Hokejisté Kladna v boji o důležité body porazili Vítkovice 2:1

Hokejisté Kladna porazili ve čtvrtek ve 30. kole extraligy Vítkovice 2:1. Rytířům, kteří se opět museli kvůli zranění obejít bez majitele klubu Jaromíra Jágra, zajistily důležitou výhru v souboji dvanáctého týmu soutěže s třináctým góly Jakuba Strnada a Bradyho Austina z první třetiny.

Za hosty snížil ve třetí části Jan Schleiss. Ostravané vyšli naprázdno po třech utkáních, z nichž vytěžili sedm bodů.

„Pro nás je tohle hrozně důležité vítězství. Bojujeme o účast ve vyřazovacích bojích, takže každý bod je pro nás moc důležitý. Po té krátké vánoční přestávce bylo super naskočit do toho zase výhrou. Věříme, že si na konci to play off, které je naším cílem, zahrajeme,“ řekl Austin novinářům.

Středočeši, do jejichž sestavy se po dlouhé době vrátili útočníci Réway a Valský, měli od úvodního buly velkou převahu a jedna šance střídala druhou. Problém byl v koncovce. Stach z ideální pozice mezi kruhy nepropálil gólmana Svobodu. V páté minutě se natlačil do zakončení Machač, ale dopadl stejně.

V sedmé minutě si Rytíři svou aktivitou vysloužili přesilovku. V ní měl ideálně nabito O’Donnell, jenže Svoboda zasáhl levým betonem. V další příležitosti selhal Valský. Neujala se ani Kautova šance, domácí nevyužili další přesilovku a museli naopak sami do čtyř. Paradoxně právě v této situaci šli do vedení, když ujel Strnad, a přestože ho naháněli po celou dobu dva hostující hráči, dokázal chytře překonat Svobodu.

V 17. minutě předvedl úchvatnou akci kladenský bek Austin, když si vzal puk za vlastní brankou, projel celým kluzištěm a pak střelou na bližší tyčku z velkého úhlu nachytal Svobodu.

„Jen jsem se to snažil vystřelit na branku, ideálně pod horní tyčku, kam to nakonec také šlo. Určitě jeden z těch hezčích gólů v mé kariéře,“ smál se šestadvacetiletý Kanaďan.

Ještě před pauzou mohl zvýšit Hajný, v brankoviště ležící puk za Svobodou ale nedokázal dorazit do prázdné branky, když mu situaci hodně znepříjemnil Černý.

Hosté jako kdyby se ani dlouhou cestou z Ostravy nedokázali vymanit z vánoční nálady. První dějství prohráli na střely mezi tyčky 6:15, druhé pak dokonce 4:17. Jenže Středočechům se nedařilo přidat další góly.

„S první půlkou zápasu jsme byli spokojení. Měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli jsme si šance, ale bohužel jsme nešli do vyššího vedení. Od půlky zápasu jsme ty situace začali přehrávat, pořád jsme někoho hledali a vymýšleli tam podle mého názoru nesmysly,“ řekl domácí kouč David Čermák.

Ve velké šanci selhal Kaut, sólo nevyšlo ani Valskému a neuspěl ani O’Donnell. Naopak na druhé straně musel Barinka zaskočit velmi dobrým obranným zákrokem za Godlu.

Také ve třetí částí se hrálo převážně podle kladenských not a brankář Svoboda se musel ohánět, aby udržel hostům alespoň mizivé naděje na návrat do zápasu. V 45. minutě minul ve velké šanci Hovorka. Ostravané se přece jen dočkali v 52. minutě, kdy sebral Godlovi nulu Schleiss. Domácí viditelně znervózněli, ale nakonec se mohli radovat, když přestáli bez úhony i risk Ostravanů s hrou bez gólmana.

„V posledních deseti minutách jsme byli hodně aktivní. Na to, jaký byl průběh zápasu, jsme nakonec možná mohli i bodík vydolovat, ale za ten celkový výkon jsme si ho ani moc nezasloužili. Hokej se hraje šedesát minut, ale my jsme hráli jen část toho utkání,“ netajil svou nespokojenost asistent hostujícího kouče Ladislav Svozil.

ČTK

Včera, 17:11
Škoda přesahující pět milionů korun, čtyři zranění. To je konečná bilance srážky vlaku s kamionem,...
Včera, 15:11
Stavební firma MTStav Příbram, s.r.o., podnikatele Martina Pečenky má finanční potíže. Na návrh dlužníka, který...
Včera, 13:11
Brouk působí lesákům a odboru životního prostředí kladenského magistrátu velké starosti.
Včera, 12:11
Galerií pod širým nebem je kamenosochařské symposium Cesty mramoru, které se nachází podél Karlické ulice...
Včera, 11:11
Další podmínkou je trvalý pobyte v Rakovníku, v Domě s pečovatelskou službou nebo domově seniorů...
Včera, 10:14
To vše v rozsahu maximálně pěti normostran. Výběrové řízení na obsazení funkce ředitele nebo ředitelky...
23.2.2020
Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, který směřoval na obce Hřebeč a Buštěhrad, povolal...
23.2.2020
V Mladé Boleslavi má vzniknout sociální a integrační centrum pro cizince. Pomůže jim orientovat se...
23.2.2020
Výtvarně originální pojetí učebnice Jana Amose Komenského, od jehož úmrtí letos uplyne 350 let, představuje...
23.2.2020
Obyvatele Kladna nejvíce zajímá doprava, město letos chystá sérii setkání, na kterých sbírá v jednotlivých...
Reklama