Kladno čeká řada dopravních staveb a rekonstrukcí

Aktuální plány se týkají sedmi velkých oprav komunikací ve správě Ředitelství silnic a dálnic a Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.

Na komunikace, chodníky a parkoviště padne z rozpočtu města 150 milionů korun. Kladno tak mimo jiné čeká oprava mostu v Kročehlavské ulici a silnice II/118 a s tím souvisejících ulic M. Horákové, Generála Klapálka, Kročehlavská, Dukelských hrdinů, mostu na silnici II/118 směrem na Beroun –Dědkův mlýn či dokončení rekonstrukce Doberské ulice.

„Jsme v situaci, kdy není čas na hrdinství. Je třeba rozumně dělat nezbytně nutné věci – chodníky v době, kdy budou rozkopané silnice, což se týká třeba Milady Horákové či Generála Klapálka, školní kuchyně dožívají, mosty jsou v havarijním stavu… Vždy je přitom lepší udělat opravy z gruntu než to flikovat,“ říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává, „celkem rozpočet města na rok 2019 počítá s investicemi ve výši 495 milionů korun. Protože se vše v čase nakumulovalo, veřejnost bych chtěl požádat o trpělivost, vstřícnost a pochopení nelehké situace. Řešíme to, co se dříve neřešilo, ve spolupráci se všemi, koho se daná věc týká, a o všem, jak jsme slíbili, otevřeně informujeme.“

Mezi hlavní investice letošního roku patří mimo jiné i příprava kompletní revitalizace Sítné s aktuálně předpokládaným rozpočtem 30 milionů korun nebo příprava revitalizace Štechovy s rozpočtem 15 milionů korun. Architektonický návrh zahrnuje parkovací plochy, úpravu povrchů či výsadbu zeleně.

Stavebních úprav se dočkají i kladenské školy ZŠ Brjanská, ZŠ Školská či MŠ Vrchlického, které spolknou 45,5 milionu korun.

Klíčovou roli nejen při dopravních stavbách hraje koordinace. Při opravě komunikací a uzavírkách ji má v Kladně na starosti odbor dopravy a služeb magistrátu.

„Naší prioritou spolu s odborem dopravy a služeb magistrátu je při uzavírkách udržet průjezdnost objízdných tras, kdy se po ustálení provozu zpravidla mění i světelná signalizace, tak aby se optimalizovala propustnost křižovatek,“ říká Markéta Bergerová z Dopravního inspektorátu krajského ředitelství policie Středočeského kraje, „bohužel to není vždy možné, protože některé typy světelné signalizace neumožňují dynamické řízení dopravy na dálku. I zde samozřejmě platí určitá životnost. Při výměně staré světelné signalizace za novou se používají modernější zařízení. Vždy se tak děje s ohledem na bezpečnost silničního provozu pro všechny účastníky.“

Významným kladenským projektem je také dopravní telematika, která vyjde na téměř 30 milionů korun. Aktuálně spočívá v umístění 66 chytrých označníků veřejné autobusové dopravy na zastávkách, které budou mimo jiné zobrazovat reálný čas příjezdu spojů jednotlivých linek v důležitých stanicích.

Marshallův plán po válce rozdělil Evropu. Stalin ho odmítl a my museli také. Bohužel

 

 

Dnes, 19:11
Únor patří masopustu, tradičnímu lidovému svátku, jehož oslava se v posledních letech vrací i do...
Dnes, 15:30
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
Dnes, 07:08
Letos jsou otázky zaměřené na téma příroda a životní prostředí ve všech regionech takzvané Čtyřdohody.
Včera, 13:08
Středočeská desítka dokazuje, že ve Středočeském kraji je spousta atraktivních míst, kam stojí za to...
15.2.2020
Vzhledem k povinné školní docházce je nutné zapsat do školy všechny děti, které dovršily nebo...
14.2.2020
O návštěvníky se postarali odborníci z plicního oddělení, kteří lidem zdarma měřili hodnoty oxidu uhelnatého...
14.2.2020
Autobusové nádraží v Kladně je prý předimenzované a zastaralé. Město nyní aktualizuje projektovou dokumentaci a...
14.2.2020
Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,6 procenta. Úřady...
13.2.2020
Ve středních Čechách se sčítají škody. Silný nárazový vítr především lámal stromy. Nápory větrné bouře...
13.2.2020
Kontrolovat hygienu přišli téměř do tisícovky restaurací, pevných i mobilních stánků s občerstvením kontrolovali skoro...
Reklama