Kladno zdolalo na domácím ledě Mladou Boleslav. Boj o Vampolu s ní ale prohrálo

Poslední domácí duel před reprezentační pauzou se Rytířům vydařil. Po sérii proher se soupeři z horní poloviny tabulky se jim konečně zadařilo. Mladou Boleslav porazili 3:1.

Na přelomu listopadu a prosince nebyl los pro hokejisty z Kladna příliš příznivý. Se soupeři z horní poloviny tabulky se jim příliš nedařilo. Kromě tří porážek v řadě se jim navíc rozrostla marodka. Kromě Jaromíra Jágra se potýkala s problémy třeba i další opora – brankář Denis Godla.

Před zápasem s Mladou Boleslaví se ale dokázala dát jednička týmu do pořádku a výrazně přispěla k výhře svého týmu. Godla si připsal několik důležitých zákroků, především ve třetí třetině, a byl vyhlášen hráčem zápasu.

Kladno si ale celkově výhru zasloužilo, což uznal i trenér soupeře Radim Rulík. Rytíři byli před svými fanoušky v zápase lepší už od samého začátku. Prvního gólu se dočkali až dvě minuty před koncem prvního dějství, když střelu Kehara úspěšně srazil do brány Machač. Jenže o pár sekund později se vyskytla komplikace. Na opačné straně totiž udeřil Vondrka.

Domácí celek se ale nenechal rozhodit. Pokračoval v dobré hře a po sedmi minutách druhé třetiny mohl slavit. Tvrdou střelu obránce Andrého Lakose nedokázal udržet gólman Mladé Boleslavi, čehož pohotově využil Redlich.

Pojištující gól pro Rytíře pak dlouho nepřicházel a vypadalo to, že se v Kladně schyluje k velkému dramatu. Mladá Boleslav zkoušela v závěru i hru bez brankáře, avšak prosadit se už nedokázala. Naopak prazdné klece nejlépe využil David Stach, který uklidnil všechny příznivce kladenského celku.

Pošťáci prodali klášter v Praze 5 za 353 milionů korun

„Chtěli jsme bojovat za tři a díky naší bojovnosti a obětavosti celého týmu se nám to povedlo,“ hodnotil po utkání kouč David Čermák a zmínil i zajímvou situaci, která nastala jen pár hodin před duelem: „Máme tři dlouhodobě zraněné útočníky, takže jsme sháněli někoho, kdo by nám pomohl. Věděli jsme o Petru Vampolovi a chtěli jsme ho od Slavie, která nám ho může pustit. Je tam ale nějaká spolupráce s Mladou Boleslaví, takže to Slavia chtěla odsouhlasit. Neprošlo to. Plán byl na tento víkend, ale teď k dohodě nedošlo, protože Boleslav nechtěla, aby proti ní hrál.“

Bývalý reprezentant i medailista ze světového šampionátu týmu pomáhal minulý rok k postupu do extraligy a nyní se dokonce účastnil i několika tréninků. Aktuálně působí ve Slavii, ale stále je kmenovým hráčem Boleslavi. Ta mu střídávé starty za Kladno nepovolila.

„Kladeňáci měl jsem dnes naskočit a zkusit vám pomoct. Bohužel Mladá Boleslav byla proti… Mrzí mě to od teamu, který má ty nejvyšší cíle, výborný mančaft a hraje dobrý hokej!! Mají strach z hráče, který hraje už 3 roky první ligu!?!?“ napsal Petr Vampola na svůj instagramový účet před utkáním.

Mladá Boleslav toto odmítá a odkazuje se na neuvěřejněnou dohodu s hráčem a Slavií. Dle vyjádření klubu je prý až nepochopitelné, proč se taková situace řeší. V nejvyšší soutěži tak Vampola Kladnu asi určitě nepomůže.

Podílel se na napsání Kladiva na čarodějnice, sám o něm ale pochyboval

byt_ilustrační obrázek
Včera, 13:45
Kladno vyčlenilo několik městských bytů, mohou posloužit například zdravotníkům v karanténě kvůli onemocnění covid-19, ale...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
2.4.2020
Na novém úseku karlovarské dálnice D6 tvořícím obchvat Řevničova na Rakovnicku už stojí klíčový most...
2.4.2020
Zápis dětí proběhne ve všech základních školách podle školských obvodů, stanovených obecně závaznou vyhláškou Statutárního...
1.4.2020
Město spustilo také bezplatnou linku psychologické pomoci. Vprovozu je v pracovní dny od 14 do...
1.4.2020
Berounské pracoviště městského úřadu na Husově náměstí, v ulici Pod Kaplankou a na třídě Politických...
25.3.2020
Slaný vytisklo městskou brožuru pro čas nouzového stavu. Shrnuje nejdůležitější informace. Obyvatelé ji tento týden...
25.3.2020
„Máme jeden respirátor na stanovišti. Zatímco civilisté jsou vyzýváni k nošení roušek i v MHD,...
Reklama