Do kladenských škol chodí od září přes sedm tisíc žáků. Mají nové učebny, jídelny i umývárny

Během léta město investovalo do školských zařízení téměř čtyřicet milionů korun.

Jednou z největších letošních investic ve školství jsou úpravy a dovybavení ZŠ Brjanská téměř za 18,6 milionů. Nejpozději do konce září bude škola mít bezbariérové přístupy a děti se budou učit ve zrekonstruovaných odborných učebnách. Součástí investice je i úprava prostranství mezi pavilony a nové rozvody počítačové sítě.

Ve školkách Herbenova a Foustky po prázdninách vaří dětem v nově zrekonstruovaných kuchyních. Stavební práce a nové vybavení stálo celkem téměř osm milionů korun.

O prázdninách se proměnily a rozšířily umývárny a toalety v MŠ Vrchlického a přemístila se jídelna školky, což představuje více než milionovou investici. „Důvodem těchto investic je splnění hygienických předpisů a zlepšení provozních podmínek s ohledem na kapacitu zařízení,“ vysvětlil vedoucí Odboru investic Petr Dubravský.

V létě se pracovalo se také ve školce v Divadelní ulici, kde mají novou vzduchotechniku a ohřev teplé užitkové vody. Novou vzduchotechniku za více než milion korun mají i v ZŠ Amálská, ve školce Svojsíkova se měnily sprchové boxy, nové toalety a sprchy mají také v 7. ZŠ Vodárenská a 10. ZŠ Cyrila Boudy.

Dobře se jistě cítí i žáci v ZŠ Školská, kde kromě budování bezbariérových vstupů pořídili do odborných učeben chemie, fyziky a přírodopisu nové moderní pomůcky, například sadu pro pokusy z fotovoltaiky, včetně analýzy součástí a sestavení fotovoltaického systému a sady pro elektromagnetismus nebo mechaniku. V přírodovědě budou zase školáci pracovat třeba s neurovaskulárním modelem lebky a mozku, rozložitelným na jedenáct částí, nebo podobně řešenými modely srdce a oběhového systému.

Mezi významné projekty řadí město přestavbu objektu ve Vrchlického ulici zpět na bezbariérovou mateřskou školu. Je to investice s rozpočtem zhruba dvacet milionů korun, která vrátí objekt k původnímu funkčnímu dispozičnímu řešení prostor, přibude bezbariérovost, zateplení a nová fasáda, nově bude upravená zahrada, oplocení a vstup do objektu. Největším konstrukčním zásahem bude vestavba elektrického výtahu. Na dodavatele stavby vyhlásilo město výběrové řízení, nová školka by měla být dokončena v příštím roce.

Včera, 08:15
Malí hokejisté mají nové zázemí, respektive šatny včetně toalet a sprch. Prostory jim 21. ledna...
26.1.2020
“Je sobota 18. ledna. Rock Café na Národní je plné lidí a zábava je v...
26.1.2020
Kromě zásobování už má kamionová doprava vjezd do historického města Slaný zakázán.
24.1.2020
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
Reklama