24℃
Dnes je 17. srpen , svátek má Petra

Jaromír Jágr pomalu sestavuje kádr na extraligu. Do Kladna chce přivést i několik cizinců!

Do začátku hokejové extraligy zbývají ještě necelé tři měsíce. Kladno už ale pomalu dává dohromadu kádr, který se bude prát v české nejvyšší soutěži. Fanoušci se prý mají těšit na nové posily z ciziny.

Reklama

Za méně než tři měsíce, konkrétně 13. října, Rytíři rozehrají novou sezonu extaligy na ledě mistra z Třince. Hned na začátek tak bude kladenské družstvo pořádně prověřeno. Hráči se budou muset v létě pilně připravit, jelikož pro většinu z nich to bude velký skok. Jaromír Jágr chce totiž do extraligy zanechat kostru týmu, který se do ní letos probojoval.

„Ještě před baráží a po baráži jsem řekl, že většina hráčů, která si to vybojovala, bude podepsána – taky se tak stalo. Většina hráčů je tady a s těmi, co nejsou podepsaní, doufám, že se ještě domluvíme,“ řekl majitel klubu Jágr pro Rytíř TV.

S klubem tak budou nadále pokračovat osvědčení brankáři Cikánek a Brízgala, kteří se až do play-off a baráže pravidelně střídali v brance. Extraligu si zahraje i vysoký rakouský obránce André Lakos, účastník několika světových šampionátů i olympiád. Ten již podepsal novou roční smlouvu. Nové smlouvy pak podepsali i kapitán Jakub Strnad, Josef Zajíc, Tomáš Redlich, Ladislav Zikmund, Patrik Machač, Jakub Hajný, Štěpán Bláha a Šimon Jelínek.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava v lidickém památníku letos slaví 47. výročí vzniku

Už nyní je jasné, že v extralize se v dresu Rytířu budou na ledě prát i dvě staronové tváře. Tou první je David Stach, jenž se po třech letech vrací z Plzně zpět do Kladna. Před svým odchodem ještě v 1. lize stanovil rekord v počtu kanadských bodů. „Známe ho moc dobře a víme, co dokáže. V kontaktu jsme byli už během baráže a play off. Moc nám držel palce, ale tehdy to vypadalo, že půjde jinam. Nakonec to ale dopadlo takhle a my jsme rádi, že je u nás,“ řekl na jeho adresu kouč David Čermák.

Tou druhou je Ladislav Romančík. Slovenský obránce si už párkrát v minulé sezoně za Kladno zahrál, ale jinak patřil Litvínovu. „V prosinci a lednu za nás nastoupil a velmi se nám líbil. Je to mladý hráč, který na sobě chce pracovat. Vidíme v něm velký potenciál a věříme, že nám v extralize pomůže,“ uvedl David Čermák.

V týmu dále zůstává i Antonín Melka, který v lednu přišel z ústeckého Slovanu a pomohl hned několika góly k postupu. Právě se Sloven Ústí nad Labem oznámili Rytíři Kladno úzkou spolupráci. Během sezony si třeba bude kladenský celek s prvoligovým Slovanem navzájem doplňovat kádr v případě potřeby. „Těší mě, že jsme se Slovanem Ústí domluvili na nadstandardní spolupráci. Vždycky to mezi námi fungovalo a letos to chceme ještě vylepšit. Po postupu do extraligy k tomu máme nové možnosti,“ uvedl Jaromír Jágr a dodal: „Jakýkoliv hráč Kladna se může objevit v ústeckém dresu, v případě potřeby nám zase pomůže Ústí a jejich hráč dostane šanci zahrát si extraligu.“ Slovan s Rytíři pak také vzájemným utkáním na začátku záři ukončí přípravu.

Do té doby by měli kádr ještě dle plánu Jágra posílit dva nebo tři hráči. Hrající majitel potvrdil, že už s některými hokejisty jedná a že se jedná o cizince. Uvidíme, jestli se tedy nějaký přestup podaří dotáhnout do konce. Času je na to zatím ještě dost.

Nemá smysl, aby dívka šla studovat. Stejně se vdá a k ničemu jí to nebude. České ženy v bílém plášti

Včera, 16:44
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
Včera, 09:00
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Zaměstnanci kladenského městského divadla, herci i další personál, dnes vyhlásili stávkovou pohotovost, požadují návrat odvolaného...
15.8.2019
Co si myslíte o současné situaci Středočeského kraje z pohledu inovací? Daří se mu dobře?...
14.8.2019
Od pátku 16. srpna bude uzavřeno autobusové nádraží v Kladně. Důvodem je rekonstrukce ulice Dukelských...
13.8.2019
Oprava kulturního domu v Novém Strašecí na Rakovnicku by mohla začít na podzim. Město získalo...
11.8.2019
V kladenském akvaparku jsou dva nové tobogany, původní ještě poslouží návštěvníkům blízkého koupaliště. Nyní pokračují...
10.8.2019
Sklizeň v některých částech středních Čech už končí, místy ji naopak téměř zastavily srážky. Podle...
9.8.2019
Nejsilnější vědecký laser na světě. Objev nového léku proti rakovině prsu. Vývoj družice směřující ke...
8.8.2019
Sílu dotyku s rukou osobnosti světového formátu může zažít návštěvník v Litoměřicích. Muzeum Křišťálový dotek...
Reklama