Dva zápasy za víkend a čtyři body. Jágr válí jako za mlada! Kladnu to však na plný bodový zisk nestačilo

První říjnový víkend byl pro Rytíře velice těžký. Ve dvou dnech museli odehrát dva zápasy! Do obou naskočil i Jaromír Jágr a bodově byl hodně produktivní, což napomohlo Kladnu alespoň k jedné výhře.

Po nezdařilém vstupu do nové sezony extraligy se hokejistům Kladna podařilo vytvořit menší bodovou sérii a odlepit se ze dna tabulky. První říjnový víkend jim ale přinesl na program dva těžké zápasy v krátkém sledu. V tom prvním je navíc čekal neporažený lídr tabulky.

V sobotu na zimní stadion do Kladna přcestovali z Liberce Bílý Tygři, který v úvodních šesti kolech zapsali plný bodový zisk. Proti favorizovanému soupeři však Rytíři na domácí půdě předvedli famózní výkon. Prakticky po celé utkání byli lepší než soupeř.

O drama však nebyla nouze. Hokejisté Kladna totiž v prvních dvou třetinách nezužitkovali velké množství šancí a prohrávali 1:2, když jejich jedinou branku vstřelil ve 14. minutě Jágr.

Rytíři poté zaslouženě otočili skóre zápasu po brankách Austina ze 54. a 58. minuty. To však nebyl ještě zdaleka konec. Liberečtí totiž při hře bez brankáře vzápětí srovnali, na což však obratem reagoval Jágr gólem z dorážky po další tvrdé střele Austina.

Libor Kozák konečně prolomil střeleckou smůlu. Doufám, že to bude ten pravý impulz, říká Jílek

Bláznivý závěr ještě vyšperkoval přesou trefou do prázdné brány Valský, a Kladno si tak připsalo nečekaný skalp favorita a především tři důležité body do tabulky.

Skvělou formu chtěli Rytíři potvrdit o den později na ledě Pardubic. S těžkým zápasem v nohách jim však ze začátku chyběl pohyb. Domácí Dynamo, které bylo před utkáním poslední v tabulce, toho využilo a po první třetině vedlo 1:0.

Na začátku druhé třetiny srovnal skóre Stach, jemuž asistoval Jágr. Pardubice ale byli i nadále aktivnější a poodskočili svému soupeři znovu, tentokrát o dvě branky. Naději na obrat ještě na konci třetiny vykřesal v přesilové hře produktivní Jágr, jenže v posledním dějství už žádná branka nepadla.

S devíti body je Kladno aktuálně jedenácté. Pod ním jsou se šesti body právě Pardubice a dále také Zlín a Litvínov.

Fajn vynález od Feina. Těžko věřit, že toto nepostradatelné ruční nářadí vzniklo už před víc jak sto lety

 

Včera, 12:01
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
Reklama