16℃
Dnes je 17. říjen , svátek má Hedvika

Jágr se na turnaji v Bolzanu dočkal vřelého přivítání! Jeho Kladno však skončilo poslední

Rytíři Kladno se v rámci přípravy na nadcházející ročník extraligy zúčastnili mezinárodního turnaje v italském Bolzanu. Velké přízni fanoušků se zde těšil hlavně Jaromír Jágr.

Reklama

Nová extraligová sezona se kvapem blíž a týmy finišují svou letní přípravu. Kladenští Rytíři se ještě před závěrečnou generálkou s Ústí nad Labem zúčastnili vícedenního mezinárodního turnaje v Itálii. Celou akci organizovalo Bolzano, které hraje v mezinárodní soutěži EBEL a má družstvo složené převážně z italských a kanadských hráčů. Na ledě se pak dále představil německý Norimberk a norský Stavanger.

Pořadatel kromě samotných utkání připravil i doprovodný program včetně fanzóny i autogramiády hvězdného Jaromíra Jágra. Toho místní fanoušci přivítali s obzvlášť velkým nadšením, jelikož za Bolzano Foxes nastupoval při výluce v sezoně 1994/95 a vyhrál s nimi i Turnaj šesti národů.

V prvním utkání se utkali Rytíři, poprvé v nových sadách dresů, právě s domácími Foxes. Úvod utkání se povedl kladenským hráčům mnohem lépe. Vyjma jednoho oslabení byly na ledě v první třetině lepším týmem a za svou aktivitu se jim dostalo odměny v podobě gólu Machače.

S Rytíři to nevypadá vůbec dobře! Dva přípravné zápasy s extraligovými soupeři dopadly katastroficky

Ve druhém dějství se ovšem Foxes dostali více do utkání, a hlavně zlepšili produktivitu. Do posledního třetiny ale šli Rytíři s nadějným stavem 2:2. Ta se jim však absolutně nepovedla. Dostali během ní pět branek, a nadějně rozehraný duel tak skončil debaklem připomínajícím kruté porážky z předchozích přípravných utkání. Jelikož se v turnaji hrály dvě semifinále, Rytíři za dva dny hráli zápas o třetí místo.

V něm jim byli soupeři hokejisté z Norimberku. Zápas měl poměrně podobný průběh jako první duel kladenských hokejistů na turnaji. Po první třetině vedli 1:0 a na konci druhé třetiny byl stav nerozhodný 2:2. Narozdíl od semifinále ale zvládli mnohem lépe poslední dějství, po kterém po vyrovnané hře svítilo na kostce skóre 3:3. Za Rytíře se trefil Strnad, Austin a O´Donnell.

Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, kde však byli úspěšnější hráči Norimberku, a tým legendárního Jaromíra Jágra tak skončil na posledním místě. Ještě se sluší dodat, že celý turnaj nakonec ovládl domácí celek.

Messi v Edenu! Slavia dostala zajímavý los. V Lize mistrů si už ale asi nezahraje Alex Král

 

15.10.2019
Mezi Buštěhradem a Lidicemi na Kladensku povede cyklostezka, která má být hotová zhruba v polovině...
14.10.2019
Komerční článek
Město Slaný vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa: stavební technik Odboru správy majetku.
12.10.2019
Komerční článek
Termín nástupu: ihned, případně dle dohody Náplň pracovní činnosti: zajišťování správy a údržby svěřených objektů...
12.10.2019
Hokejové Kladno si připisuje další výhru! Proti Plzni potvrdilo dobrou domácí formu a s velkou...
9.10.2019
Jedno z nich je v parku Ořešín na východním konci města. Hlavně láká předškolní i...
9.10.2019
Projekt za zhruba 119 milionů korun vyřeší dlouhodobé problémy knihovny s uložením a ochranou knihovního...
8.10.2019
Součástí 6. ročníku spanilé jízdy veteránů Lidický okruh byl i doprovodný program, o jehož část...
8.10.2019
Nový školní rok přináší spoustu nových možmostí, ale mnohdy i problém. Nejdříve se zastavme v...
7.10.2019
K 1. lednu 2020 bude na základě novely veterinárního zákona schválené v roce 2017 povinné...
7.10.2019
První říjnový víkend byl pro Rytíře velice těžký. Ve dvou dnech museli odehrát dva zápasy!...
6.10.2019
Modernizace a zkapacitnění čístírny odpadních vod ve Slaném – Blahoticích, která nyní disponuje nejmodernějšími technologiemi,...
Reklama