11℃
Dnes je 26. květen , svátek má Filip

Krajští hygienici pravidelně školí pracovníky školních jídelen

Pracovnice odboru hygieny dětí a mladistvých Krajské hygienické stanice Středočeského kraje pořádají už od roku 2014 školení hygienického minima pro pracovníky ve školním stravování.

Reklama

Školení je určeno především vedoucím školních jídelen, kuchařkám a kuchařům, kteří se z přednášek dozvědí, jaké jsou hygienické požadavky na prostory a provoz zařízení společného stravování, dále o správné hygienické praxi, například o křížení provozu, příjmu surovin, výdeji stravy, přednášky se zaměřují také na požadavky na zařízení, zacházení s potravinami, skladování, zpracování, zmrazování, rozmrazování a bezpečnou teplotu při výdeji pokrmů. Samozřejmostí jsou také zásady osobní a provozní hygieny, nebezpečí a předcházení alimentárním nákazám.

V loňském roce se v rámci školení hygienického minima uskutečnilo čtrnáct školících akcí pořádaných v deseti územních pracovištích pod vedením osmi lektorek. Proškolily téměř tisíc pět set osob. V okrese Kladno KHS zajišťovala i školení pro žáky středních odborných škol na téma hygienické minimum.

V letošním roce se školení hygienického minima ve Středočeském kraji v době jarních prázdnin zúčastnilo přes tisíc pracovníků školních jídelen všech stupňů škol. Další školení budou následovat až do konce letošního.

V tomto roce navázala KHS také spolupráci s Asociací školních jídelen ČR, která v rámci realizace celorepublikového projektu vytvoří v Kladně Krajské centrum sdílení dobré praxe. Tato centra zakládá asociace ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a regionálními partnery ve všech krajích České republiky.

Cílem projektu je vytvoření jednotné zázemí pro sdílení odborných informací, praktických rad a názorných ukázek praxe a zvyšovat zdravotní a nutriční gramotnost pracovníků školních jídelen. Stejně tak jde o podporu výchovy dětí a žáků při osvojování správných stravovacích návyků.

Nejohroženější památka Středočeského kraje dostala druhou šanci. Zámečku Žáky se ujali dva nadšenci

24.5.2019
Kladno letos podpoří rozvoj turismu, lákat bude do expozic Kladenského zámku i na industriální památky....
23.5.2019
Velvarský sbor hasičů je nestarším českým dobrovolným sborem. Letos slaví 155 let existence. Zásadně se...
22.5.2019
Kladno zahajuje provoz takzvaných chytrých zastávek, první už jsou ve zkušebním provozu na náměstí Sítná....
22.5.2019
V Pavlově na Kladensku vzniklo druhé logistické centrum švýcarské logistické společnosti Panalpina. Využije jej převážně...
22.5.2019
Štola ve sklepení Kladenského zámku má obnovenou konstrukci. Expozice v ní připomíná těžbu uhlí na...
21.5.2019
První etapa obnovy sídliště Na Dolíkách ve Slaném je u konce. Město chce v lokalitě...
21.5.2019
Obyvatelé Kladna poprvé rozhodnou o využití části peněz z rozpočtu, radní vyčlenili na jejich projekty...
20.5.2019
V Kladenském zámku, který patří městu, vybudují do roku 2021 expozici věnovanou Zdeňku Milerovi. Autor...
20.5.2019
V Tuchoměřicích u Prahy vznikne příští rok logistické centrum pro zásilkovou a nákladní přepravu americké...
20.5.2019
Stane se tak během posledního květnového víkendu na Masarykově náměstí. Program je vskutku velmi lákavý.
Reklama