27℃
Dnes je 22. červenec , svátek má Magdaléna

Lidé z vyhořelé ubytovny zůstali v tělocvičně, řešení do středy

Lidé z vyhořelé kladenské ubytovny zůstávají v tělocvičně základní školy, kde je město ubytovalo. Původně měli být jinde, než se do školy po Velikonocích vrátí děti. Situace by měla být vyřešena do středy. V Kladně je nedostatek ubytovacích zařízení, jednou z možností může být i zajištění bydlení v Praze, sdělila mluvčí kladenské radnice Štěpánka Filipová. Ubytovna v městské části Rozdělov vyhořela 14. dubna.

Reklama

Situaci jižzástupci města vysvětlovali i přímo ve škole rodičům školáků. Po odchodu dočasně ubytovaných prostory uklidí specializovaná firma. „Přístřeší ve stavebně oddělení hale s vlastním sociálním zařízením v areálu ZŠ Moskevská je dočasné. A v souladu s dříve schválenými krizovými plány města,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS).

Mezi vystěhovanými jsou senioři, matky s dětmi a lidé na vozíku. Město hledalo ubytování téměř pro 100 lidí, v tělocvičně jsou asi čtyři desítky.

Rozdělovská ubytovna, kde bydleli především chudí lidé, bude moci opět fungovat, až budou provedené nutné stavební práce a úřady posoudí stav objektu. Vedení kladenské radnice dnes zdůraznilo, že chce ubytovny častěji kontrolovat, zda plní právní předpisy.

V objektu hořelo 14. dubna, zraněn byl jeden člověk, asi 90 lidí bylo evakuováno. Škoda dosáhla podle odhadů 300.000 korun. Požár podle vyšetřovatele způsobily děti, které si hrály s otevřeným ohněm.

Kapacity kladenských ubytoven se podle radnice i kvůli nedávnému uzavření ubytovny v Libušíně a úřednímu zrušení vyhlášky o neproplácení doplatku na bydlení v Kladně naplnily. Město chystá novou podobu vyhlášky.

Opoziční Volba pro Kladno postup města kritizuje, řešení situace je podle ní na úkor všech obyvatel města. „Místo abychom se bránili přílivu nepřizpůsobivých, stává se doslova zaopatřovacím ústavem pro tuto komunitu,“ uvedl k situaci ve městě bývalý primátor a předseda Volby pro Kladno Milan Volf.

Zdroj: čtk

S cestujícími vyjela první tramvaj Škoda 15T s doinstalovanou klimatizací pro cestující

19.7.2019
Kladno chce dál s investorem jednat o stavbě Globusu, preferuje jiné místo než aktuálně plánované...
18.7.2019
Ve slánské 3. základní škole by měla být v říjnu hotová vestavba odborných učeben, stavební...
18.7.2019
Hokejisté extraligového nováčka Kladna získali do týmu další kanadskou posilu. Obranu Rytířů vyztuží šestadvacetiletý Brady...
17.7.2019
Začala obnova vyústění Slaného pramene ve Slaném. Město je podle legendy pojmenované právě po tomto...
16.7.2019
Dům fotografie (Revoluční 5, Praha 1) hostí snímky jubilujícího Jiřího Hankeho. Kurátorem výstavy je Josef...
16.7.2019
Nadační fond Tertön Foundation plánuje v Kamenných Žehrovicích na Kladensku stavbu buddhistického centra. Vzniknout má...
16.7.2019
V zastupitelstvu Pcher na Kladensku pokračují spory, starosta Marcel Miška (Pchery jinak) byl na konci...
16.7.2019
Kladno řeší s dodavatelem, firmou AŽD Praha, nedostatky takzvaných chytrých zastávek, problémy se týkají například...
15.7.2019
Město Slaný plánuje opravu městské ubytovny v Ouvalově ulici a chce na to využít dotaci...
14.7.2019
Policisté zadrželi podezřelé z krádeží na čerpacích stanicích na Kladensku a na Berounsku. Způsobili škodu...
Reklama