Hororový závěr! Rytíři ztratili v posledních minutách vítězství nad Pardubicemi

Kladenští hokejisté se v baráži dostali do úžasné formy a už to vypadalo, že si na své konto připíší další cenný skalp. Jenže kvůli nepovedeným závěrečným minutám odchází ze zápasu s prázdnou.

V neděli se Rytíři v sestavě i s Jaromírem Jágrem utkali na svém stadionu s Pardubicemi, vedoucím týmem extraligové baráže. Domácí chtěli navázat na svou skvělou šňůru pěti vítězství v řadě, při které i jako jediní zdolali právě suverénní Dynamo Pardubice.

Hostující hokejisté, již do utkání vstupovali jako menší favorité, se velice brzy ujali vedení. Už ve druhé minutě se totiž přesně pod břevno trefil Poulíček. Rytíři však bleskově na inkasovanou branku odpověděli. Jaromír Jágr vyslal do úniku Ladislava Zikmunda a ten vzal situaci dva na jednoho na sebe. A dobře udělal! Přibrzdil si, pohybem těla rozhodil brankáře i bránícího hráče a vystřelil přesně na přední tyč.

V osmé minutě zápasu pak byl obrat skóre dokonán. Josef Zajíc našel přihrávkou od mantinelu najíždějícího Jaromíra Jágra mezi kruhy a legendární forvard uklidil puk za záda Kacetla. V průběhu pohledné první třetiny měli Rytíři ještě šance na zvýšení skóre, ale nedokázali žádnou z nich proměnit.

Pardubická síť se rozvlnila až na začátku druhého dějství díky přesnému zásahu Strnada. Kouč hostujícího družstva se poté rozhodl vyměnit brankáře, což dočasně lehce povzbudilo jeho svěřence. Ke konci třetiny to však byli opět domácí hokejisté, kteří se dostávali do dobrých příležitostí. Právě tyto neproměněné šance je ve výsledném zúčtování můžou hodně mrzet.

Chtěl mít „z lebek popelníky“ a jít přes mrtvoly, nakonec se zastřelil. Okolnosti jeho úmrtí však zůstávají dodnes nevyjasněné

Rytíři totiž dvoubrankové vedení až do konce utkání neudrželi. Ve třetí třetině se diametrálně lišily výkony obou týmů a Pardubice zavelely k velkému obratu. Ve 43. minutě snížil svým druhým gólem v utkání Poulíček. Hostující hráči pak měli poměrně slušný tlak v přesilových hrách a domácí přečkali i velkou šanci Rolinka.

Čtyři minuty před koncem se vše z pohledu Rytířů začalo pomalu hroutit. Nejprve vyrovnal na 3:3 Marosz a v 59. minutě potom Hovorka poslal Dynamo do vedení. Mohutné oslavy pardubického forvarda pokračovaly o několik sekund později, když gólem do odkryté klece definitivně pojistil výhru svého týmu.

Pardubice se tak přiblížily k záchraně v extralize, zatímco Kladno ještě bude muset hodně zabojovat, aby si udrželo druhé místo v baráži před Chomutovem. V týdnu sehrají Rytíři dvě klíčová utkání s Českými Budějovicemi, které jsou už mimo hru o extraligu.

Kontroverzní spisovatel získal Nobelovu cenu, i když morálně více než pochybil

Včera, 17:30
Od poloviny srpna se mohou Kladenští vyjádřit k dlouhodobému rozvoji města. Dotazníky připravené vedením radnice...
Včera, 07:37
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
30.7.2020
Několik desítek členů oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Lidice, včetně přeživších lidických...
24.7.2020
Vědci z buštěhradského Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT vyvíjejí bytové větrací jednotky, které...
23.7.2020
Ukulele – to j pohoda. Nástroj trochu legrační, dobře naladění hudebníci, kteří sebou nemusí tahat...
22.7.2020
Vodárny obnovují čerpací stanici pitné vody Mělnická Vrutice. Jde o zásadní opravu po zhruba 50...
22.7.2020
Kladno nechá opravit silniční podjezd v části Kročehlavy, práce na obnově mají začít letos. Opěrné...
21.7.2020
Středočeští záchranáři letos mají už přes 200 výjezdů ke zraněným cyklistům, část úrazů je velmi...
18.7.2020
Již v loňském roce knihovna rozšířila otevírací dobu o jeden den v týdnu, aby vyšla vstříc zájmu...
17.7.2020
Ve středních Čechách přibylo kyberútoků tzv. vyděračským programem, kriminalisté jich od 5. května evidují 11....
Reklama