18℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Kladenské divadlo chystá pro příští sezonu sedm premiér

Kladenské divadlo chystá pro příští, 105. sezonu sedm premiér, mezi nimi Vraždu v Orient expresu podle Agathy Christie či klasickou Moliérovu komedii Tartuffe. První premiérou bude 19. října komediální muzikál legendární britské skupiny Monty Python – Monty Python´s Spamalot. Předprodej předplatného už začal. Informovala o tom Michaela Faltýnková z Městského divadla Kladno.

Reklama

„V repertoáru nechybí muzikálové tituly (vzhledem k velkému hudebnímu potenciálu souboru), klasická díla světové dramatiky ani autorský projekt. V celé sezoně samozřejmě diváky čeká několik překvapení včetně pestré nabídky doprovodných akcí,“ uvedl umělecký šéf divadla Jaroslav Slánský.
Při Monty Python´s Spamalot se po mnoha letech do kladenského divadla vrátí symfonický orchestr. Režie se ujme člen uměleckého souboru Jiří Š. Hájek a představí se prakticky kompletní herecký ansámbl.
V listopadu se na kladenské jeviště vrátí kultovní inscenace tvůrčího tandemu režiséra Petra Svojtky a dramaturga Jiřího Janků České Vánoce. Ještě před vánočními svátky divadlo uvede Vraždu v Orient expresu v režii uměleckého šéfa Městského divadla Mladá Boleslav a držitele Ceny Thálie Petra Mikesky.
Drama Jeana Geneta Služky budou moci diváci v Kladně zhlédnout poprvé 24. ledna v malém sále divadla. V únoru bude uveden komorní muzikál Joe DiPetra a Jimmy Robertse Miluji tě, ale…
Celý soubor divadla se také objeví v březnu v premiéře komedie Tartuffe, která doplní repertoár vhodný pro studentské či školní publikum. Režírovat bude Petr Svojtka, který se loni do kladenského divadla vrátil po řadě let oceňovanou inscenací Petrolejové lampy.
„Poslední premiérou v sezoně bude inscenace ‚hry na objednávku‘, kterou pro nás píše věhlasná autorka, překladatelka a básnířka Renata Putzlacher. V originálním jevištním tvaru (bude se hrát v komorní úpravě velkého sálu, tedy s diváky na jevišti) si připomeneme 70. výročí od popravy Milady Horákové a pokusíme se přinést neotřelý pohled na tuto historickou událost,“ dodala Faltýnková.
V průběhu celé sezony je naplánovaný doprovodný program, například tradiční Noc divadel, Den otevřených dveří, chybět nebudou ani pravidelné večery v Divadelní kavárně.
Zdroj: čtk

Legendární panenka Barbie letos slaví šedesátiny. Víte, kdo ji vymyslel?

Dnes, 09:33
Obyvatelé Kladna poprvé rozhodnou o využití části peněz z rozpočtu, radní vyčlenili na jejich projekty...
Včera, 15:28
V Kladenském zámku, který patří městu, vybudují do roku 2021 expozici věnovanou Zdeňku Milerovi. Autor...
Včera, 11:00
V Tuchoměřicích u Prahy vznikne příští rok logistické centrum pro zásilkovou a nákladní přepravu americké...
Včera, 08:29
Stane se tak během posledního květnového víkendu na Masarykově náměstí. Program je vskutku velmi lákavý.
18.5.2019
Výstavu fotografií na téma Exotika s ČSA připravil Pavel Cibík, obrazy jsou od Barbory Bestové.
17.5.2019
Termín průmyslová archeologie zní určitě dost divně. Zvláštní spojení dvou slov, která jsou v přímém...
17.5.2019
Příležitostí ke Dni otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení Oblastní nemocnice Kladno byl Mezinárodní den porodních asistentek.
16.5.2019
Slánská plovárna dostala od hygieniků výjimku, může fungovat další sezonu. Její systém čištění vody neodpovídá...
16.5.2019
V posledních letech se město soustřeďuje na rekonstrukci a revitalizaci současných i výstavbu nových parkových...
15.5.2019
Nevíte kam vyrazit o víkendu na výlet? Co takhle do železničního muzea u Rakovníka, které...
Reklama