29℃
Dnes je 20. červenec , svátek má Ilja

Kladenští radní odvolali jednatele městského divadla Jana Krafku

Kladenští radní odvolali jednatele městského divadla Jana Krafku. Důvodem je podle nich rostoucí ztráta divadla a nevýhodnost některých uzavřených smluv. Na jednatele město vypíše výběrové řízení, Krafkovi město nabídlo funkci personálního ředitele souboru, řekl kladenský radní Lukáš Hanes (ODS).

Reklama

Zaměstnanci a spolupracovníci divadla v čele s uměleckým šéfem souboru Jaroslavem Slánským kritizují v prohlášení způsob komunikace a jednání vedení Kladna. Poukazují na rostoucí počet diváků i rozvoj dalších aktivit divadla. Návštěvnost divadla v uplynulých letech stoupla, v roce 2016 přišlo na přestavení téměř 39.000 diváků, minulý rok o 8300 více.

Krafka divadlo vedl od roku 2016, ve funkci nahradil Blanku Bendlovou, která byla ředitelkou divadla 14 let. Primátorem Kladna byl v době jeho jmenování Milan Volf (Volba pro Kladno). Město nyní poprvé po řadě let bude vybírat v polovině srpna nového jednatele z kandidátů, kteří se přihlásí do výběrového řízení. „Ve výběrové komisi budou i lidé z divadla,“ uvedl Hanes.

Současné vedení Kladna změnilo složení dozorčích rad a jednatele městských společností už loni na podzim, Krafku ve funkci jednatele tehdy nechali. „Tento krok byl až ten poslední, ke kterému jsme se dostali,“ řekl Hanes. Podle něj se vedení radnice situaci s Krafkou snažilo řešit i jiným způsobem a dlouhodobě.

V roce 2016 činila ztráta kladenského divadla zhruba 31 milionů korun, loni ale schodek vzrostl téměř o 25 milionů korun. Město v minulosti dávalo na provoz kladenského divadla včetně Divadla Lampion 32 milionů korun. V době rekonstrukce divadelní budovy, která skončila v roce 2016, činily náklady na provoz v budově Lampionu, kde působily oba soubory, zhruba 27 milionů korun. Bývalý radní města Přemysl Mužík (Volba pro Kladno) v roce 2015 předpokládal, že dotace na kladenská divadla se po otevření opravené budovy může přiblížit až ke 40 milionům, řekl tehdy ČTK.

Zdroj: čtk

Co byste měli znát, abyste o houbách nevěděli houby

Včera, 18:00
Kladno chce dál s investorem jednat o stavbě Globusu, preferuje jiné místo než aktuálně plánované...
18.7.2019
Ve slánské 3. základní škole by měla být v říjnu hotová vestavba odborných učeben, stavební...
18.7.2019
Hokejisté extraligového nováčka Kladna získali do týmu další kanadskou posilu. Obranu Rytířů vyztuží šestadvacetiletý Brady...
17.7.2019
Začala obnova vyústění Slaného pramene ve Slaném. Město je podle legendy pojmenované právě po tomto...
16.7.2019
Dům fotografie (Revoluční 5, Praha 1) hostí snímky jubilujícího Jiřího Hankeho. Kurátorem výstavy je Josef...
16.7.2019
Nadační fond Tertön Foundation plánuje v Kamenných Žehrovicích na Kladensku stavbu buddhistického centra. Vzniknout má...
16.7.2019
V zastupitelstvu Pcher na Kladensku pokračují spory, starosta Marcel Miška (Pchery jinak) byl na konci...
16.7.2019
Kladno řeší s dodavatelem, firmou AŽD Praha, nedostatky takzvaných chytrých zastávek, problémy se týkají například...
15.7.2019
Město Slaný plánuje opravu městské ubytovny v Ouvalově ulici a chce na to využít dotaci...
14.7.2019
Policisté zadrželi podezřelé z krádeží na čerpacích stanicích na Kladensku a na Berounsku. Způsobili škodu...
Reklama