3℃
Dnes je 16. prosinec , svátek má Albína

Jaromír Jágr pomalu sestavuje kádr na extraligu. Do Kladna chce přivést i několik cizinců!

Do začátku hokejové extraligy zbývají ještě necelé tři měsíce. Kladno už ale pomalu dává dohromadu kádr, který se bude prát v české nejvyšší soutěži. Fanoušci se prý mají těšit na nové posily z ciziny.

Za méně než tři měsíce, konkrétně 13. října, Rytíři rozehrají novou sezonu extaligy na ledě mistra z Třince. Hned na začátek tak bude kladenské družstvo pořádně prověřeno. Hráči se budou muset v létě pilně připravit, jelikož pro většinu z nich to bude velký skok. Jaromír Jágr chce totiž do extraligy zanechat kostru týmu, který se do ní letos probojoval.

„Ještě před baráží a po baráži jsem řekl, že většina hráčů, která si to vybojovala, bude podepsána – taky se tak stalo. Většina hráčů je tady a s těmi, co nejsou podepsaní, doufám, že se ještě domluvíme,“ řekl majitel klubu Jágr pro Rytíř TV.

S klubem tak budou nadále pokračovat osvědčení brankáři Cikánek a Brízgala, kteří se až do play-off a baráže pravidelně střídali v brance. Extraligu si zahraje i vysoký rakouský obránce André Lakos, účastník několika světových šampionátů i olympiád. Ten již podepsal novou roční smlouvu. Nové smlouvy pak podepsali i kapitán Jakub Strnad, Josef Zajíc, Tomáš Redlich, Ladislav Zikmund, Patrik Machač, Jakub Hajný, Štěpán Bláha a Šimon Jelínek.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava v lidickém památníku letos slaví 47. výročí vzniku

Už nyní je jasné, že v extralize se v dresu Rytířu budou na ledě prát i dvě staronové tváře. Tou první je David Stach, jenž se po třech letech vrací z Plzně zpět do Kladna. Před svým odchodem ještě v 1. lize stanovil rekord v počtu kanadských bodů. „Známe ho moc dobře a víme, co dokáže. V kontaktu jsme byli už během baráže a play off. Moc nám držel palce, ale tehdy to vypadalo, že půjde jinam. Nakonec to ale dopadlo takhle a my jsme rádi, že je u nás,“ řekl na jeho adresu kouč David Čermák.

Tou druhou je Ladislav Romančík. Slovenský obránce si už párkrát v minulé sezoně za Kladno zahrál, ale jinak patřil Litvínovu. „V prosinci a lednu za nás nastoupil a velmi se nám líbil. Je to mladý hráč, který na sobě chce pracovat. Vidíme v něm velký potenciál a věříme, že nám v extralize pomůže,“ uvedl David Čermák.

V týmu dále zůstává i Antonín Melka, který v lednu přišel z ústeckého Slovanu a pomohl hned několika góly k postupu. Právě se Sloven Ústí nad Labem oznámili Rytíři Kladno úzkou spolupráci. Během sezony si třeba bude kladenský celek s prvoligovým Slovanem navzájem doplňovat kádr v případě potřeby. „Těší mě, že jsme se Slovanem Ústí domluvili na nadstandardní spolupráci. Vždycky to mezi námi fungovalo a letos to chceme ještě vylepšit. Po postupu do extraligy k tomu máme nové možnosti,“ uvedl Jaromír Jágr a dodal: „Jakýkoliv hráč Kladna se může objevit v ústeckém dresu, v případě potřeby nám zase pomůže Ústí a jejich hráč dostane šanci zahrát si extraligu.“ Slovan s Rytíři pak také vzájemným utkáním na začátku záři ukončí přípravu.

Do té doby by měli kádr ještě dle plánu Jágra posílit dva nebo tři hráči. Hrající majitel potvrdil, že už s některými hokejisty jedná a že se jedná o cizince. Uvidíme, jestli se tedy nějaký přestup podaří dotáhnout do konce. Času je na to zatím ještě dost.

Nemá smysl, aby dívka šla studovat. Stejně se vdá a k ničemu jí to nebude. České ženy v bílém plášti

Včera, 13:11
Středočeská TOP 09 chce jít do krajských voleb v příštím roce v koalici s hnutím...
Včera, 08:01
Za první tři čtvrtletí letošního roku ve středních Čechách přibylo 12.232 obyvatel, což představuje největší...
13.12.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
13.12.2019
Od neděle 15. prosince 2019 bude spuštěna integrace I. etapy oblasti Rakovnicka, která zahrnuje autobusové linky na trase Praha...
13.12.2019
Ve středních Čechách v dohledné době přibudou nové obchvaty měst a opravené nebo vybudované dálniční...
10.12.2019
Nezaměstnanost ve středních Čechách v listopadu stagnovala na hodnotě 2,3 procenta. Úřady práce v kraji...
10.12.2019
Dům, který v noci na neděli vyhořel v Doksech u Kladna, byl podle policie zapálen...
8.12.2019
Sdílená kola v Kladně bude provozovat společnost Nextbike Czech Republic, která zvítězila v tendru pro...
7.12.2019
Poslední domácí duel před reprezentační pauzou se Rytířům vydařil. Po sérii proher se soupeři z...
6.12.2019
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
4.12.2019
Příjmy i výdaje Kladna pro rok 2020 mají podle návrhu rozpočtu schváleného radními činit téměř...
Reklama