9℃
Dnes je 14. říjen , svátek má Agáta

Hororový závěr! Rytíři ztratili v posledních minutách vítězství nad Pardubicemi

Kladenští hokejisté se v baráži dostali do úžasné formy a už to vypadalo, že si na své konto připíší další cenný skalp. Jenže kvůli nepovedeným závěrečným minutám odchází ze zápasu s prázdnou.

Reklama

V neděli se Rytíři v sestavě i s Jaromírem Jágrem utkali na svém stadionu s Pardubicemi, vedoucím týmem extraligové baráže. Domácí chtěli navázat na svou skvělou šňůru pěti vítězství v řadě, při které i jako jediní zdolali právě suverénní Dynamo Pardubice.

Hostující hokejisté, již do utkání vstupovali jako menší favorité, se velice brzy ujali vedení. Už ve druhé minutě se totiž přesně pod břevno trefil Poulíček. Rytíři však bleskově na inkasovanou branku odpověděli. Jaromír Jágr vyslal do úniku Ladislava Zikmunda a ten vzal situaci dva na jednoho na sebe. A dobře udělal! Přibrzdil si, pohybem těla rozhodil brankáře i bránícího hráče a vystřelil přesně na přední tyč.

V osmé minutě zápasu pak byl obrat skóre dokonán. Josef Zajíc našel přihrávkou od mantinelu najíždějícího Jaromíra Jágra mezi kruhy a legendární forvard uklidil puk za záda Kacetla. V průběhu pohledné první třetiny měli Rytíři ještě šance na zvýšení skóre, ale nedokázali žádnou z nich proměnit.

Pardubická síť se rozvlnila až na začátku druhého dějství díky přesnému zásahu Strnada. Kouč hostujícího družstva se poté rozhodl vyměnit brankáře, což dočasně lehce povzbudilo jeho svěřence. Ke konci třetiny to však byli opět domácí hokejisté, kteří se dostávali do dobrých příležitostí. Právě tyto neproměněné šance je ve výsledném zúčtování můžou hodně mrzet.

Chtěl mít „z lebek popelníky“ a jít přes mrtvoly, nakonec se zastřelil. Okolnosti jeho úmrtí však zůstávají dodnes nevyjasněné

Rytíři totiž dvoubrankové vedení až do konce utkání neudrželi. Ve třetí třetině se diametrálně lišily výkony obou týmů a Pardubice zavelely k velkému obratu. Ve 43. minutě snížil svým druhým gólem v utkání Poulíček. Hostující hráči pak měli poměrně slušný tlak v přesilových hrách a domácí přečkali i velkou šanci Rolinka.

Čtyři minuty před koncem se vše z pohledu Rytířů začalo pomalu hroutit. Nejprve vyrovnal na 3:3 Marosz a v 59. minutě potom Hovorka poslal Dynamo do vedení. Mohutné oslavy pardubického forvarda pokračovaly o několik sekund později, když gólem do odkryté klece definitivně pojistil výhru svého týmu.

Pardubice se tak přiblížily k záchraně v extralize, zatímco Kladno ještě bude muset hodně zabojovat, aby si udrželo druhé místo v baráži před Chomutovem. V týdnu sehrají Rytíři dvě klíčová utkání s Českými Budějovicemi, které jsou už mimo hru o extraligu.

Kontroverzní spisovatel získal Nobelovu cenu, i když morálně více než pochybil

12.10.2019
Hokejové Kladno si připisuje další výhru! Proti Plzni potvrdilo dobrou domácí formu a s velkou...
9.10.2019
Jedno z nich je v parku Ořešín na východním konci města. Hlavně láká předškolní i...
9.10.2019
Projekt za zhruba 119 milionů korun vyřeší dlouhodobé problémy knihovny s uložením a ochranou knihovního...
8.10.2019
Součástí 6. ročníku spanilé jízdy veteránů Lidický okruh byl i doprovodný program, o jehož část...
8.10.2019
Nový školní rok přináší spoustu nových možmostí, ale mnohdy i problém. Nejdříve se zastavme v...
7.10.2019
K 1. lednu 2020 bude na základě novely veterinárního zákona schválené v roce 2017 povinné...
7.10.2019
První říjnový víkend byl pro Rytíře velice těžký. Ve dvou dnech museli odehrát dva zápasy!...
6.10.2019
Modernizace a zkapacitnění čístírny odpadních vod ve Slaném – Blahoticích, která nyní disponuje nejmodernějšími technologiemi,...
6.10.2019
Ministr vnitra Jan Hamáček přijal čtveřici příslušníků Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, aby odměnil jejich...
4.10.2019
Středočeský kraj poskytne oblastním nemocnicím dohromady 1,6 milionu korun na očkování personálu proti spalničkám. Krajské...
Reklama