Extraliga už je na dosah! Jágrovo Kladno postoupilo do baráže

Kladenští hokejisté mohli v pátek ukončit semifinálovou sérii Chance ligy s vítězem základní části Duklou Jihlava. A to se jim také povedlo! Rytíři se tak o krok přiblížili k vysněné extralize.

Semifinálová série Kladna s Jihlavou se za stavu 3:1 pro Rytíře přesunula zpátky na Vysočinu na Horácký zimní stadion. Kladenští hokejisté tak měli v pátek první příležitost postoupit do baráže o extraligu. Chopili se ji bravurně a povzbuzeni dvěma výhrami z domácího prostředí zdolali Jihlavu 4:2.

Rozhodně se ovšem nejednalo o jednostrannou záležitost. Jak by také mohlo, když Ježci ovládli základní hrací část Chance ligy. Před vlastními fanoušky a za hrozby možného vypadnutí byli samozřejmě extrémně motivovaní. Do utkání tudíž vlétli a zatlačili svého soupeře. Zasloužená odměna za snahu přišla v polovině první třetiny. Po vyhraném vhazování se mezi kruhy ocitl osamocený Harkabus, který vypálil přesně pod břevno.

PÁTRÁNÍ: V Praze se ztratila psychicky nemocná dívka, která je v ohrožení života. Poznáte ji?

Jenže Rytíři rychle na úvodní branku odpověděli a to byl zlomový moment utkání. Po chybě domácích ve středu kluziště střílel Vampola a  jeho pokus v závaru před brankovištěm dorazil do brány Antonín Melka. Ještě do pauzy se pak Kladno ujalo vedení. Po tlaku v přesilových hrách se dostal do dobré pozice Strnad a překonal brankáře Honzíka.

Dukla v druhém dějství pravděpodobně ze strachu z další možné inkasované branky hrála více od zadu a gólmana Cikánka příliš neprověřila. Rytířům to však nezabránilo v tom znovu udeřit. Nash totiž v 31. minutě ranou od modré využil přesilovou hru a jeho tým už tak měl dvoubrankový náskok.

Třetí třetinu poté začali lépe Ježci a stadion se už po 22 sekundách mohl radovat ze snížení stavu, jež zařídil Skořepa. Vyrovnat se však už domácím hokejistům nepodařilo. V brance Rytířů totiž skvěle chytal Cikánek, a navíc si jeho tým vzal dvoubrankové vedení zpět. Jaromír Jágr po nahrávce Plekance zblízka propálil Honzíka a pojistil Kladnu postup do baráže o extraligu.

Polovina hmoty naší galaxie pochází odjinud. Jsme tak skutečně Dětmi hvězd

 

Včera, 13:53
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
Včera, 12:01
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
Reklama