26℃
Dnes je 21. červenec , svátek má Vítězslav

Kladno nechá prověřit možnosti rozvoje staré průmyslové zóny

Kladno nechá prověřit možnosti rozvoje části staré průmyslové zóny. Pro lokalitu zvanou Vojtěšská huť zvažuje úpravu regulačního plánu výstavby, který nechalo zpracovat minulé vedení města. Podle kladenského primátora Dana Jiránka (ODS) hrozí, že by soud mohl plán zrušit. Na tři desítky tamějších podnikatelů označilo regulační plán jako omezující rozvoj podnikání v lokalitě. Dokument počítá se zachováním industriálních památek, preferuje výstavbu bytů.

Reklama

Někteří kritici regulačního plánu, který upravuje systém výstavby a rozsah dalšího rozvoje místa, na jednání zastupitelstva mimo jiné uvedli, že dokument nerespektuje ekologické znečištění lokality. Město v minulosti nechalo některé části sanovat, ale podle primátora to bylo na úroveň průmyslové výroby a nikoliv pro stavbu bytů, což by mohlo být až desetinásobně dražší.
„Velká část vlastníků pozemků nabyla dojmu, že regulační plán je příliš svazující,“ řekl Jiránek. Podle něj také majitelům nemovitostí vadí i nejednoznačné formulace. Městu se navíc ozvaly další firmy, které by v lokalitě chtěly podnikat.
Regulační plán Vojtěšská huť řeší území o ploše 113 hektarů, lokalita je též zvaná Koněv. V 19. a 20. století zde fungovala hutní výroba, v současnosti tu podnikatelé provozují desítky firem. Poblíž fungovala o několik desítek let mladší huť Poldi.
Územní plán Kladna, který řeší limity rozvoje, doplňují celkem čtyři regulační plány. Kromě Vojtěšské huti se týkají centra města, lokality v okolí Štechovy ulice a čtvrti Podprůhon, která je jednou z nejstarších částí města. Smyslem regulačních plánů má být upřesnění podmínek pro případné investory, zavedení limitů pro výstavbu například kvůli ochraně historických staveb a zajištění větší srozumitelnosti možného využití území.
Zdroj: čtk

Dobré zprávy pro fanoušky Bohemians! Vacek zůstává natrvalo a přichází i další posila

19.7.2019
Kladno chce dál s investorem jednat o stavbě Globusu, preferuje jiné místo než aktuálně plánované...
18.7.2019
Ve slánské 3. základní škole by měla být v říjnu hotová vestavba odborných učeben, stavební...
18.7.2019
Hokejisté extraligového nováčka Kladna získali do týmu další kanadskou posilu. Obranu Rytířů vyztuží šestadvacetiletý Brady...
17.7.2019
Začala obnova vyústění Slaného pramene ve Slaném. Město je podle legendy pojmenované právě po tomto...
16.7.2019
Dům fotografie (Revoluční 5, Praha 1) hostí snímky jubilujícího Jiřího Hankeho. Kurátorem výstavy je Josef...
16.7.2019
Nadační fond Tertön Foundation plánuje v Kamenných Žehrovicích na Kladensku stavbu buddhistického centra. Vzniknout má...
16.7.2019
V zastupitelstvu Pcher na Kladensku pokračují spory, starosta Marcel Miška (Pchery jinak) byl na konci...
16.7.2019
Kladno řeší s dodavatelem, firmou AŽD Praha, nedostatky takzvaných chytrých zastávek, problémy se týkají například...
15.7.2019
Město Slaný plánuje opravu městské ubytovny v Ouvalově ulici a chce na to využít dotaci...
14.7.2019
Policisté zadrželi podezřelé z krádeží na čerpacích stanicích na Kladensku a na Berounsku. Způsobili škodu...
Reklama