29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Jaromír Jágr pomalu sestavuje kádr na extraligu. Do Kladna chce přivést i několik cizinců!

Do začátku hokejové extraligy zbývají ještě necelé tři měsíce. Kladno už ale pomalu dává dohromadu kádr, který se bude prát v české nejvyšší soutěži. Fanoušci se prý mají těšit na nové posily z ciziny.

Reklama

Za méně než tři měsíce, konkrétně 13. října, Rytíři rozehrají novou sezonu extaligy na ledě mistra z Třince. Hned na začátek tak bude kladenské družstvo pořádně prověřeno. Hráči se budou muset v létě pilně připravit, jelikož pro většinu z nich to bude velký skok. Jaromír Jágr chce totiž do extraligy zanechat kostru týmu, který se do ní letos probojoval.

„Ještě před baráží a po baráži jsem řekl, že většina hráčů, která si to vybojovala, bude podepsána – taky se tak stalo. Většina hráčů je tady a s těmi, co nejsou podepsaní, doufám, že se ještě domluvíme,“ řekl majitel klubu Jágr pro Rytíř TV.

S klubem tak budou nadále pokračovat osvědčení brankáři Cikánek a Brízgala, kteří se až do play-off a baráže pravidelně střídali v brance. Extraligu si zahraje i vysoký rakouský obránce André Lakos, účastník několika světových šampionátů i olympiád. Ten již podepsal novou roční smlouvu. Nové smlouvy pak podepsali i kapitán Jakub Strnad, Josef Zajíc, Tomáš Redlich, Ladislav Zikmund, Patrik Machač, Jakub Hajný, Štěpán Bláha a Šimon Jelínek.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava v lidickém památníku letos slaví 47. výročí vzniku

Už nyní je jasné, že v extralize se v dresu Rytířu budou na ledě prát i dvě staronové tváře. Tou první je David Stach, jenž se po třech letech vrací z Plzně zpět do Kladna. Před svým odchodem ještě v 1. lize stanovil rekord v počtu kanadských bodů. „Známe ho moc dobře a víme, co dokáže. V kontaktu jsme byli už během baráže a play off. Moc nám držel palce, ale tehdy to vypadalo, že půjde jinam. Nakonec to ale dopadlo takhle a my jsme rádi, že je u nás,“ řekl na jeho adresu kouč David Čermák.

Tou druhou je Ladislav Romančík. Slovenský obránce si už párkrát v minulé sezoně za Kladno zahrál, ale jinak patřil Litvínovu. „V prosinci a lednu za nás nastoupil a velmi se nám líbil. Je to mladý hráč, který na sobě chce pracovat. Vidíme v něm velký potenciál a věříme, že nám v extralize pomůže,“ uvedl David Čermák.

V týmu dále zůstává i Antonín Melka, který v lednu přišel z ústeckého Slovanu a pomohl hned několika góly k postupu. Právě se Sloven Ústí nad Labem oznámili Rytíři Kladno úzkou spolupráci. Během sezony si třeba bude kladenský celek s prvoligovým Slovanem navzájem doplňovat kádr v případě potřeby. „Těší mě, že jsme se Slovanem Ústí domluvili na nadstandardní spolupráci. Vždycky to mezi námi fungovalo a letos to chceme ještě vylepšit. Po postupu do extraligy k tomu máme nové možnosti,“ uvedl Jaromír Jágr a dodal: „Jakýkoliv hráč Kladna se může objevit v ústeckém dresu, v případě potřeby nám zase pomůže Ústí a jejich hráč dostane šanci zahrát si extraligu.“ Slovan s Rytíři pak také vzájemným utkáním na začátku záři ukončí přípravu.

Do té doby by měli kádr ještě dle plánu Jágra posílit dva nebo tři hráči. Hrající majitel potvrdil, že už s některými hokejisty jedná a že se jedná o cizince. Uvidíme, jestli se tedy nějaký přestup podaří dotáhnout do konce. Času je na to zatím ještě dost.

Nemá smysl, aby dívka šla studovat. Stejně se vdá a k ničemu jí to nebude. České ženy v bílém plášti

18.6.2019
Kladenskému závodu výrobce stavebnic Lego loni meziročně vzrostl zisk ze 191 milionů korun na 228...
17.6.2019
Zastupitelé Pcher na Kladensku se neshodují v tom, kde má obec postavit školku. Část zastupitelů...
16.6.2019
Na Kladensku začala v těchto dnech sklizeň česneku, vyvrcholí v červenci. Letošní sklizeň by podle...
16.6.2019
Už v roce 2006 vybudovala Lesní správa Lány, příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky zajímavou naučnou...
15.6.2019
Interaktivní výstava v kladenské vědecké knihovně představuje životní cesty a kreslířskou tvorbu jednoho z našich...
14.6.2019
Výstava, která je věnovaná životu a dílu známého spisovatele, novináře a sportovního redaktora Oty Pavla,...
14.6.2019
Konto Bariéry slavnostně ocenilo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje.
13.6.2019
Pro letošní ročník bylo ve spolupráci s Českou komisí pro UNESCO vybráno téma chemie s...
13.6.2019
Všichni noví policisté složili 17. května služební slib do rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského...
12.6.2019
Dvaatřicetiletá žena z Kladna si na policejní služebně stěžovala, že je od února letošního roku...
Reklama