Dva zápasy za víkend a čtyři body. Jágr válí jako za mlada! Kladnu to však na plný bodový zisk nestačilo

První říjnový víkend byl pro Rytíře velice těžký. Ve dvou dnech museli odehrát dva zápasy! Do obou naskočil i Jaromír Jágr a bodově byl hodně produktivní, což napomohlo Kladnu alespoň k jedné výhře.

Po nezdařilém vstupu do nové sezony extraligy se hokejistům Kladna podařilo vytvořit menší bodovou sérii a odlepit se ze dna tabulky. První říjnový víkend jim ale přinesl na program dva těžké zápasy v krátkém sledu. V tom prvním je navíc čekal neporažený lídr tabulky.

V sobotu na zimní stadion do Kladna přcestovali z Liberce Bílý Tygři, který v úvodních šesti kolech zapsali plný bodový zisk. Proti favorizovanému soupeři však Rytíři na domácí půdě předvedli famózní výkon. Prakticky po celé utkání byli lepší než soupeř.

O drama však nebyla nouze. Hokejisté Kladna totiž v prvních dvou třetinách nezužitkovali velké množství šancí a prohrávali 1:2, když jejich jedinou branku vstřelil ve 14. minutě Jágr.

Rytíři poté zaslouženě otočili skóre zápasu po brankách Austina ze 54. a 58. minuty. To však nebyl ještě zdaleka konec. Liberečtí totiž při hře bez brankáře vzápětí srovnali, na což však obratem reagoval Jágr gólem z dorážky po další tvrdé střele Austina.

Libor Kozák konečně prolomil střeleckou smůlu. Doufám, že to bude ten pravý impulz, říká Jílek

Bláznivý závěr ještě vyšperkoval přesou trefou do prázdné brány Valský, a Kladno si tak připsalo nečekaný skalp favorita a především tři důležité body do tabulky.

Skvělou formu chtěli Rytíři potvrdit o den později na ledě Pardubic. S těžkým zápasem v nohách jim však ze začátku chyběl pohyb. Domácí Dynamo, které bylo před utkáním poslední v tabulce, toho využilo a po první třetině vedlo 1:0.

Na začátku druhé třetiny srovnal skóre Stach, jemuž asistoval Jágr. Pardubice ale byli i nadále aktivnější a poodskočili svému soupeři znovu, tentokrát o dvě branky. Naději na obrat ještě na konci třetiny vykřesal v přesilové hře produktivní Jágr, jenže v posledním dějství už žádná branka nepadla.

S devíti body je Kladno aktuálně jedenácté. Pod ním jsou se šesti body právě Pardubice a dále také Zlín a Litvínov.

Fajn vynález od Feina. Těžko věřit, že toto nepostradatelné ruční nářadí vzniklo už před víc jak sto lety

 

Včera, 11:50
Středočeské vodárny postupně posilují zajištění vodojemů, nyní zlepší vybavení lánského vodojemu. Vodojem vybaví speciálním vzduchovým...
8.4.2020
Kladno otevře ve středu sportoviště Sletiště a ve čtvrtek blízký Tenisový areál SK. Ostatní kladenské...
8.4.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
8.4.2020
České dráhy zatím nekoupí vlaky pro trať Praha - Kladno, ukončily tendr, který spustily v...
byt_ilustrační obrázek
6.4.2020
Kladno vyčlenilo několik městských bytů, mohou posloužit například zdravotníkům v karanténě kvůli onemocnění covid-19, ale...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
2.4.2020
Na novém úseku karlovarské dálnice D6 tvořícím obchvat Řevničova na Rakovnicku už stojí klíčový most...
2.4.2020
Zápis dětí proběhne ve všech základních školách podle školských obvodů, stanovených obecně závaznou vyhláškou Statutárního...
1.4.2020
Město spustilo také bezplatnou linku psychologické pomoci. Vprovozu je v pracovní dny od 14 do...
Reklama