24℃
Dnes je 19. srpen , svátek má Ludvík

Kladno chce dál jednat o stavbě Globusu, preferuje jiné místo

Kladno chce dál s investorem jednat o stavbě Globusu, preferuje jiné místo než aktuálně plánované Růžové pole. Část obyvatel města se bránila žalobou dříve schválené změně územního plánu, která tam stavbu umožňuje. Soud žalobu zamítl, ještě je možné podat kasační stížnost, informovala za vedení kladenské radnice Eva Havelková. Část Kladeňáků se obává zhoršení životního prostředí v okolí stavby, která má vzniknout na soukromých pozemcích.

Reklama

Stavbu obchodního domu změnou územního plánu umožnili koaliční zastupitelé za minulého vedení Kladna, když byl v čele radnice primátor Milan Volf (Volba pro Kladno), nyní je v opozici. Investor teď žádá o schválení posudku vlivu na životní prostředí, bez něj nemůže začít stavět.
„Především jsme dosáhli toho, že investor musel celou dokumentaci k vlivu na životní prostředí přepracovat, zkvalitnit. Tím se zpřesnily závazky, jejichž dodržování už město nyní může lépe kontrolovat. Jednalo se například o zpřesnění hlukových studií, zkvalitnění systému nakládání s dešťovými vodami tak, aby voda zůstávala v krajině, vybudování retenční nádrže a vsakovací parkovací plochy a podobně,“ uvedl přírodovědec a kladenský radní Petr Soudek (za Kladeňáci), který se na rozkladu nedostačující dokumentace přímo podílel.
Podle Soudka by v lokalitě Růžové pole byla mnohem vhodnější kombinace sportovišť, parkových úprav, popřípadě bytových domů. Současné vedení města už několikrát jednalo s investorem o dopracování projektu nebo možnosti jeho přesunutí do vhodnější lokality, například do areálu bývalé Poldi. „Budeme se bavit o tom, jak projekt dále řešit, aby měl minimální negativní vliv na obyvatele, ať už bude stát kdekoliv. Našimi prioritami zůstávají nejlépe přesun hypermarketu do vhodnější lokality, jinak správné nakládání s vodami v lokalitě, ať už podzemními, povrchovými či dešťovými, co nejmenší povrchové parkovací plochy a ve vsakovacím provedení a únosná dopravní zátěž,“ dodal kladenský primátor Dan Jiránek (ODS).
Zdroj: čtk

Věda nemá vlast, vědec ji mít musí. Angličanova umíněnost a tvrdohlavost potvrzuje, že Němec měl pravdu

Dnes, 10:45
Krajští hygienici nezaznamenali žádný nový případ onemocnění spalničkami. Od začátku roku 2019 do 33. kalendářního...
Včera, 15:11
Ceny pohonných hmot u středočeských čerpacích stanic opět klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
17.8.2019
Kladno od příštího roku zvýší ceny nájemného v městských bytech, sazebník zohlední životní situaci nájemníků,...
17.8.2019
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Zaměstnanci kladenského městského divadla, herci i další personál, dnes vyhlásili stávkovou pohotovost, požadují návrat odvolaného...
15.8.2019
Co si myslíte o současné situaci Středočeského kraje z pohledu inovací? Daří se mu dobře?...
14.8.2019
Od pátku 16. srpna bude uzavřeno autobusové nádraží v Kladně. Důvodem je rekonstrukce ulice Dukelských...
13.8.2019
Oprava kulturního domu v Novém Strašecí na Rakovnicku by mohla začít na podzim. Město získalo...
Reklama