byste, jak málo stačilo…

Mladý cyklista se propadl do zamrzlé Berounky

V sobotu 28. ledna po půl čtvrté odpoledne přijalo operační středisko HZS Středočeského kraje informaci o tom, že se do Berounky propadla osoba s jízdním kolem. Berounka tehdy byla zcela zamrzlá a mezi Hýskovem a Berounem se do ní propadl 19letý mladík i s bicyklem. Když hasiči přijeli na místo, byl už mladý cyklista mimo nebezpečí, protože se mu i s kolem podařilo z ledové vody vylézt na zamrzlou plochu. Hasiči mu pomohli, aby se dostal až na břeh. Jelikož byl až po prsa mokrý, vysvlékli ho, potom ho zabalili do deky a posadili ho do vyhřátého vozu, kde čekal až do příjezdu záchranky. „Po dojezdu policie a sanitky byl podchlazený mladík odvezen do berounské nemocnice s tím, že pro kolo i oblečení si zajde na stanici po propuštění z nemocnice,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů.

Požár na Karlštejně likvidovalo čtrnáct hasičských jednotek

Místo kočky ze stromu sundávali skoro dvoumetrového leguána Oscara

V srpnu byli hasiči ze středních Čech povoláni k záchraně leguána, který v obci Žilina na Kladensku utekl k sousedům na zahradu a uvelebil se na stromě. Stalo se to ve středu 9. srpna v 21 hodin večer. „Na místo vyrazila jednotka z centrální kladenské stanice, které se podařilo přes sousední pozemek – shodou okolností jednoho z kladenských profesionálů – zajet s automobilových žebříkem skoro až ke vzrostlému smrku, v jehož horní části na větvi osmiletý leguán Oskar spokojeně spal,“ prozradil Ladislav Holomčík.

Pražští hasiči zachránili medvídka mývala

Jak takového „macka“ ze stromu sundali? Hasiči z koše žebříku přes leguána Oscara přehodili deku a vnesli ho do koše. Nijak se při tom necukal. Poté byl umístěn do připravené přepravní klece, ve které se vozí, když jede s majiteli na výlet autem. „Večerní vycházka s výlezem na strom se Oscarovi patrně zalíbila, neboť hned na druhý den po obědě se chtěl opět vydat do zahrady. Cestu mu ale ve dveřích majitelka zarazila, tak odkráčel trucovat do obývací stěny,“ dodal mluvčí Holomčík.

Hasiči v pohotovosti. Ve Středočeském kraji evidováno 900 událostí, jeden hasič propadl střechou

Pes uvízl v železném zábradlí

Středně velký pes uvízl při sobotní procházce 4. listopadu v železném zábradlí na lávce vedoucí přes železniční trať. Stalo se to v městské části Mariánovice na jihu Benešova. Do několika minut na místo dorazila jednotka HZS z benešovské stanice. Hasiči vysvobodili psa  ze „železných spárů“ pomocí hydraulického rozpínáku, aniž by zábradlí poškodili.

FOTO: 5 kuriózních případů středočeských hasičů: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána

5 kuriózních případů středočeských hasičů: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána - Leguán Oscar5 kuriózních případů středočeských hasičů: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána - Leguán Oscar5 kuriózních případů středočeských hasičů: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána - Leguán Oscar5 kuriózních případů středočeských hasičů: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána - Leguán Oscar5 kuriózních případů středočeských hasičů: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána - Leguán Oscar
Další fotky
5 kuriózních případů středočeských hasičů: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána - Leguán Oscar5 kuriózních případů středočeských hasičů: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána - Zaseknutý pes5 kuriózních případů středočeských hasičů: Záchodové prkénko na krku i záchrana dvoumetrového leguána - pes1
Včera, 12:30
V Berouně se konci loňského roku začala projednávat změna územního plánu. Největší kontroverze vzbudily návrhy...
20.1.2021
Zajímavá místa z příbramského a berounského okresu přibližují čtenářům dvě knihy, které se na veřejnost...
19.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
19.1.2021
Rada města Hořovice schválila na poslední radě v roce 2020 rozpočty na rok 2021 u...
18.1.2021
Svátek Tří králů máme již za sebou, ale Tříkrálová sbírka jako charitativní akce potrvá do...
16.1.2021
Chlapecké pěvecké duo MAFI ze Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice, mnohonásobní vítězové uměleckých soutěží...
15.1.2021
Hospodaření měst a obcí komplikovala v loňském roce nejen mimořádná opatření proti šíření koronaviru, ale...
14.1.2021
Před Vánocemi vyměnil poslanec za ODS Jan Skopeček své charitativní fotbalové turnaje za předvánoční charitativní...
12.1.2021
První místo jubilejního 10. ročníku ankety Alej roku ve Středočeském kraji vybojovala alej v zámeckém...
12.1.2021
Rodina Provaznikova předložila zastupitelům jedinečnou nabídku, přistoupí na ní město?
17.12.2020
Nebudu nijak přehánět, když si dovolím tvrdit, že podobnou unikátní vánoční výzdobu nemá v České...
Reklama