Kladno padlo po bláznivé závěrečné třetině v Mladé Boleslavi. Domácím pomohly dvě šťastné branky

Po osmidenní pauze se na extraligovém ledě opět ukázali Rytíři z Kladna v čele s Jaromírem Jágrem. Proti Mladé Boleslavi nakonec nepomohly gól ani skvělá asistence tohoto legendárního forvarda.

Po dvou slepených utkáních v jednom víkendu a vybojované výhře nad Plzní na domácím stadionu si mohli hokejisté Kladna dopřát více než týden dlouhý odpočinek. Během něj se doléčil zranění obránce Ladislav Romančík, a v nedělním utkání v Mladé Boleslavi si tak mohl odbýt svou premiéru v nejvyšší hokejové soutěži.

Stav zápasu vydržel dlouho bezbrankový, a to především díky dobrým zákrokům obou brankářů. V posledních minutách první třetiny však dostali Rytíři možnost přesilové hry. Jaromír Jágr našel dlouhým křižným pasem před bránou Valského, který v poklidu kotouč doklepl za záda slovinského gólmana Krošelja.

Rytíři se vezli na dobré vlně i po přestávce, ale své vedení nedokázali navýšit. Stach měl dokonce šanci skórovat i z trestného střílení. Mladá Boleslav, jež byla vzhledem ke svému postaven v tabulce favorizovanějším týmem, se herně zvedla až někdy v polovině utkání. Do zápasu ji dostal gól Flynna.

Do konce druhé třetiny pak byl stav otočen! Mladík Klikorka dostal v ponechané výhodě nabito od Stránského a po tvrdé střele mohl slavit svoji první extraligovou trefu.

Nový kouč Bohemky zapisuje první tři body. Rozhodující gól obstaral Vodháněl

Necelé tři minuty po přestávce se domácí Bruslaři vzdálili svému soupeři už na rozdíl dvou branek po dělovce Švece z přesilové hry. Jenže o několik sekund později se skrz jejich obranu prodral Jaromír Jágr a snížil skóre.

Ve 47. minutě bylo pro hostující fanoušky ještě veseleji. Austin dorazil Zikmunodvu střelu a bylo vyrovnáno – 3:3. Na stole tak byla možnost obratu, o který se Rytíři tuto sezonu už nejednou úspěšně pokusili.

Na kolena je však zrazila opět nedisciplinovanost. Domácí hokejisté využili deset minut před koncem další přesilovou hru a vzali si vedení zpátky na svoji stranu.

Naděje Kladna se potom definitivně rozplynuly během několika málo sekund. V 55. minutě nejprve brankář Godla udělal prakticky první velkou chybu v dresu Rytířů, když nezvládl chytit Dlapovo nahození od červené čáry, a hned vzápětí Klepiš úspěšně atakoval rozehrávajícího Austina a puk se nešťastně odrazil do brány.

Rytíři tak nakonec podlehli Mladé Boleslavi 3:6. Mrzet je můžou hlavně neproměněné šance v první polovině utkání a nedisciplinovanost, ze které vyplynuly hned tři branky. S dvanácti body jsou aktuálně na dvanáctém místě, zatímco tým z města automobilů je třetí.

Středočeská zdravotnická záchranná služba má nové Kodiaqy

 

30.5.2020
Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
25.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
25.5.2020
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Smlouva s novým dodavatelem, firmou Nextbike zahrnuje dodání sta nových modelů kol s třírychlostní přehazovačkou,...
17.5.2020
Neumětely na Berounsku nemají problém s případnou výstavbou přehrady na vodním toku Chumava. Podle starosty...
16.5.2020
Kladno, Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT, která ve městě působí zhruba 15 let, a Středočeské vodárny...
12.5.2020
Obyvatelé se v rámci projektu Setkání s občany vyjadřovali k pozitivům i negativům života ve...
7.5.2020
Město Slaný na Kladensku letos pokračuje v opravě ulic v centru. Fortenská ulice je téměř...
1.5.2020
Škrty v rozpočtu Slaného pozdrží zahájení některých investic - například stavbu sportovní haly, zasíťování pozemků...
Reklama