7℃
Dnes je 21. březen , svátek má Radek

Kladno chystá další jednání s investorem stavby hypermarketu

Vedení Kladna chystá příští týden další jednání s investorem stavby hypermarketu, který má vzniknout v lokalitě Růžové pole na soukromých pozemcích. Část obyvatel ani aktuální vedení radnice projekt v místě nechce kvůli obavám o kvalitu životního prostředí. Investor nedávno pozastavil přípravu, ale to nevylučuje, že v přípravě stavby bude později pokračovat. „Teď se budeme hlavně snažit vyjasnit, jestli to byl taktický manévr,“ řekl na dnešním setkání novinářům primátor Kladna Dan Jiránek (ODS).

Reklama

Podle primátora nemá vedení města nic proti samotné stavbě Globusu, ale jeho plánované umístění považuje za nelogické, protože by komerční zóna navazovala na zástavbu a za ní by pak měla vzniknout další obytná zástavba. Podle Jiránka by byl ideálním prostorem například jeden z brownfieldů na území města nebo jiná oblast určená ke komerčnímu využití. Naopak v lokalitě Růžové pole by podle Jiránka bylo ideální využití v podobě stavby bytů, ploch pro sportování a zachování zeleně.

Kladeňáci chtějí mít na Růžovém poli prodejnu Globusu. Vejde se tam ještě velký park?

Středočeský krajský úřad nedávno na žádost investora ukončil úřední posuzování vlivu plánované stavby na životní prostředí, takzvaný proces EIA. Do přípravy už ale dal investor miliony korun, proto není vyloučeno, že proces EIA bude obnoven, případně spuštěn s upraveným projektem a posudkem.
Změnu územního plánu, která stavbu hypermarketu umožňuje, schválilo loni v dubnu bývalé vedení Kladna. Dle záměru měl na Růžovém poli být hypermarket s parkovištěm a čerpací stanicí. Rozloha areálu by přesáhla 90.000 metrů čtverečních, zastavěná plocha supermarketu měla zabírat více než 17.000 metrů čtverečních. Do obchodního centra mělo zamířit podle posudku EIA za 24 hodin 3200 osobních vozů, 14 lehkých nákladních aut a osm těžkých nákladních aut. Dopravní zátěž osobními auty se ale měla podle posudku zvýšit o 1600 vozů, zbytek měla být auta projíždějící kolem.

Zdroj: čtk

Včera, 16:31
Kladenské věžové domy v Rozdělově budou mít vlastní muzeum, které vznikne přímo v jednom z...
Včera, 14:30
Knihovní fond čítá statisíce titulů, čtenáři mohou vybírat z on-line katalogů nebo si zajít na...
19.3.2019
Policisté vyšetřují dopravní nehodu vozidla záchranné služby a osobního vozidla na pozemní komunikaci č.1/7 nedaleko...
18.3.2019
Kladno čeká řada uzavírek silnic, jde o krajské silnice i silnice ve správě Ředitelství silnic...
18.3.2019
Kladno upraví vyhlášku, kterou se snaží bránit zneužívání dávek. Původní text krajský úřad zrušil, protože...
18.3.2019
Doberská ulice je v současné době jedno ze základních témat občanů Kladna. Krajská komunikace byla...
13.3.2019
Hasiči museli u Unhoště zlikvidovat černou skládku chemikálií. Nález jim oznámila policie, kterou o něm...
11.3.2019
Kladno spolu s týmy z Vimperku, Olomouce, Týna nad Vltavou, Hodonína, Žďáru nad Sázavou spojuje...
11.3.2019
Spolu s nedalekou Vinařickou horou představuje Slánská hora nejjižnější část Českého středohoří.
10.3.2019
Realisticky dokonalá, ručně malovaná vyobrazení rostlin a živočichů v kontrastu s malířsky komponovanými fotografickými zátišími....
Reklama