Do kladenských škol chodí od září přes sedm tisíc žáků. Mají nové učebny, jídelny i umývárny

Během léta město investovalo do školských zařízení téměř čtyřicet milionů korun.

Jednou z největších letošních investic ve školství jsou úpravy a dovybavení ZŠ Brjanská téměř za 18,6 milionů. Nejpozději do konce září bude škola mít bezbariérové přístupy a děti se budou učit ve zrekonstruovaných odborných učebnách. Součástí investice je i úprava prostranství mezi pavilony a nové rozvody počítačové sítě.

Ve školkách Herbenova a Foustky po prázdninách vaří dětem v nově zrekonstruovaných kuchyních. Stavební práce a nové vybavení stálo celkem téměř osm milionů korun.

O prázdninách se proměnily a rozšířily umývárny a toalety v MŠ Vrchlického a přemístila se jídelna školky, což představuje více než milionovou investici. „Důvodem těchto investic je splnění hygienických předpisů a zlepšení provozních podmínek s ohledem na kapacitu zařízení,“ vysvětlil vedoucí Odboru investic Petr Dubravský.

V létě se pracovalo se také ve školce v Divadelní ulici, kde mají novou vzduchotechniku a ohřev teplé užitkové vody. Novou vzduchotechniku za více než milion korun mají i v ZŠ Amálská, ve školce Svojsíkova se měnily sprchové boxy, nové toalety a sprchy mají také v 7. ZŠ Vodárenská a 10. ZŠ Cyrila Boudy.

Dobře se jistě cítí i žáci v ZŠ Školská, kde kromě budování bezbariérových vstupů pořídili do odborných učeben chemie, fyziky a přírodopisu nové moderní pomůcky, například sadu pro pokusy z fotovoltaiky, včetně analýzy součástí a sestavení fotovoltaického systému a sady pro elektromagnetismus nebo mechaniku. V přírodovědě budou zase školáci pracovat třeba s neurovaskulárním modelem lebky a mozku, rozložitelným na jedenáct částí, nebo podobně řešenými modely srdce a oběhového systému.

Mezi významné projekty řadí město přestavbu objektu ve Vrchlického ulici zpět na bezbariérovou mateřskou školu. Je to investice s rozpočtem zhruba dvacet milionů korun, která vrátí objekt k původnímu funkčnímu dispozičnímu řešení prostor, přibude bezbariérovost, zateplení a nová fasáda, nově bude upravená zahrada, oplocení a vstup do objektu. Největším konstrukčním zásahem bude vestavba elektrického výtahu. Na dodavatele stavby vyhlásilo město výběrové řízení, nová školka by měla být dokončena v příštím roce.

Včera, 14:20
Cyklus pravidelných besed se zajímavými osobnostmi, které pořádá v Horním Bezděkově spolek Klíče pro demokracii,...
18.9.2020
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
16.9.2020
Vedení Stochova se rozhodlo zapojit do celostátní soutěže o kamerový systém v hodnotě 150 tisíc...
9.9.2020
Architekt Josef Pleskot předal Kladnu návrh nového Sítenského mostu. Jeho ocelová konstrukce má připomínat industriální...
6.9.2020
Program bude poprvé obohacen o nevšední prohlídku slánského podzemí a koncertem renesanční hudby v kostele...
5.9.2020
Statutární město Kladno ve spolupráci s Policií ČR Územním odborem Kladno za finanční podpory Ministerstva...
5.9.2020
Několik měsíců rozpracované akce přinesly své pozitivní výsledky. Vyšetřovatel služby kriminální policie obvinil sedm osob...
4.9.2020
Škola se modernizuje postupně. Už v loňském roce získala bezbariérové přístupy a děti se učí...
4.9.2020
Kompletní renovace parkovací plochy vyjde na 7,5 milionů korun. Asfalt nahradí vsakovací povrch, dojde k...
4.9.2020
Před 78 lety zažily Lidice tu největší válečnou tragédii. Jeden z občanů, Josef Podzemský, místní...
Reklama