30℃
Dnes je 25. srpen , svátek má Radim

Krajští hygienici pravidelně školí pracovníky školních jídelen

Pracovnice odboru hygieny dětí a mladistvých Krajské hygienické stanice Středočeského kraje pořádají už od roku 2014 školení hygienického minima pro pracovníky ve školním stravování.

Reklama

Školení je určeno především vedoucím školních jídelen, kuchařkám a kuchařům, kteří se z přednášek dozvědí, jaké jsou hygienické požadavky na prostory a provoz zařízení společného stravování, dále o správné hygienické praxi, například o křížení provozu, příjmu surovin, výdeji stravy, přednášky se zaměřují také na požadavky na zařízení, zacházení s potravinami, skladování, zpracování, zmrazování, rozmrazování a bezpečnou teplotu při výdeji pokrmů. Samozřejmostí jsou také zásady osobní a provozní hygieny, nebezpečí a předcházení alimentárním nákazám.

V loňském roce se v rámci školení hygienického minima uskutečnilo čtrnáct školících akcí pořádaných v deseti územních pracovištích pod vedením osmi lektorek. Proškolily téměř tisíc pět set osob. V okrese Kladno KHS zajišťovala i školení pro žáky středních odborných škol na téma hygienické minimum.

V letošním roce se školení hygienického minima ve Středočeském kraji v době jarních prázdnin zúčastnilo přes tisíc pracovníků školních jídelen všech stupňů škol. Další školení budou následovat až do konce letošního.

V tomto roce navázala KHS také spolupráci s Asociací školních jídelen ČR, která v rámci realizace celorepublikového projektu vytvoří v Kladně Krajské centrum sdílení dobré praxe. Tato centra zakládá asociace ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a regionálními partnery ve všech krajích České republiky.

Cílem projektu je vytvoření jednotné zázemí pro sdílení odborných informací, praktických rad a názorných ukázek praxe a zvyšovat zdravotní a nutriční gramotnost pracovníků školních jídelen. Stejně tak jde o podporu výchovy dětí a žáků při osvojování správných stravovacích návyků.

Nejohroženější památka Středočeského kraje dostala druhou šanci. Zámečku Žáky se ujali dva nadšenci

Dnes, 12:11
Nedaleko dnešního městysu Davle u Prahy, na vysokém ostrohu mezi soutokem Vltavy a Sázavy, nad...
23.8.2019
Cestujícím kladenské hromadné dopravy poslouží 27 nových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn. Jedná...
23.8.2019
Dvě přípravná utkání s extraligovými soupeři - dvě drtivé porážky. Na konci letní přípravy se...
20.8.2019
Doprava na Slánsku, městská i meziměstská, se příští týden propojí s pražskou dopravou. Změní se...
19.8.2019
Krajští hygienici nezaznamenali žádný nový případ onemocnění spalničkami. Od začátku roku 2019 do 33. kalendářního...
18.8.2019
Ceny pohonných hmot u středočeských čerpacích stanic opět klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
17.8.2019
Kladno od příštího roku zvýší ceny nájemného v městských bytech, sazebník zohlední životní situaci nájemníků,...
17.8.2019
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
Reklama