Dopravní akce cílila ve středních Čechách na kontrolu nákladní dopravy

Policisté se zaměřili na dodržování sociálních předpisů, tachografy, zajímaly je i hmotnostní limity motorových vozidel.

Akce se zúčastnili policisté z dopravních inspektorátů, dálničních oddělení a oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. „Policisté se ve spolupráci se zástupci Celního úřadu a Centra služeb pro silniční dopravu prioritně zaměřili na řidiče nákladních vozidel. Zjišťovali, zda dodržují především tzv. sociální předpisy, kam patří například dodržování doby řízení, doby odpočinku a bezpečnostních přestávek. Svoji pozornost zaměřili ale také na tachografy a paměťové karty řidičů. Na některých stanovištích se řidiči mohli setkat s mobilní váhou a příslušnou měřicí technikou. Tu na vytipovaných místech při této součinnostní akci využívali policisté, aby zjistili, zda vozidla nejsou přetížena,“ vysvětluje nprap. Bc. Veronika Čermáková, tisková mluvčí P ČR

Během dopravní akce zastavili policisté ve Středočeském kraji přes tři stovky motorových vozidel, z toho bylo sto dvacet sedm nákladních vozidel nad 3,5 t a šest autobusů. „V rámci kontrol policisté zjistili osmdesát osm přestupků, přičemž šedesát sedm z nich policisté vyřídili na místě příkazním řízení ve výši 52 000 korun a zbylých dvacet jedna oznámili na příslušný úřad k dalšímu projednání ve správním řízení,“ doplňuje tisková mluvčí.

Ale to není všechno. Policisté řešili porušení zákona o silniční dopravě u sedmnácti vozidel, osm vozidel překročilo hmotnost a dvacet jedna řidičů jelo s vozidlem, které nevyhovovalo technickým stavem. Nejvyšší povolenou rychlost překročilo celkem deset osob a policisté zastavili tři vozidla, která nebyla opatřena dálniční známkou. Pod vlivem alkoholu do jednoho promile za volant usedl jeden řidič a u jednoho řidiče policisté zjistili přítomnost omamné a psychotropní látky.

„Řidiči nákladních vozidel nad 3,5 t nejčastěji porušovali sociální předpisy. Celkem 11 řidičů nedodrželo dobu řízení, dobu odpočinku, anebo bezpečnostní přestávku. Nesprávné používání tachografu policisté odhalili u pěti řidičů a dva řidiči neoprávněně manipulovali s kontrolním zařízením,“ doplňuje ještě tisková mluvčí.

Včera, 17:01
Požár hospodářského stavení s garáží likvidovali hasiči v obci Želivec v okrese Praha-východ. Oheň zničil...
Včera, 15:01
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
Včera, 13:01
Hasiči ve středu večer vyjížděli k požáru tří dodávek v Jinočanech u Prahy. Škoda je...
Včera, 07:20
Příbramská nemocnice dokončila modernizaci pavilonu D4 a otevřela zrekonstruované lůžkové oddělení gynekologie a gynekologickou ambulanci...
16.1.2020
Čínský nový rok je oslavou příchodu jarního období, které Číňané nazývají Svátky jara. V sobotu...
16.1.2020
Muzeum Českého krasu v Berouně loni navštívilo téměř 47.000 lidí. Proti předminulému roku jde o...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
16.1.2020
Na zámek Konopiště na Benešovsku loni zamířilo zhruba 148.000 lidí, o sedm procent méně než...
16.1.2020
Nyní už není k dispozici v Hloubětínském zámečku, ale ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (Šrobárova...
16.1.2020
Hasiči zasahovali u požáru rekreačního střediska ve Věšíně na Příbramsku, oheň dostali pod kontrolu po...
Reklama