1℃
Dnes je 7. prosinec , svátek má Benjamín

Lídrem kandidátky středočeské ČSSD do krajských voleb bude Povšík

Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude předseda středočeské buňky strany Robin Povšík.

V hlasování krajského předsednictva ve čtvrtek porazil o dva hlasy bývalého hejtmana, nynějšího hejtmančina náměstka a lídra kandidátky ČSSD do krajských voleb z roku 2016 Miloše Peteru, ten tak již na kandidátce figurovat nebude.

Pro Povšíka hlasovalo 14 členů předsednictva, pro Peteru 12. Jak Povšík řekl ČTK, rozhodl se usilovat o první místo na kandidátce asi před měsícem. Dvojkou bude krajská radní Aneta Heřmanová. „Byla to moje podmínka,“ řekl Povšík. O dalších kandidátech se bude teprve jednat.

Povšík již zná některá témata, která budou doprovázet jeho předvolební kampaň, na přesné podobě ale pracuje, detaily nechce prozrazovat. „Chci si kampaň tvrdě oddřít a na konkrétních příkladech ukazovat, jak může být ČSSD prospěšná pro lidi v našem skvělém kraji,“ řekl.

Ve středních Čechách chce ve volbách do krajského zastupitelstva příští rok na podzim obhájit funkci hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). O kandidátech pro krajské volby budou strany rozhodovat v následujících týdnech a měsících, kdy se koná řada konferencí a sněmů.

O místo lídra opoziční ODS se ve středních Čechách budou ucházet pravděpodobně dva muži. Lídr kandidátky v minulých krajských volbách, starosta Líbeznic u Prahy, Martin Kupka, a místostarosta Dobřichovic Michael Pánek.

Starostové a nezávislí (STAN) postaví do čela kandidátky pravděpodobně starostku Mnichovic u Prahy Petru Peckovou, jež zatím vede vnitrostranické hlasování.

Ani komunisté ještě nemají kandidátky potvrzené. Koncem listopadu budou začínat okresní konference a pokračovat budou do konce ledna. Členská základna Pirátů Středočeského kraje zvolila podle mluvčího středočeských Pirátů jako lídra do krajských voleb Jiřího Snížka, který se aktivně zapojuje do politiky v Kolíně a je například členem pracovní skupiny Smart city Kolín.

Krajské volby ve Středočeském kraji v roce 2016 vyhrálo hnutí ANO, druhé skončilo hnutí STAN, třetí sociální demokracie. Do krajského zastupitelstva se dostaly také ODS, KSČM a TOP 09.

ČTK

Včera, 15:15
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
1.12.2019
Státní zámek Žleby v roce 2019 z technických důvodů nepořádal oblíbené velikonoční trhy v areálu...
29.11.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
29.11.2019
Kutná Hora bude mít od ledna městského architekta, jehož úkolem bude dohlížet na urbanistický rozvoj...
29.11.2019
Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku....
27.11.2019
Lídrem na kandidátce středočeské Občanské demokratické strany (ODS) pro krajské volby v roce 2020 bude...
27.11.2019
Hasiči zasahovali 23. listopadu u požáru těžební techniky v lese u Onomyšli na Kutnohorsku. Harvestor...
26.11.2019
Středočeští hygienici navštívili na podnět jednoho z hostů restauraci Kometa v Kutné Hoře. Našli špinavou...
26.11.2019
Středočeský kraj bude příští rok hospodařit s rekordně vysokým rozpočtem s příjmy a výdaji přes...
25.11.2019
Přezuto by mělo být od 1. listopadu. Na provoz vozidla v zimním období pamatuje také...
24.11.2019
Cena benzinu u čerpacích stanic ve Středočeském kraji vzrostla v uplynulém týdnu o pět haléřů,...
Reklama