18℃
Dnes je 20. květen , svátek má Zbyšek

Lidé z vyhořelé ubytovny zůstali v tělocvičně, řešení do středy

Lidé z vyhořelé kladenské ubytovny zůstávají v tělocvičně základní školy, kde je město ubytovalo. Původně měli být jinde, než se do školy po Velikonocích vrátí děti. Situace by měla být vyřešena do středy. V Kladně je nedostatek ubytovacích zařízení, jednou z možností může být i zajištění bydlení v Praze, sdělila mluvčí kladenské radnice Štěpánka Filipová. Ubytovna v městské části Rozdělov vyhořela 14. dubna.

Reklama

Situaci jižzástupci města vysvětlovali i přímo ve škole rodičům školáků. Po odchodu dočasně ubytovaných prostory uklidí specializovaná firma. „Přístřeší ve stavebně oddělení hale s vlastním sociálním zařízením v areálu ZŠ Moskevská je dočasné. A v souladu s dříve schválenými krizovými plány města,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS).

Mezi vystěhovanými jsou senioři, matky s dětmi a lidé na vozíku. Město hledalo ubytování téměř pro 100 lidí, v tělocvičně jsou asi čtyři desítky.

Rozdělovská ubytovna, kde bydleli především chudí lidé, bude moci opět fungovat, až budou provedené nutné stavební práce a úřady posoudí stav objektu. Vedení kladenské radnice dnes zdůraznilo, že chce ubytovny častěji kontrolovat, zda plní právní předpisy.

V objektu hořelo 14. dubna, zraněn byl jeden člověk, asi 90 lidí bylo evakuováno. Škoda dosáhla podle odhadů 300.000 korun. Požár podle vyšetřovatele způsobily děti, které si hrály s otevřeným ohněm.

Kapacity kladenských ubytoven se podle radnice i kvůli nedávnému uzavření ubytovny v Libušíně a úřednímu zrušení vyhlášky o neproplácení doplatku na bydlení v Kladně naplnily. Město chystá novou podobu vyhlášky.

Opoziční Volba pro Kladno postup města kritizuje, řešení situace je podle ní na úkor všech obyvatel města. „Místo abychom se bránili přílivu nepřizpůsobivých, stává se doslova zaopatřovacím ústavem pro tuto komunitu,“ uvedl k situaci ve městě bývalý primátor a předseda Volby pro Kladno Milan Volf.

Zdroj: čtk

S cestujícími vyjela první tramvaj Škoda 15T s doinstalovanou klimatizací pro cestující

Před 22 minutami
V Tuchoměřicích u Prahy vznikne příští rok logistické centrum pro zásilkovou a nákladní přepravu americké...
Před 2 hodinami
Stane se tak během posledního květnového víkendu na Masarykově náměstí. Program je vskutku velmi lákavý.
18.5.2019
Výstavu fotografií na téma Exotika s ČSA připravil Pavel Cibík, obrazy jsou od Barbory Bestové.
17.5.2019
Termín průmyslová archeologie zní určitě dost divně. Zvláštní spojení dvou slov, která jsou v přímém...
17.5.2019
Příležitostí ke Dni otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení Oblastní nemocnice Kladno byl Mezinárodní den porodních asistentek.
16.5.2019
Slánská plovárna dostala od hygieniků výjimku, může fungovat další sezonu. Její systém čištění vody neodpovídá...
16.5.2019
V posledních letech se město soustřeďuje na rekonstrukci a revitalizaci současných i výstavbu nových parkových...
15.5.2019
Nevíte kam vyrazit o víkendu na výlet? Co takhle do železničního muzea u Rakovníka, které...
15.5.2019
Pracovnice odboru hygieny dětí a mladistvých Krajské hygienické stanice Středočeského kraje pořádají už od roku...
14.5.2019
Investor opět žádá o schválení posudku vlivu na životní prostředí pro stavbu hypermarketu v kladenské...
Reklama