Lídrem kandidátky středočeské ČSSD do krajských voleb bude Povšík

Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude předseda středočeské buňky strany Robin Povšík.

V hlasování krajského předsednictva ve čtvrtek porazil o dva hlasy bývalého hejtmana, nynějšího hejtmančina náměstka a lídra kandidátky ČSSD do krajských voleb z roku 2016 Miloše Peteru, ten tak již na kandidátce figurovat nebude.

Pro Povšíka hlasovalo 14 členů předsednictva, pro Peteru 12. Jak Povšík řekl ČTK, rozhodl se usilovat o první místo na kandidátce asi před měsícem. Dvojkou bude krajská radní Aneta Heřmanová. „Byla to moje podmínka,“ řekl Povšík. O dalších kandidátech se bude teprve jednat.

Povšík již zná některá témata, která budou doprovázet jeho předvolební kampaň, na přesné podobě ale pracuje, detaily nechce prozrazovat. „Chci si kampaň tvrdě oddřít a na konkrétních příkladech ukazovat, jak může být ČSSD prospěšná pro lidi v našem skvělém kraji,“ řekl.

Ve středních Čechách chce ve volbách do krajského zastupitelstva příští rok na podzim obhájit funkci hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). O kandidátech pro krajské volby budou strany rozhodovat v následujících týdnech a měsících, kdy se koná řada konferencí a sněmů.

O místo lídra opoziční ODS se ve středních Čechách budou ucházet pravděpodobně dva muži. Lídr kandidátky v minulých krajských volbách, starosta Líbeznic u Prahy, Martin Kupka, a místostarosta Dobřichovic Michael Pánek.

Starostové a nezávislí (STAN) postaví do čela kandidátky pravděpodobně starostku Mnichovic u Prahy Petru Peckovou, jež zatím vede vnitrostranické hlasování.

Ani komunisté ještě nemají kandidátky potvrzené. Koncem listopadu budou začínat okresní konference a pokračovat budou do konce ledna. Členská základna Pirátů Středočeského kraje zvolila podle mluvčího středočeských Pirátů jako lídra do krajských voleb Jiřího Snížka, který se aktivně zapojuje do politiky v Kolíně a je například členem pracovní skupiny Smart city Kolín.

Krajské volby ve Středočeském kraji v roce 2016 vyhrálo hnutí ANO, druhé skončilo hnutí STAN, třetí sociální demokracie. Do krajského zastupitelstva se dostaly také ODS, KSČM a TOP 09.

ČTK

Včera, 17:54
Pobočka Městské knihovny v Hloubětíně na Poděbradská ulici je od pátku 17. ledna uzavřena.
Včera, 14:42
Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní...
Včera, 14:41
Galerie Středočeského kraje (GASK) loni uzavřela smlouvy na nákup 29 uměleckých děl celkem za 3,6...
Včera, 14:05
Lesy už několikátým rokem likviduje přemnožený kůrovec. Napadá smrkové porosty, které jsou oslabené suchem a...
Včera, 12:48
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
Včera, 09:01
Obchvat Rakovníka může městu ulevit od stovek kamionů denně. Středočeský kraj pokračuje v jeho přípravě,...
20.1.2020
Od konce listopadu minulého roku řeší benešovští policisté odcizení peněženky a následné použití platební karty....
20.1.2020
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
20.1.2020
Červeně značená turistická stezka dlouhá asi dvacet kilomterů, která začíná na náměstí v Berouně, vede...
20.1.2020
Noční požár chaty v rekreační osadě Havírna u Černých Voděrad vyvolal poplach na stanici hasičů...
Reklama