Investor opět žádá o posudek pro stavbu hypermarketu v Kladně

Investor opět žádá o schválení posudku vlivu na životní prostředí pro stavbu hypermarketu v kladenské lokalitě Růžové pole. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného na informačním portálu Cenia. Bez schválení posudku nemůže investor, kterým je společnost Rent Group, obchodní centrum postavit. Město i veřejnost se k záměru mohou vyjádřit do 26. května.

V nové dokumentaci jsou například doplněna pravidla nakládání s výkopovou zeminou, zpracována byla nově i rozptylová studie, která se zabývá emisemi. Podle ní by měly být splněny zákonné limity.
Původní žádost nechal investor na krajském úřadu zastavit zhruba před čtyřmi měsíci, důvodem byla především nesouhlasná vyjádření kladenského odboru životního prostředí a vedení Kladna. Zastavěná plocha projektu má přesáhnout 17.000 čtverečních metrů. Část obyvatel lokality se obává hluku a zhoršení životního prostředí, především kvůli možnému nárůstu dopravy.
Minulé vedení schválením změny územního plánu výstavbu obchodního domu umožnilo. Se záměrem kvůli nedostatečnému řešení dopravní situace nesouhlasil ani Středočeský kraj.
Rent Group na místě plánuje postavit obchodní dům Globus, součástí areálu budou silnice, parkoviště, manipulační a zásobovací plochy, čerpací stanice. „Počet parkovacích stání bude 713,“ uvádí dokumentace posudku. Doprava do obchodního centra bude směřovat například Arménskou ulicí. Součástí záměru mají být také parkové úpravy, například výsadba dřevin, křovin a travních ploch, a též obnova nedalekého Lidického potoka.
Zdroj: čtk

ZOO Mořský svět přesídlí na desítku. Do bývalé vinohradské vozovny

Včera, 15:42
Smečno na Kladensku má nový školní pavilon, žáci jej začnou využívat v září. Stavba je...
10.8.2020
Ve Slaném na Kladensku postaví město sběrný dvůr vybavený moderními technologiemi. Dosud jej provozovalo na...
5.8.2020
Buštěhradští zastupitelé se dnes na veřejném jednání vyjádří k návrhům obchvatu města. Jeho vznik záleží...
4.8.2020
Od poloviny srpna se mohou Kladenští vyjádřit k dlouhodobému rozvoji města. Dotazníky připravené vedením radnice...
4.8.2020
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
30.7.2020
Několik desítek členů oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Lidice, včetně přeživších lidických...
24.7.2020
Vědci z buštěhradského Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT vyvíjejí bytové větrací jednotky, které...
23.7.2020
Ukulele – to j pohoda. Nástroj trochu legrační, dobře naladění hudebníci, kteří sebou nemusí tahat...
22.7.2020
Vodárny obnovují čerpací stanici pitné vody Mělnická Vrutice. Jde o zásadní opravu po zhruba 50...
22.7.2020
Kladno nechá opravit silniční podjezd v části Kročehlavy, práce na obnově mají začít letos. Opěrné...
Reklama