Kladno zapisuje první bod v sezoně! Zápas s Vítkovicemi dotáhlo v dramatickém závěru do prodloužení

Jen pár minut před koncem základní hrací doby Rytíři s Vítkovicemi prohrávali. Po povedeném závěru však nakonec berou první extraligový bod po návratu mezi elitu.

Ze soupisky Rytířů vypadl před čtvrtým kolem Réway, který byl stažen z ledu i v průběhu posledního utkání v Karlových Varech. Před domácími fanoušky se v letošní sezoně poprvé představil Jaromír Jágr. Podobně jako v posledním kole figuroval v první útočné lajně.

Kladno se poučilo z předešlých zápasů a pohlídalo si vstup do utkání. Vítkovice zvolili také spíše defenzivnější přístup, a tak diváci v první třetině neviděli prakticky žádné velké šance. Až v posledních sekundách se povedlo Rytířům zmáčknout svého soupeře. Brankář Svoboda však velký tlak ustál.

Ani druhá půle nepřinesla žádnou branku. Domácí hráči pokračovali v nastoleném trendu a trápili svého soupeře. Nejblíže měl ke gólu Valský po parádní přihrávce Jágra. Ve střelbě do odkryté klece mu však v poslední chvíli zabránil obránce. I favorit z Vítkovic ale několikrát zahrozil. Obzvlášť v posledních minutách, kdy měl k dispozici přesilovku 5 na 3.

Jágr poprvé nastoupil a skóroval! Na výhru jeho Kladna to však nestačilo

Tresty se přenesli i do začátku posledního dějství. Rytíři se sice úspěšně ubránili, ale prakticky ihned po skončení oslabení inkasovali. Za hostující hokejisty se trefil Stránský. Odpověď i přes několik dobrých příležitostí nepřišla a o sedm minut později Vítkovice zvýšili své vedení. Tentokrát vyslal parádní střelu pod horní tyč Lakatoš.

Před domácími fanoušky se však Rytíři nesložili a bojovali až do samotného závěru. Výhodu zužitkoval v 57. minutě tvrdou střelou Austin, a dal tak svému týmu naději. Minutu před koncem pak srovnal stav Redlich a poslal zápas do prodloužení. Pro Rytíře to tedy znamenalo jistotu prvního bodu v sezoně.

U něj to však nakonec zůstalo. Hráči Vítkovic totiž jen po několika sekundách předvedli parádní kombinaci, po které zakončoval do prázdné brány Bukarts. Zlepšená hra Rytířů a první bod je ale velkým povzbuzením do budoucna.

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

Dnes, 18:19
První část silnice tvořící severní obchvat Slaného mezi napojením na silnici I/7 a Žižicemi byla...
Dnes, 12:12
Výjimečně zajímavou expozici pro vzpomínky i poučení připravilo unhošťské Melicharovo vlastivědné muzeum.
Včera, 17:30
Slánská topolová alej v lesoparku Háje bude do konce prázdnin obnovená. Přibude i nové veřejné...
5.7.2020
Expozice vnímavému návštěvníkovi prozradí například to, proč jsou Velvary spjaty se vznikem dobrovolného hasičstva, a...
4.7.2020
Kontroly probíhaly na silnicích a dálnicích ve Středočeském kraji a bylo do nich nasazeno několik...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
3.7.2020
Dopravně preventivní akce se uskutečnila ve sportovním areálu Sletiště, kde cyklisté, ale i chodci běžně...
2.7.2020
V letním čase obří sály multiplexů pomalu ztrácejí své kouzlo a letní kina zažívají renesanci....
1.7.2020
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
1.7.2020
Kladno zapůjčilo dvě nádoby pro komunitní kompostování, jde o pilotní projekt. Městská komise pro životní...
Reklama