Hamáček: Hasiče oceníme vždy, až když je problém

Jednou z posledních návštěv hasičských středisek, které Jan Hamáček (ČSSD) stihl ještě ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny, byla kladenská. Jako šéf dolní komory parlamentu objel téměř všechny stanice v kraji. Podmínky hasičů považuje za velmi důležité.

Hasiče trápí nedostatečné technické vybavení…

„Riskují zdraví a životy. Přitom to většinou doceníme, až když nás vylamují z nabouraného vozu nebo zachraňují z hořícího domu. Často se setkávám s následky různých neštěstí a vidím, co se podařilo zachránit díky práci hasičů. Proto dělám a budu dělat všechno pro to, aby se jejich pracovní podmínky zlepšovaly,“ vysvětlil svůj zájem Hamáček, který se problematice chce věnovat i v dalším volebním období. Kandiduje totiž jako lídr středočeské kandidátky ČSSD.

Během nedávné návštěvy největšího profesionálního sboru v republice si prohlédl vozový park centrální kladenské stanice a zásahovou techniku. „Měl jsem možnost sledovat při práci opravdu profesionály. Jsem rád, že zde mají k dispozici moderní techniku, která usnadňuje koordinaci záchranných složek v našem regionu,“ uvedl poté.

Technické zázemí je problém, to jak u profesionálních, tak i u dobrovolných hasičů. „Za poslední čtyři roky se ale hodně změnilo. Pojišťovny začaly více odevzdávat do Fondu zábrany škod a z něj se pořídila spousta nové techniky,“ řekl Hamáček.

…a zdržuje je nadměrné papírování

Podle svých slov díky cestám po regionu získal celkem slušnou představu, jaké jsou největší problémy. „V případě profesionálů je to například přehnané papírování. Většina jejich práce by se podle mého měla odehrávat v terénu a ne u počítače.  To se ale dá změnit. U dobrovolných zase chceme více motivovat zaměstnavatele, aby je snáz uvolňovali k zásahům i na cvičení,“ popsal lídr středočeské kandidátky ČSSD témata, kterým se chce po volbách intenzivněji věnovat.

Závěr zmíněné kladenské návštěvy Jana Hamáčka patřil prohlídce Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. „Jsem rád, že Středočeský kraj disponuje moderním vybavením,“ podotkl po prohlídce Jan Hamáček. „Špičková technika, pokud je k dispozici, zachraňuje lidské životy, “ zdůraznil.

13.2.2021
V rámci Středočeského kraje eviduje policie v kybernetické kriminalitě přes tisíc sedm set případů.
10.2.2021
Společné řešení závazků spojených s životním prostředím je pro nejbližší budoucnost cílem Kladna a okolních...
9.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
9.2.2021
Středočeští kriminalisté z oddělení kybernetické kriminality řeší od začátku letošního roku už několik případů podvodů...
4.2.2021
Smlouva o veřejných službách v městské autobusové dopravě je účinná je od 1. září letošního...
4.2.2021
Obec Šlapanice sousedí s obcemi Jarpice, Poštovice a Zlonice. Rozkládá se na obou březích Vranského...
3.2.2021
Peníze budou jako každý rok spravedlivě rozděleny podle aktuálního počtu svěřených dětí v dětských domovech...
3.2.2021
Loňský rok byl prakticky od počátku poznamenán celosvětovou pandemií koronaviru, což se odrazilo také ve...
25.1.2021
Město tento projekt zřídilo s jednoznačným záměrem, finančně podpořit péči o památkové dědictví města. Letos...
23.1.2021
Neobvyklý zásah absolvovala například začátkem května jednotka z kolínské stanice. Na hřbitově v nedaleké obci...
22.1.2021
Město také podpoří kulturní a sportovní organizace nabídkou grantů, stejně tak neziskové organizace, které na...
Reklama