Kladno se stalo majitelem fotbalového stadionu, posoudí jeho stav

Kladno se stalo majitelem fotbalového stadionu. Řadu let připravovaný nákup stadionu od klubu SK Kladno město dokončilo loni a cenu 35 milionů korun zaplatilo z úvěru.

Nyní posoudí jeho stav a zjistí, které části případně potřebují opravit. S velkými investicemi zde město v nejbližších letech ale nepočítá, prioritou pro něj zůstává rekonstrukce zimního stadionu, řekl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS). Zahájení opravy zimního stadionu za zhruba 150 milionů korun Kladno plánuje příští rok na jaře.

Odkup fotbalového stadionu brzdily složité vztahy a finanční a dotační závazky klubu. „Přebírali jsme to na sklonku loňského roku,“ uvedl Jiránek. Vedle toho město klubu letos přispěje čtyřmi miliony korun na přípravu mládeže a půl milionem korun mužskému týmu.

Na hokej letos dá Kladno z rozpočtu celkem osm milionů korun, několika miliony přispívá také na atletiku a florbal. Větší část příspěvků je ve všech případech určena na přípravu mladých sportovců včetně dětí.

Na fotbalovém stadionu působí klub SK Kladno založený v roce 1903, jeho A tým hraje fotbalovou divizi B. Mládež hraje přední soutěže. Stadion získal název po bývalém útočníkovi SK Kladno a reprezentantovi Františku Klozovi (1905 až 1945). Kloz se na konci druhé světové války zapojil do protifašistického odboje a krátce po válce zemřel v lounské nemocnici na následky zranění, které utrpěl v boji proti německým okupantům.

ČTK

Dnes, 16:49
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
Dnes, 15:05
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
Dnes, 13:31
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
Včera, 14:52
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
Včera, 13:04
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
Včera, 10:53
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
Včera, 08:51
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
2.4.2020
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
Reklama