Vrah od jezu ubil sekyrou svou milou, když spala. Nevěřili byste, co bylo důvodem hrůzného činu

Další fotky

Odvyprávíme vám jeden z kriminalistických případů ze středních Čech 21. století. Člověk zpravidla zůstává s partnerem, protože ho má rád, důvěřuje mu a je s ním dobrovolně. Jenže když přijdou problémy, kdy se partneři rozhádají, může to skončit tragédií. Takový příběh se odehrál před několika lety na Kladensku a zároveň na Mělnicku.

Nacistická pěstírna čistých árijců. Lebensborn na zámku Veltrusy

Píše se středa 23. března roku 2011, hodinky ukazují čas zhruba 13.50. Policejní potápěči vytahují z řeky Vltavy pod jezem u malé vodní elektrárny mrtvolu týden pohřešované sedmapadesátileté ženy z Kladenska. Tělo je zabaleno do látky, omotané provazem a zatížené železem.

Pouhý den předtím se osmačtyřicetiletý Jiří Zikán pod tíhou svědomí dobrovolně doznává ke svému činu na policejní služebnu ve Zlonicích. Je to stejný člověk, který policii nahlásil, že ženu pohřešuje. Policistům prozrazuje, že tělo dovezl do Nelahozevsi, kde ho vhodil do řeky poblíž vodní elektrárny.

Účetní vraždil kvůli marnotratné milence. I po více než 65 letech zůstává rozum stát nad brutalitou mordu Herty Černínové

Ubil ji ve spánku a pak ho tížilo svědomí

Ženu brutálně zavraždil její druh, se kterým žila v domě ve vísce Bratkovice u Velvar. Podle dobových zpráv neměli sousedé, ani blízcí o neshodách v jejich vztahu potuchy, ani žádné hádky neslyšeli. Podle jedné sousedky spolu pár trávil hodně času, dokonce spolu jezdili do práce. Žena pracovala v jednom z divadel v obchodním oddělení a ve volném čase dělala ženám umělé nehty. Vraha si nechali policisté pod zámkem.

„Vrah od jezu“ (takovou dostal přezdívku v médiích) na konci července roku 2011 pláče u Krajského soudu v Praze a svou vinu nepopírá. Přiznává, že vraždil ve středu 16. března brzy ráno kvůli neshodám v tíživé finanční situaci, o které nevěděli kamarádky, ani vlastní synové zavražděné ženy.

Záhadná zmizení beze stopy. Vraždy, únosy? Kde jsou pohřešované ženy a děti?

Následky hrůzného činu ukrývala Vltava

Mrtvolu své družky, kterou ve spánku nejméně sedmkrát uhodil tupou částí sekyry do hlavy, odklidil do místnosti určené ke skladování uhlí. Nakonec ho převezl do 12 kilometrů vzdálené Nelahozevsi. Vrah hovoří u soudu i o tom, že chtěl spáchat sebevraždu. Dozvídáme se, že dluží několik set tisíc a svůj dluh chce zaplácnout hraním automatů. Podle znalce však není gambler.

FOTO: Vrah od jezu

Vrah od jezu - SekyraVrah od jezu - Vodní elektrárna Miřejovice z roku 1927Vrah od jezu - Vodní_elektrárna_Miřejovice,_Zagarolská_145,_Nelahozeves,_a_jezový_most_a_zdymadlo,_Veltrusy,_okr._Mělník,_Středočeský_kraj_02 HorakVladoVrah od jezu - ElektrárnaVrah od jezu - Most Miřejovice
Další fotky
Vrah od jezu - MostVrah od jezu - Vodní elektrárna Miřejovice (1)Vrah od jezu - Vodní elektrárna Miřejovice (2)

Ve středu 24. srpna 2011 si Zikán vyslechl rozsudek. Dostal čtrnáct let natvrdo, pět měsíců a jeden den od nalezení těla. Letos tedy uplyne polovina jeho trestu.

Nejbestiálnější vrah v dějinách Československa. Jak Václav Mrázek uspokojoval své sadistické choutky?

 

Dnes, 18:19
První část silnice tvořící severní obchvat Slaného mezi napojením na silnici I/7 a Žižicemi byla...
Dnes, 12:12
Výjimečně zajímavou expozici pro vzpomínky i poučení připravilo unhošťské Melicharovo vlastivědné muzeum.
Včera, 17:30
Slánská topolová alej v lesoparku Háje bude do konce prázdnin obnovená. Přibude i nové veřejné...
5.7.2020
Expozice vnímavému návštěvníkovi prozradí například to, proč jsou Velvary spjaty se vznikem dobrovolného hasičstva, a...
4.7.2020
Kontroly probíhaly na silnicích a dálnicích ve Středočeském kraji a bylo do nich nasazeno několik...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
3.7.2020
Dopravně preventivní akce se uskutečnila ve sportovním areálu Sletiště, kde cyklisté, ale i chodci běžně...
2.7.2020
V letním čase obří sály multiplexů pomalu ztrácejí své kouzlo a letní kina zažívají renesanci....
1.7.2020
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
1.7.2020
Kladno zapůjčilo dvě nádoby pro komunitní kompostování, jde o pilotní projekt. Městská komise pro životní...
Reklama