9℃
Dnes je 14. říjen , svátek má Agáta

Kladno nechá upravit projekt na přestavbu autobusového nádraží

Vedení Kladna nechá upravit dlouho připravovaný projekt na přestavbu autobusového nádraží, zřejmě z něj zmizí dosud plánované podzemní parkoviště. Podle primátora Dana Jiránka (ODS) vznikne 300 parkovacích míst u obchodního centra, které bude postaveno přes ulici, a proto už nebude tolik míst u dopravního terminálu potřeba.

Reklama

Bývalý primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) s tím nesouhlasí, podle něj budou muset lidé nejen k parkování přecházet jeden z hlavních tahů, ale nebude možné ani postavit plánované bytové domy, což mělo přispět k rozvoji lokality. Projekt terminálu byl připraven tak, aby vhodně navazoval na kladenskou pěší zónu, jejíž obnovu Volf také chystal.
Podzemní parkoviště mělo mít kapacitu 100 míst, která by sloužila cestujícím i lidem z plánovaných obytných domů. „Potřebujeme oživit centrum,“ řekl Volf.
Zásadní úpravu zastaralého a předimenzovaného kladenského autobusového nádraží minulé vedení dlouhodobě plánovalo, příprava projektu stála přes 10 milionů korun, dostala se do fáze schvalování stavebního povolení. Jak dlouho úprava projektu potrvá a kdy začnou práce, zatím není jasné.
Jedním z důvodů úprav je také vysoká cena, která měla dosáhnout přibližně 200 milionů korun, což by podle Jiránka omezilo investice města v příštích letech. S tím Volf nesouhlasí, město má schválený pro tento případ úvěrový rámec, rozpočet města by tedy podle něj zásadně omezen nebyl. Město také žádalo o dotace.
Vedení radnice rovněž uvažuje o vybudování menšího autobusového terminálu u vlakového nádraží, což by cestujícím usnadnilo přestupy. Vlakové nádraží je mimo centrum.

Zdroj: čtk

Čirý děs a hrůza, to jsou Hoffmannovy povídky. Straší už nás přes 200 let

12.10.2019
Hokejové Kladno si připisuje další výhru! Proti Plzni potvrdilo dobrou domácí formu a s velkou...
9.10.2019
Jedno z nich je v parku Ořešín na východním konci města. Hlavně láká předškolní i...
9.10.2019
Projekt za zhruba 119 milionů korun vyřeší dlouhodobé problémy knihovny s uložením a ochranou knihovního...
8.10.2019
Součástí 6. ročníku spanilé jízdy veteránů Lidický okruh byl i doprovodný program, o jehož část...
8.10.2019
Nový školní rok přináší spoustu nových možmostí, ale mnohdy i problém. Nejdříve se zastavme v...
7.10.2019
K 1. lednu 2020 bude na základě novely veterinárního zákona schválené v roce 2017 povinné...
7.10.2019
První říjnový víkend byl pro Rytíře velice těžký. Ve dvou dnech museli odehrát dva zápasy!...
6.10.2019
Modernizace a zkapacitnění čístírny odpadních vod ve Slaném – Blahoticích, která nyní disponuje nejmodernějšími technologiemi,...
6.10.2019
Ministr vnitra Jan Hamáček přijal čtveřici příslušníků Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, aby odměnil jejich...
4.10.2019
Středočeský kraj poskytne oblastním nemocnicím dohromady 1,6 milionu korun na očkování personálu proti spalničkám. Krajské...
Reklama