14℃
Dnes je 19. červenec , svátek má Čeněk

Kladenské divadlo chystá pro příští sezonu sedm premiér

Kladenské divadlo chystá pro příští, 105. sezonu sedm premiér, mezi nimi Vraždu v Orient expresu podle Agathy Christie či klasickou Moliérovu komedii Tartuffe. První premiérou bude 19. října komediální muzikál legendární britské skupiny Monty Python – Monty Python´s Spamalot. Předprodej předplatného už začal. Informovala o tom Michaela Faltýnková z Městského divadla Kladno.

Reklama

„V repertoáru nechybí muzikálové tituly (vzhledem k velkému hudebnímu potenciálu souboru), klasická díla světové dramatiky ani autorský projekt. V celé sezoně samozřejmě diváky čeká několik překvapení včetně pestré nabídky doprovodných akcí,“ uvedl umělecký šéf divadla Jaroslav Slánský.
Při Monty Python´s Spamalot se po mnoha letech do kladenského divadla vrátí symfonický orchestr. Režie se ujme člen uměleckého souboru Jiří Š. Hájek a představí se prakticky kompletní herecký ansámbl.
V listopadu se na kladenské jeviště vrátí kultovní inscenace tvůrčího tandemu režiséra Petra Svojtky a dramaturga Jiřího Janků České Vánoce. Ještě před vánočními svátky divadlo uvede Vraždu v Orient expresu v režii uměleckého šéfa Městského divadla Mladá Boleslav a držitele Ceny Thálie Petra Mikesky.
Drama Jeana Geneta Služky budou moci diváci v Kladně zhlédnout poprvé 24. ledna v malém sále divadla. V únoru bude uveden komorní muzikál Joe DiPetra a Jimmy Robertse Miluji tě, ale…
Celý soubor divadla se také objeví v březnu v premiéře komedie Tartuffe, která doplní repertoár vhodný pro studentské či školní publikum. Režírovat bude Petr Svojtka, který se loni do kladenského divadla vrátil po řadě let oceňovanou inscenací Petrolejové lampy.
„Poslední premiérou v sezoně bude inscenace ‚hry na objednávku‘, kterou pro nás píše věhlasná autorka, překladatelka a básnířka Renata Putzlacher. V originálním jevištním tvaru (bude se hrát v komorní úpravě velkého sálu, tedy s diváky na jevišti) si připomeneme 70. výročí od popravy Milady Horákové a pokusíme se přinést neotřelý pohled na tuto historickou událost,“ dodala Faltýnková.
V průběhu celé sezony je naplánovaný doprovodný program, například tradiční Noc divadel, Den otevřených dveří, chybět nebudou ani pravidelné večery v Divadelní kavárně.
Zdroj: čtk

Legendární panenka Barbie letos slaví šedesátiny. Víte, kdo ji vymyslel?

Dnes, 18:00
Kladno chce dál s investorem jednat o stavbě Globusu, preferuje jiné místo než aktuálně plánované...
Včera, 18:31
Ve slánské 3. základní škole by měla být v říjnu hotová vestavba odborných učeben, stavební...
Včera, 13:26
Hokejisté extraligového nováčka Kladna získali do týmu další kanadskou posilu. Obranu Rytířů vyztuží šestadvacetiletý Brady...
17.7.2019
Začala obnova vyústění Slaného pramene ve Slaném. Město je podle legendy pojmenované právě po tomto...
16.7.2019
Dům fotografie (Revoluční 5, Praha 1) hostí snímky jubilujícího Jiřího Hankeho. Kurátorem výstavy je Josef...
16.7.2019
Nadační fond Tertön Foundation plánuje v Kamenných Žehrovicích na Kladensku stavbu buddhistického centra. Vzniknout má...
16.7.2019
V zastupitelstvu Pcher na Kladensku pokračují spory, starosta Marcel Miška (Pchery jinak) byl na konci...
16.7.2019
Kladno řeší s dodavatelem, firmou AŽD Praha, nedostatky takzvaných chytrých zastávek, problémy se týkají například...
15.7.2019
Město Slaný plánuje opravu městské ubytovny v Ouvalově ulici a chce na to využít dotaci...
14.7.2019
Policisté zadrželi podezřelé z krádeží na čerpacích stanicích na Kladensku a na Berounsku. Způsobili škodu...
Reklama