15℃
Dnes je 18. srpen , svátek má Helena

Kladenská nemocnice chystá rekonstrukci kuchyně a jídelny

Největší investiční akcí v kladenské nemocnici bude letos rekonstrukce kuchyně a jídelny. Celkové náklady jsou kolem 74 milionů korun, dotace od kraje má být letos 44 milionů Kč a v příštím roce zbylých 30 milionů, informovala Helena Procházková z krajského úřadu.

Reklama

Loni hejtmanství do kladenské nemocnice investovalo téměř 50 milionů korun. Letos také bude přestavěn pavilon C, v němž je například novorozenecké oddělení, neurologie, onkologie a gynekologické oddělení.
Podle vedení kraje oblastní nemocnice zlepšily své hospodaření, letos proto už nebudou dostávat provozní dotace. „Dobré fungování krajských nemocnic je nyní naší prioritou. Cílem kraje je zabezpečit, aby svůj provoz byly schopné financovat ze svých zdrojů, a to bez jakéhokoliv dopadu na kvalitu a dostupnost péče. Krajské dotace by měly v budoucnu jít jen do investic,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), která dnes kladenskou nemocnici navštívila.
Zajímala se mimo jiné o to, jaká opatření vedení nemocnice podniklo, aby zařízení nebylo ve ztrátě v oblasti provozních nákladů. „I přes zlepšení provozního hospodaření se kladenská nemocnice ani v loňském roce ještě neobešla bez provozní dotace. Jedním z hlavních úkolů nového vedení nemocnice je proto tento problém vyřešit,“ dodala hejtmanka.
Novým ředitelem kladenské nemocnice je od loňského listopadu Jaromír Bureš. Nahradil Petra Poloučka, který se stal ředitelem pražské Nemocnice Na Homolce. Bureš už dříve uvedl, že chce stabilizovat personální situaci nemocnice a dostat ji co nejdříve ze ztrátového hospodaření.
Zdroj: čtk

Po požáru domu zůstala se synem sama. S osudem je připravena se poprat

Včera, 17:30
Kladno od příštího roku zvýší ceny nájemného v městských bytech, sazebník zohlední životní situaci nájemníků,...
Včera, 12:08
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Zaměstnanci kladenského městského divadla, herci i další personál, dnes vyhlásili stávkovou pohotovost, požadují návrat odvolaného...
15.8.2019
Co si myslíte o současné situaci Středočeského kraje z pohledu inovací? Daří se mu dobře?...
14.8.2019
Od pátku 16. srpna bude uzavřeno autobusové nádraží v Kladně. Důvodem je rekonstrukce ulice Dukelských...
13.8.2019
Oprava kulturního domu v Novém Strašecí na Rakovnicku by mohla začít na podzim. Město získalo...
11.8.2019
V kladenském akvaparku jsou dva nové tobogany, původní ještě poslouží návštěvníkům blízkého koupaliště. Nyní pokračují...
10.8.2019
Sklizeň v některých částech středních Čech už končí, místy ji naopak téměř zastavily srážky. Podle...
Reklama