Hororový závěr! Rytíři ztratili v posledních minutách vítězství nad Pardubicemi

Kladenští hokejisté se v baráži dostali do úžasné formy a už to vypadalo, že si na své konto připíší další cenný skalp. Jenže kvůli nepovedeným závěrečným minutám odchází ze zápasu s prázdnou.

V neděli se Rytíři v sestavě i s Jaromírem Jágrem utkali na svém stadionu s Pardubicemi, vedoucím týmem extraligové baráže. Domácí chtěli navázat na svou skvělou šňůru pěti vítězství v řadě, při které i jako jediní zdolali právě suverénní Dynamo Pardubice.

Hostující hokejisté, již do utkání vstupovali jako menší favorité, se velice brzy ujali vedení. Už ve druhé minutě se totiž přesně pod břevno trefil Poulíček. Rytíři však bleskově na inkasovanou branku odpověděli. Jaromír Jágr vyslal do úniku Ladislava Zikmunda a ten vzal situaci dva na jednoho na sebe. A dobře udělal! Přibrzdil si, pohybem těla rozhodil brankáře i bránícího hráče a vystřelil přesně na přední tyč.

V osmé minutě zápasu pak byl obrat skóre dokonán. Josef Zajíc našel přihrávkou od mantinelu najíždějícího Jaromíra Jágra mezi kruhy a legendární forvard uklidil puk za záda Kacetla. V průběhu pohledné první třetiny měli Rytíři ještě šance na zvýšení skóre, ale nedokázali žádnou z nich proměnit.

Pardubická síť se rozvlnila až na začátku druhého dějství díky přesnému zásahu Strnada. Kouč hostujícího družstva se poté rozhodl vyměnit brankáře, což dočasně lehce povzbudilo jeho svěřence. Ke konci třetiny to však byli opět domácí hokejisté, kteří se dostávali do dobrých příležitostí. Právě tyto neproměněné šance je ve výsledném zúčtování můžou hodně mrzet.

Chtěl mít „z lebek popelníky“ a jít přes mrtvoly, nakonec se zastřelil. Okolnosti jeho úmrtí však zůstávají dodnes nevyjasněné

Rytíři totiž dvoubrankové vedení až do konce utkání neudrželi. Ve třetí třetině se diametrálně lišily výkony obou týmů a Pardubice zavelely k velkému obratu. Ve 43. minutě snížil svým druhým gólem v utkání Poulíček. Hostující hráči pak měli poměrně slušný tlak v přesilových hrách a domácí přečkali i velkou šanci Rolinka.

Čtyři minuty před koncem se vše z pohledu Rytířů začalo pomalu hroutit. Nejprve vyrovnal na 3:3 Marosz a v 59. minutě potom Hovorka poslal Dynamo do vedení. Mohutné oslavy pardubického forvarda pokračovaly o několik sekund později, když gólem do odkryté klece definitivně pojistil výhru svého týmu.

Pardubice se tak přiblížily k záchraně v extralize, zatímco Kladno ještě bude muset hodně zabojovat, aby si udrželo druhé místo v baráži před Chomutovem. V týdnu sehrají Rytíři dvě klíčová utkání s Českými Budějovicemi, které jsou už mimo hru o extraligu.

Kontroverzní spisovatel získal Nobelovu cenu, i když morálně více než pochybil

16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
13.1.2020
Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKBK) prodala minulý rok energie téměř za sedm miliard korun, což...
10.1.2020
Požár ve slánské firmě, která vyrábí přívěsy a návěsy, ve čtvrtek večer způsobil škodu téměř...
9.1.2020
Kladenský hokejový stadion bude mít v roce 2021 novou střechu. Budovu čeká i oprava pláště...
6.1.2020
Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysoké učení technické v Praze (FBMI ČVUT) obsadí dalších prostory...
2.1.2020
Zatímco většina lidí se oddávala silvestrovským a novoročním oslavám, záchranáři měli opět napilno, byť ve...
Reklama