-9℃
Dnes je 22. leden , svátek má Slavomír

Kladno chystá další jednání s investorem stavby hypermarketu

Vedení Kladna chystá příští týden další jednání s investorem stavby hypermarketu, který má vzniknout v lokalitě Růžové pole na soukromých pozemcích. Část obyvatel ani aktuální vedení radnice projekt v místě nechce kvůli obavám o kvalitu životního prostředí. Investor nedávno pozastavil přípravu, ale to nevylučuje, že v přípravě stavby bude později pokračovat. „Teď se budeme hlavně snažit vyjasnit, jestli to byl taktický manévr,“ řekl na dnešním setkání novinářům primátor Kladna Dan Jiránek (ODS).

Reklama

Podle primátora nemá vedení města nic proti samotné stavbě Globusu, ale jeho plánované umístění považuje za nelogické, protože by komerční zóna navazovala na zástavbu a za ní by pak měla vzniknout další obytná zástavba. Podle Jiránka by byl ideálním prostorem například jeden z brownfieldů na území města nebo jiná oblast určená ke komerčnímu využití. Naopak v lokalitě Růžové pole by podle Jiránka bylo ideální využití v podobě stavby bytů, ploch pro sportování a zachování zeleně.

Kladeňáci chtějí mít na Růžovém poli prodejnu Globusu. Vejde se tam ještě velký park?

Středočeský krajský úřad nedávno na žádost investora ukončil úřední posuzování vlivu plánované stavby na životní prostředí, takzvaný proces EIA. Do přípravy už ale dal investor miliony korun, proto není vyloučeno, že proces EIA bude obnoven, případně spuštěn s upraveným projektem a posudkem.
Změnu územního plánu, která stavbu hypermarketu umožňuje, schválilo loni v dubnu bývalé vedení Kladna. Dle záměru měl na Růžovém poli být hypermarket s parkovištěm a čerpací stanicí. Rozloha areálu by přesáhla 90.000 metrů čtverečních, zastavěná plocha supermarketu měla zabírat více než 17.000 metrů čtverečních. Do obchodního centra mělo zamířit podle posudku EIA za 24 hodin 3200 osobních vozů, 14 lehkých nákladních aut a osm těžkých nákladních aut. Dopravní zátěž osobními auty se ale měla podle posudku zvýšit o 1600 vozů, zbytek měla být auta projíždějící kolem.

Zdroj: čtk

20.1.2019
Na vlakovém nádraží ve Slaném na Kladensku skončila rekonstrukce výpravní budovy téměř za čtyři miliony...
20.1.2019
Navštívili jsme v části obce Lány, kde skvěle funguje dobrovolný, demokratický, nezávislý a nepolitický spolek.
18.1.2019
Kladenská Poldi byla v elektronické aukci dnes prodána za 140 milionů korun, tedy za vyvolávací...
18.1.2019
A za 7 dní vznikne vztah na dalších 5 let nebo do konce života, alespoň...
18.1.2019
Kladenská huť Poldi má jít dnes znovu do dražby. Je to už popáté, z toho...
18.1.2019
Stalo se hned začátkem nového roku v ulici Antonína Kymličky v Kladně. Hasili profesionální hasiči...
17.1.2019
V Kladně by mohla vzniknout přírodní dráha pro cyklisty s překážkami. Podle projektu by měla...
17.1.2019
Olympijský medailista Sergej Baranov se stal novou posilou volejbalistů Kladna pro zbytek sezony. Sedmatřicetiletý člen...
17.1.2019
Rytíři v replikách historických dresů odstartovali do utkání proti Porubě nejlepším možným způsobem. V početní...
17.1.2019
Jste tu spokojení? Cítíte se tu bezpečně? Dejte nám to vědět v dotazníkovém šetření, žádá...
Reklama