Kladno zapisuje první bod v sezoně! Zápas s Vítkovicemi dotáhlo v dramatickém závěru do prodloužení

Jen pár minut před koncem základní hrací doby Rytíři s Vítkovicemi prohrávali. Po povedeném závěru však nakonec berou první extraligový bod po návratu mezi elitu.

Ze soupisky Rytířů vypadl před čtvrtým kolem Réway, který byl stažen z ledu i v průběhu posledního utkání v Karlových Varech. Před domácími fanoušky se v letošní sezoně poprvé představil Jaromír Jágr. Podobně jako v posledním kole figuroval v první útočné lajně.

Kladno se poučilo z předešlých zápasů a pohlídalo si vstup do utkání. Vítkovice zvolili také spíše defenzivnější přístup, a tak diváci v první třetině neviděli prakticky žádné velké šance. Až v posledních sekundách se povedlo Rytířům zmáčknout svého soupeře. Brankář Svoboda však velký tlak ustál.

Ani druhá půle nepřinesla žádnou branku. Domácí hráči pokračovali v nastoleném trendu a trápili svého soupeře. Nejblíže měl ke gólu Valský po parádní přihrávce Jágra. Ve střelbě do odkryté klece mu však v poslední chvíli zabránil obránce. I favorit z Vítkovic ale několikrát zahrozil. Obzvlášť v posledních minutách, kdy měl k dispozici přesilovku 5 na 3.

Jágr poprvé nastoupil a skóroval! Na výhru jeho Kladna to však nestačilo

Tresty se přenesli i do začátku posledního dějství. Rytíři se sice úspěšně ubránili, ale prakticky ihned po skončení oslabení inkasovali. Za hostující hokejisty se trefil Stránský. Odpověď i přes několik dobrých příležitostí nepřišla a o sedm minut později Vítkovice zvýšili své vedení. Tentokrát vyslal parádní střelu pod horní tyč Lakatoš.

Před domácími fanoušky se však Rytíři nesložili a bojovali až do samotného závěru. Výhodu zužitkoval v 57. minutě tvrdou střelou Austin, a dal tak svému týmu naději. Minutu před koncem pak srovnal stav Redlich a poslal zápas do prodloužení. Pro Rytíře to tedy znamenalo jistotu prvního bodu v sezoně.

U něj to však nakonec zůstalo. Hráči Vítkovic totiž jen po několika sekundách předvedli parádní kombinaci, po které zakončoval do prázdné brány Bukarts. Zlepšená hra Rytířů a první bod je ale velkým povzbuzením do budoucna.

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

Včera, 08:15
Malí hokejisté mají nové zázemí, respektive šatny včetně toalet a sprch. Prostory jim 21. ledna...
26.1.2020
“Je sobota 18. ledna. Rock Café na Národní je plné lidí a zábava je v...
26.1.2020
Kromě zásobování už má kamionová doprava vjezd do historického města Slaný zakázán.
24.1.2020
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
Reklama