Kladenské divadlo v rámci Noci divadel uvede Audienci

Kladenské divadlo v rámci Noci divadel, která připadá na 17. listopadu, uvede Audienci Václava Havla a také jeho aktovku Protest. Akci v Kladně věnují významným postavám československé kulturní scény uplynulých sta let, sdělila mluvčí divadla Linda Ľuptáková.

Program je připravený v různých částech divadelní budovy, která bude otevřena od 16:00 do 22:00. Ve foyer návštěvníky provedou uplynulým stoletím osobnosti československé kultury. Audience a Protest začnou na malé scéně v 17:00. „V režii Kristýny Čepkové se představí Jaroslav Slánský, Tomáš V. Hron, Miroslav Večerka a Viktor Zavadil,“ uvedla Ľuptáková.

V Divadelní kavárně herci nachystali hudebně-literární pásmo Kavárna československá, ve 21:00 začne, taktéž v kavárně, Kavárna po desáté aneb Co jste chtěli vědět o české literatuře, ale báli jste se zeptat.

Komponovaný program je v režii Josefa Kačmarčíka. „Hlavní programovou linií bude přednes a recitace korespondence významných československých osobností. Jednotlivé vstupy budou doplněny o hudební vystoupení tvořená československými hity. Herce a herečky při zpěvu živě doprovodí pianista Štěpán Eliáš,“ dodala mluvčí divadla.

Připravena bude i řada překvapení a aktivit, například speciální foto koutek věnovaný období první republiky, soutěžní divadelní kvízy o zajímavé ceny či výstava historických fotografií a rozmanitá výzdoba.

Na všechny části programu je vstupné zdarma, do malého sálu je kvůli menší kapacitě nutná rezervace míst v pokladně divadla.

Zdroj: čtk

Kdo vykoupil legendárního hlasatele Laufera z transportu do Terezína? „Fotbal ve století faulů“ mapuje antisemitismus ve fotbale

Včera, 12:14
Při nepříznivém počasí prý zvony šepotají, při bouřce si vyprávějí o budoucnosti, za vichřice mluví...
7.7.2020
První část silnice tvořící severní obchvat Slaného mezi napojením na silnici I/7 a Žižicemi byla...
7.7.2020
Výjimečně zajímavou expozici pro vzpomínky i poučení připravilo unhošťské Melicharovo vlastivědné muzeum.
6.7.2020
Slánská topolová alej v lesoparku Háje bude do konce prázdnin obnovená. Přibude i nové veřejné...
5.7.2020
Expozice vnímavému návštěvníkovi prozradí například to, proč jsou Velvary spjaty se vznikem dobrovolného hasičstva, a...
4.7.2020
Kontroly probíhaly na silnicích a dálnicích ve Středočeském kraji a bylo do nich nasazeno několik...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
3.7.2020
Dopravně preventivní akce se uskutečnila ve sportovním areálu Sletiště, kde cyklisté, ale i chodci běžně...
2.7.2020
V letním čase obří sály multiplexů pomalu ztrácejí své kouzlo a letní kina zažívají renesanci....
1.7.2020
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
Reklama