Extraliga už je na dosah! Jágrovo Kladno postoupilo do baráže

Kladenští hokejisté mohli v pátek ukončit semifinálovou sérii Chance ligy s vítězem základní části Duklou Jihlava. A to se jim také povedlo! Rytíři se tak o krok přiblížili k vysněné extralize.

Semifinálová série Kladna s Jihlavou se za stavu 3:1 pro Rytíře přesunula zpátky na Vysočinu na Horácký zimní stadion. Kladenští hokejisté tak měli v pátek první příležitost postoupit do baráže o extraligu. Chopili se ji bravurně a povzbuzeni dvěma výhrami z domácího prostředí zdolali Jihlavu 4:2.

Rozhodně se ovšem nejednalo o jednostrannou záležitost. Jak by také mohlo, když Ježci ovládli základní hrací část Chance ligy. Před vlastními fanoušky a za hrozby možného vypadnutí byli samozřejmě extrémně motivovaní. Do utkání tudíž vlétli a zatlačili svého soupeře. Zasloužená odměna za snahu přišla v polovině první třetiny. Po vyhraném vhazování se mezi kruhy ocitl osamocený Harkabus, který vypálil přesně pod břevno.

PÁTRÁNÍ: V Praze se ztratila psychicky nemocná dívka, která je v ohrožení života. Poznáte ji?

Jenže Rytíři rychle na úvodní branku odpověděli a to byl zlomový moment utkání. Po chybě domácích ve středu kluziště střílel Vampola a  jeho pokus v závaru před brankovištěm dorazil do brány Antonín Melka. Ještě do pauzy se pak Kladno ujalo vedení. Po tlaku v přesilových hrách se dostal do dobré pozice Strnad a překonal brankáře Honzíka.

Dukla v druhém dějství pravděpodobně ze strachu z další možné inkasované branky hrála více od zadu a gólmana Cikánka příliš neprověřila. Rytířům to však nezabránilo v tom znovu udeřit. Nash totiž v 31. minutě ranou od modré využil přesilovou hru a jeho tým už tak měl dvoubrankový náskok.

Třetí třetinu poté začali lépe Ježci a stadion se už po 22 sekundách mohl radovat ze snížení stavu, jež zařídil Skořepa. Vyrovnat se však už domácím hokejistům nepodařilo. V brance Rytířů totiž skvěle chytal Cikánek, a navíc si jeho tým vzal dvoubrankové vedení zpět. Jaromír Jágr po nahrávce Plekance zblízka propálil Honzíka a pojistil Kladnu postup do baráže o extraligu.

Polovina hmoty naší galaxie pochází odjinud. Jsme tak skutečně Dětmi hvězd

 

Včera, 15:42
Smečno na Kladensku má nový školní pavilon, žáci jej začnou využívat v září. Stavba je...
10.8.2020
Ve Slaném na Kladensku postaví město sběrný dvůr vybavený moderními technologiemi. Dosud jej provozovalo na...
5.8.2020
Buštěhradští zastupitelé se dnes na veřejném jednání vyjádří k návrhům obchvatu města. Jeho vznik záleží...
4.8.2020
Od poloviny srpna se mohou Kladenští vyjádřit k dlouhodobému rozvoji města. Dotazníky připravené vedením radnice...
4.8.2020
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
30.7.2020
Několik desítek členů oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Lidice, včetně přeživších lidických...
24.7.2020
Vědci z buštěhradského Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT vyvíjejí bytové větrací jednotky, které...
23.7.2020
Ukulele – to j pohoda. Nástroj trochu legrační, dobře naladění hudebníci, kteří sebou nemusí tahat...
22.7.2020
Vodárny obnovují čerpací stanici pitné vody Mělnická Vrutice. Jde o zásadní opravu po zhruba 50...
22.7.2020
Kladno nechá opravit silniční podjezd v části Kročehlavy, práce na obnově mají začít letos. Opěrné...
Reklama