Kladno je už jen bod od posledního místa. Na ledě Litvínova kapitulovalo po prodloužení

Ani další gól Jaromíra Jágra nestačil k výhře Rytířů z Kladna. Podobně jako před několika dny prohráli poměrem 2:3. Tentokrát si z Litvínova odváží alespoň bod, když podlehli až v prodloužení.

„Na ledě cítím, že můžeme hrát s každým. A troufnu si říct, že jsme většinou herně a vizuálně i lepší,“ řekl po úterní prohře na domácím ledě s lídrem extraligy Kometou Brno forvard Rytířů David Stach. Narážel tak na to, že kladenský hokejový tým pomalu zlepšuje své výkony oproti hrozivému startu sezony, což dokazuje i vyrovnaná bitva s jedním z hlavních kandidátů na titul.

Rytířům ale žalostně chybí body. Na kolena je sráží zbytečné chyby v obraně, častá vyloučení i špatná produktivita. Po těsné porážce 2:3 s Brnem se středočeský celek vydal v pátek na led Litvínova, svého souseda v tabulce, kam si dojel právě nějaké ty důležité body vybojovat.

A začátek pro něj nebyl vůbec špatný. Domácí hokejisté byli nejen díky přesilovým hrám v první třetině pod tlakem a nakonec v jedné z nich i inkasovali, když ve 14. minutě nabil Réway ke střele legendárnímu Jaromíru Jágrovi. Rytíři ale určitě mohli litovat, že do kabin nešli za mnohem příjemnějšího stavu.

Řidič se zákazem řízení kličkoval po silnici zhulený a zdrogovaný

Právě malá produktivita se jim nakonec vymstila. Ve druhé třetině se totiž do zápasu konečně pořádně dostal i Litvínov a po dvou slepených brankách v 27. minutě otočil skóre. Nejdříve Jánošík propálil brankáře Godlu z úhlu a o několik sekund později měl lehkou práci Myšák, který doklepával puk do odkryté sítě.

Kladenští hokejisté se ještě do konce třetiny snažili o vyrovnání, avšak bez úspěchu. Na střelecké trápení hostujícího týmu to vypadalo i v posledním dějství, ale stálý tlak na branku Litvínova nakonec přinesl kýžené ovoce. Po dobré práci Jágra a Zikmunda u brankoviště přesně pálil v 53. minutě Stach.

V samotném závěru měl ještě obrovskou šanci za domácí Vervu Lukeš, ovšem ve velké rychlosti nedokázal usměrnit puk do branky, a tak zápas dospěl až do prodloužení.

V něm se nejprve ocitl v obrovské šanci Austin, ale ihned poté na druhé straně rozhodl o vítězství Litvínova Petružálek. „V prodloužení je to vabank. Udělali jsme chybu, chtěli jsme vypíchnout puk a jít do brejku a soupeř to potrestal,“ okomentoval po utkání klíčovou situaci trenér Kladna Čermák.

Rytíři tak opět klesli v tabulce. Na dvanáctém místě mají jen jednobodový náskok na poslední Zlín.

Svým obětem prokousával hrdlo a potom prý pojídal jejich maso. Otřesný případ Vlčího muže

 

Dnes, 08:15
Malí hokejisté mají nové zázemí, respektive šatny včetně toalet a sprch. Prostory jim 21. ledna...
Včera, 12:25
“Je sobota 18. ledna. Rock Café na Národní je plné lidí a zábava je v...
Včera, 09:07
Kromě zásobování už má kamionová doprava vjezd do historického města Slaný zakázán.
24.1.2020
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
Reklama