27℃
Dnes je 22. červenec , svátek má Magdaléna

Kladeňáci dali radnici téměř 50 návrhů na investice ve městě

Kladeňáci podali radnici téměř 50 návrhů na investice ve městě. Kladno letos poprvé vyhlásilo takzvaný participativní rozpočet, kdy o části investic rozhodnou obyvatelé. V říjnu budou o návrzích hlasovat.

Reklama

Některé projekty by město mohlo udělat už letos, řekl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS). Mezi návrhy jsou například nová hřiště, přírodní divadlo, pingpongové stoly i výsadba zeleně. Radnice na participativní rozpočet pro letošní rok vyčlenila tři miliony korun, celkově má město hospodařit přibližně s 1,8 miliardy korun.

„Nejvíce občanských projektů žádá zbudování nebo zastínění hřišť,“ uvedl primátor. Hodnota všech návrhů přesáhla 12 milionů korun. Město nyní prověří, zda je možné je uskutečnit, například, zda jsou navržené na městském pozemku a splňují mimo jiné stavební a další předpisy.

V září se bude konat veřejné setkání, kde autoři své návrhy představí. Popis jednotlivých projektů jsou na webu www.spolecnevkladne.cz, kde bude též spuštěno hlasování. Lidé bez přístupu k internetu mohou přijít na pracoviště magistrátu, kde jim úředníci hlasování umožní.

„Aby nedošlo k tomu, že některé velké lokality budou mít víc hlasů než některé lokality malé, tak jsme se rozhodli, že podmínky budou takové, že napřed se seřadí ty, které jsou v jednotlivých lokalitách na prvním místě, když se to vyčerpá, tak budou ty, které jsou na druhém místě, když se to vyčerpá, tak na třetím místě, ale nehrozí to, že by díky tomu, že Kročehlavy mají řádově více obyvatel než Vrapice nebo Dubí, tak že by byly vybrány jenom projekty z Kročehlav a na Vrapice nebo Dubí by se nedostalo,“ dodal Jiránek.

Zdroj: čtk

„Černá ovce“ Habsburků. Císař a král Maxmilián II. nesympatizoval s katolickou církví

Před 33 minutami
Po svém návratu z NHL se rozhodl velezkušený Tomáš Plekanec pomoct svému bývalému reprezentačnímu kolegovi...
19.7.2019
Kladno chce dál s investorem jednat o stavbě Globusu, preferuje jiné místo než aktuálně plánované...
18.7.2019
Ve slánské 3. základní škole by měla být v říjnu hotová vestavba odborných učeben, stavební...
18.7.2019
Hokejisté extraligového nováčka Kladna získali do týmu další kanadskou posilu. Obranu Rytířů vyztuží šestadvacetiletý Brady...
17.7.2019
Začala obnova vyústění Slaného pramene ve Slaném. Město je podle legendy pojmenované právě po tomto...
16.7.2019
Dům fotografie (Revoluční 5, Praha 1) hostí snímky jubilujícího Jiřího Hankeho. Kurátorem výstavy je Josef...
16.7.2019
Nadační fond Tertön Foundation plánuje v Kamenných Žehrovicích na Kladensku stavbu buddhistického centra. Vzniknout má...
16.7.2019
V zastupitelstvu Pcher na Kladensku pokračují spory, starosta Marcel Miška (Pchery jinak) byl na konci...
16.7.2019
Kladno řeší s dodavatelem, firmou AŽD Praha, nedostatky takzvaných chytrých zastávek, problémy se týkají například...
15.7.2019
Město Slaný plánuje opravu městské ubytovny v Ouvalově ulici a chce na to využít dotaci...
Reklama