Dlouho očekávaná zpráva je realitou! Slaný začne stavět sportovní halu už letos na podzim

Aktuálně vydané územní rozhodnutí o stavbě multifunkční sportovní haly, dalo zelenou dalším přípravám vedoucím ke stavbě objektu. Město proto podalo nejen žádost o stavební povolení, ale také o státní dotaci na výstavbu.

Se zahájením výběrového řízení na zhotovitele stavby město počítá letos v létě a pomyslný základní kámen stavby by měl být položen na podzim letošního roku. Samotná stavba potrvá asi dvanáct měsíců od zahájení, což znamená, že nový objekt haly za bezmála 71,5 milionů korun, v lokalitě Slaný-Sever, by mohl být otevřen už před koncem příštího roku. Finální úpravy pak kolem sportovní haly obstará nová výsadba keřů a stromů.

Sportovní hala Slaný bude multifunkční, projektovaná v pasivním standardu, což znamená, že celý objekt bude energeticky velmi hospodárný s ohledem na životní prostředí. V rámci přípravy projektu byla ještě přijata varianta doplnění stavby o malou tělocvičnu, která nabídne možnosti pro další sporty a zájmové činnosti, například stolní tenis, aerobic nebo tanec.

„I díky tomu jsme mohli požádat o dotaci na výstavbu v Operačním programu životní prostředí. Pokud bude město Slaný v žádosti úspěšné, mohlo by získat až třicet procent uznatelných nákladů zpět, což by znamenalo asi dvacet pět  miliónů korun z celkových investičních nákladů,“ uvedla manažerka rozvoje města Magdaléna Stýblová.

Investiční akce přinesou bezpečnost v silničním provozu, nová sportoviště i rekonstrukci sociálního zařízení

Značné ekonomické úspory v provozních nákladech celého objektu přinesou úspory energií. „Výrazně bude například zesílena tepelná izolace stěn, vytápění bude tepelnými čerpadly, počítá se s rekuperací teplé užitkové vody, především ve sprchách. K úsporám energií přispějí i led svítidla v hlavní hale, kde každé z nich bude moci mít nastaven vlastní specifický režim svícení. Můžeme tak osvětlovat jen ty části haly, které budou právě využívány, a to navíc i v intenzitě, která je pro daný sport právě třeba,“ uvedl na konkrétních příkladech předseda Investičního výboru při zastupitelstvu města Ladislav Peška

„Sportovní zařízení bude ve vlastnictví města, protože bychom si přáli, aby sloužilo především slánským sportovním klubům, které doposud nemají ve Slaném dostatečné zázemí pro své aktivity, jako jsou například florbal, futsal, basketbal, volejbal, házená, nohejbal, tenis. Zároveň budeme splňovat parametry pro pořádání oficiálních zápasů pro právě jmenované sporty,“ uvedl starosta Martin Hrabánek.

13.5.2021
„Aby sport začal děti znovu bavit!“ to vidí jako nejdůležitější májový úkol pro trenéry početného...
13.5.2021
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci s Nadací Charta 77 – Konto Bariéry, Středočeským...
7.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
7.5.2021
Turista se může zastavit v muzeu studené války a bunkru protiraketové obrany Prahy nebo si...
5.5.2021
Funkcionalistická budova Městské spořitelny byla dokončena roku 1930 podle návrhu architekta Jana Rejchla. V roce...
29.4.2021
Recidivista podle policie vykrádal automaty v nemocnicích na Kladensku, nyní je ve vazbě. Za krádeže...
22.4.2021
V Kladně nastoupí od září do prvních tříd 709 prvňáků, o 59 méně než loni....
21.4.2021
Kladno používá ve školách a školkách i PCR testování na covid, pozitivní byl zatím jeden...
19.4.2021
Altán, který ve veřejném hlasování získal 3. místo, a byl schválen k financování, doplňuje řadu...
12.4.2021
Realizace se dočká například tři roky připravovaný projekt úpravy parkoviště nad 1. Základní školou, který...
6.4.2021
Ve Slaném na Kladensku dnes začala oprava klíčové křižovatky, kterou prochází průtah městem. Práce budou...
Reklama