Dopravní akce cílila ve středních Čechách na kontrolu nákladní dopravy

Policisté se zaměřili na dodržování sociálních předpisů, tachografy, zajímaly je i hmotnostní limity motorových vozidel.

Akce se zúčastnili policisté z dopravních inspektorátů, dálničních oddělení a oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. „Policisté se ve spolupráci se zástupci Celního úřadu a Centra služeb pro silniční dopravu prioritně zaměřili na řidiče nákladních vozidel. Zjišťovali, zda dodržují především tzv. sociální předpisy, kam patří například dodržování doby řízení, doby odpočinku a bezpečnostních přestávek. Svoji pozornost zaměřili ale také na tachografy a paměťové karty řidičů. Na některých stanovištích se řidiči mohli setkat s mobilní váhou a příslušnou měřicí technikou. Tu na vytipovaných místech při této součinnostní akci využívali policisté, aby zjistili, zda vozidla nejsou přetížena,“ vysvětluje nprap. Bc. Veronika Čermáková, tisková mluvčí P ČR

Během dopravní akce zastavili policisté ve Středočeském kraji přes tři stovky motorových vozidel, z toho bylo sto dvacet sedm nákladních vozidel nad 3,5 t a šest autobusů. „V rámci kontrol policisté zjistili osmdesát osm přestupků, přičemž šedesát sedm z nich policisté vyřídili na místě příkazním řízení ve výši 52 000 korun a zbylých dvacet jedna oznámili na příslušný úřad k dalšímu projednání ve správním řízení,“ doplňuje tisková mluvčí.

Ale to není všechno. Policisté řešili porušení zákona o silniční dopravě u sedmnácti vozidel, osm vozidel překročilo hmotnost a dvacet jedna řidičů jelo s vozidlem, které nevyhovovalo technickým stavem. Nejvyšší povolenou rychlost překročilo celkem deset osob a policisté zastavili tři vozidla, která nebyla opatřena dálniční známkou. Pod vlivem alkoholu do jednoho promile za volant usedl jeden řidič a u jednoho řidiče policisté zjistili přítomnost omamné a psychotropní látky.

„Řidiči nákladních vozidel nad 3,5 t nejčastěji porušovali sociální předpisy. Celkem 11 řidičů nedodrželo dobu řízení, dobu odpočinku, anebo bezpečnostní přestávku. Nesprávné používání tachografu policisté odhalili u pěti řidičů a dva řidiči neoprávněně manipulovali s kontrolním zařízením,“ doplňuje ještě tisková mluvčí.

Dnes, 16:14
Říčany u Prahy vyhlásily časově neomezenou sbírku na podporu zdravotníků, kteří se v důsledku své...
Dnes, 15:16
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly rozvážet seniorům, lékařům a dobrovolníkům obědy. Vodárny je nakupují...
Dnes, 14:13
Mladá Boleslav zřídila bezplatnou linku právní pomoci, funguje ode dneška. Lidé se mohou informovat například...
Dnes, 13:13
Jeden z pracovníků berounské prodejny Lidl se nakazil koronavirem, většina zaměstnanců je v preventivní karanténě....
Dnes, 10:58
Program na bezúročné úvěry pro pražské firmy zasažené v souvislosti s koronavirem by měl být...
Dnes, 09:19
Pro 150 pracovníků a jejich 2500 aktuálních klientů dostala organizace SANANIM přiděleno 100 jednorázových roušek....
Dnes, 07:50
Případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 přibývá i v berounském regionu. Město Králův Dvůr se už několik...
Včera, 17:14
V Králově Dvoře skupina dobrovolníků spustila projekt 3D tiskem proti viru. Denně na 3D tiskárnách...
Včera, 16:17
Mělník chce ve městě další odběrové místo pro testy na onemocnění COVID-19, a to se...
Včera, 15:05
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Reklama