24℃
Dnes je 19. srpen , svátek má Ludvík

Kladno řeší s dodavatelem nedostatky takzvaných chytrých zastávek

Kladno řeší s dodavatelem, firmou AŽD Praha, nedostatky takzvaných chytrých zastávek, problémy se týkají například displejů. Vady má dodavatel odstranit do konce prázdnin. Zastávky nyní fungují ve zkušebním provozu, hotovo mělo původně být v květnu, uvedlo na svém webu město. AŽD Praha podle svého vyjádření všechny nedostatky odstranila.

Reklama

Kvalita prací dodavatele, který nestíhá smluvní termín, není podle vedení města v pořádku, proto dílo nepřevzalo. „Vzhledem k nedodržení termínů již město uplatnilo u firmy AŽD Praha s.r.o. sankce cca 180.000 korun vycházející z platné smlouvy,“ uvádí město. Celkově jde o projekt za více než 20 milionů korun, z něj většinu pokryje evropská dotace.
Na zastávkách nyní končí stavební práce, ale při kontrolách se ukázaly například problémy s řádným zobrazováním informací na displeji, blikající LED tabule za vysokých teplot, špatně fungující hlášení informací pro nevidomé a další konstrukční nedostatky.
Konstrukční záležitosti byly podle mediálního poradce ředitele AŽD Jiřího Dlabaji drobného charakteru a jsou odstraněny podle požadavku zadavatele. „Jde o velmi netypickou zakázku, která doposud nebyla v ČR realizována. V Kladně jsou totiž chytré zastávky vybaveny zobrazovači typu E-paper, na přání zadavatele, namísto běžně používaných LED panelů. Společnost AŽD Praha navíc vyšla zadavateli vstříc v mnoha požadovaných změnách oproti zadávací dokumentaci,“ řekl ČTK.
Správné fungování systémů budou příští týden testovat nevidomí, realizační tým projektu s nimi zastávky objede a zkontroluje funkce.
Celkem má v Kladně být 70 chytrých zastávek. Na tři největší křižovatky spojů – stanice Gymnázium, náměstí Svobody a u hlavního vlakového nádraží – nechá město instalovat velké světelné panely s přehledem spojů. Polohu autobusů systém zjišťuje přes technologii GPS, označníky a panely také ukazují čísla linek a cílové stanice a zobrazují i další informace včetně případných dopravních omezení.
Zdroj: čtk

Dech beroucí graffiti v brazilském Riu zobrazují lidi všech kontinentů

Dnes, 10:45
Krajští hygienici nezaznamenali žádný nový případ onemocnění spalničkami. Od začátku roku 2019 do 33. kalendářního...
Včera, 15:11
Ceny pohonných hmot u středočeských čerpacích stanic opět klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
17.8.2019
Kladno od příštího roku zvýší ceny nájemného v městských bytech, sazebník zohlední životní situaci nájemníků,...
17.8.2019
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Zaměstnanci kladenského městského divadla, herci i další personál, dnes vyhlásili stávkovou pohotovost, požadují návrat odvolaného...
15.8.2019
Co si myslíte o současné situaci Středočeského kraje z pohledu inovací? Daří se mu dobře?...
14.8.2019
Od pátku 16. srpna bude uzavřeno autobusové nádraží v Kladně. Důvodem je rekonstrukce ulice Dukelských...
13.8.2019
Oprava kulturního domu v Novém Strašecí na Rakovnicku by mohla začít na podzim. Město získalo...
Reklama