Kladno padlo po bláznivé závěrečné třetině v Mladé Boleslavi. Domácím pomohly dvě šťastné branky

Po osmidenní pauze se na extraligovém ledě opět ukázali Rytíři z Kladna v čele s Jaromírem Jágrem. Proti Mladé Boleslavi nakonec nepomohly gól ani skvělá asistence tohoto legendárního forvarda.

Po dvou slepených utkáních v jednom víkendu a vybojované výhře nad Plzní na domácím stadionu si mohli hokejisté Kladna dopřát více než týden dlouhý odpočinek. Během něj se doléčil zranění obránce Ladislav Romančík, a v nedělním utkání v Mladé Boleslavi si tak mohl odbýt svou premiéru v nejvyšší hokejové soutěži.

Stav zápasu vydržel dlouho bezbrankový, a to především díky dobrým zákrokům obou brankářů. V posledních minutách první třetiny však dostali Rytíři možnost přesilové hry. Jaromír Jágr našel dlouhým křižným pasem před bránou Valského, který v poklidu kotouč doklepl za záda slovinského gólmana Krošelja.

Rytíři se vezli na dobré vlně i po přestávce, ale své vedení nedokázali navýšit. Stach měl dokonce šanci skórovat i z trestného střílení. Mladá Boleslav, jež byla vzhledem ke svému postaven v tabulce favorizovanějším týmem, se herně zvedla až někdy v polovině utkání. Do zápasu ji dostal gól Flynna.

Do konce druhé třetiny pak byl stav otočen! Mladík Klikorka dostal v ponechané výhodě nabito od Stránského a po tvrdé střele mohl slavit svoji první extraligovou trefu.

Nový kouč Bohemky zapisuje první tři body. Rozhodující gól obstaral Vodháněl

Necelé tři minuty po přestávce se domácí Bruslaři vzdálili svému soupeři už na rozdíl dvou branek po dělovce Švece z přesilové hry. Jenže o několik sekund později se skrz jejich obranu prodral Jaromír Jágr a snížil skóre.

Ve 47. minutě bylo pro hostující fanoušky ještě veseleji. Austin dorazil Zikmunodvu střelu a bylo vyrovnáno – 3:3. Na stole tak byla možnost obratu, o který se Rytíři tuto sezonu už nejednou úspěšně pokusili.

Na kolena je však zrazila opět nedisciplinovanost. Domácí hokejisté využili deset minut před koncem další přesilovou hru a vzali si vedení zpátky na svoji stranu.

Naděje Kladna se potom definitivně rozplynuly během několika málo sekund. V 55. minutě nejprve brankář Godla udělal prakticky první velkou chybu v dresu Rytířů, když nezvládl chytit Dlapovo nahození od červené čáry, a hned vzápětí Klepiš úspěšně atakoval rozehrávajícího Austina a puk se nešťastně odrazil do brány.

Rytíři tak nakonec podlehli Mladé Boleslavi 3:6. Mrzet je můžou hlavně neproměněné šance v první polovině utkání a nedisciplinovanost, ze které vyplynuly hned tři branky. S dvanácti body jsou aktuálně na dvanáctém místě, zatímco tým z města automobilů je třetí.

Středočeská zdravotnická záchranná služba má nové Kodiaqy

 

byt_ilustrační obrázek
Dnes, 13:45
Kladno vyčlenilo několik městských bytů, mohou posloužit například zdravotníkům v karanténě kvůli onemocnění covid-19, ale...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
2.4.2020
Na novém úseku karlovarské dálnice D6 tvořícím obchvat Řevničova na Rakovnicku už stojí klíčový most...
2.4.2020
Zápis dětí proběhne ve všech základních školách podle školských obvodů, stanovených obecně závaznou vyhláškou Statutárního...
1.4.2020
Město spustilo také bezplatnou linku psychologické pomoci. Vprovozu je v pracovní dny od 14 do...
1.4.2020
Berounské pracoviště městského úřadu na Husově náměstí, v ulici Pod Kaplankou a na třídě Politických...
25.3.2020
Slaný vytisklo městskou brožuru pro čas nouzového stavu. Shrnuje nejdůležitější informace. Obyvatelé ji tento týden...
25.3.2020
„Máme jeden respirátor na stanovišti. Zatímco civilisté jsou vyzýváni k nošení roušek i v MHD,...
Reklama