Lídrem kandidátky středočeské ČSSD do krajských voleb bude Povšík

Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude předseda středočeské buňky strany Robin Povšík.

V hlasování krajského předsednictva ve čtvrtek porazil o dva hlasy bývalého hejtmana, nynějšího hejtmančina náměstka a lídra kandidátky ČSSD do krajských voleb z roku 2016 Miloše Peteru, ten tak již na kandidátce figurovat nebude.

Pro Povšíka hlasovalo 14 členů předsednictva, pro Peteru 12. Jak Povšík řekl ČTK, rozhodl se usilovat o první místo na kandidátce asi před měsícem. Dvojkou bude krajská radní Aneta Heřmanová. „Byla to moje podmínka,“ řekl Povšík. O dalších kandidátech se bude teprve jednat.

Povšík již zná některá témata, která budou doprovázet jeho předvolební kampaň, na přesné podobě ale pracuje, detaily nechce prozrazovat. „Chci si kampaň tvrdě oddřít a na konkrétních příkladech ukazovat, jak může být ČSSD prospěšná pro lidi v našem skvělém kraji,“ řekl.

Ve středních Čechách chce ve volbách do krajského zastupitelstva příští rok na podzim obhájit funkci hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). O kandidátech pro krajské volby budou strany rozhodovat v následujících týdnech a měsících, kdy se koná řada konferencí a sněmů.

O místo lídra opoziční ODS se ve středních Čechách budou ucházet pravděpodobně dva muži. Lídr kandidátky v minulých krajských volbách, starosta Líbeznic u Prahy, Martin Kupka, a místostarosta Dobřichovic Michael Pánek.

Starostové a nezávislí (STAN) postaví do čela kandidátky pravděpodobně starostku Mnichovic u Prahy Petru Peckovou, jež zatím vede vnitrostranické hlasování.

Ani komunisté ještě nemají kandidátky potvrzené. Koncem listopadu budou začínat okresní konference a pokračovat budou do konce ledna. Členská základna Pirátů Středočeského kraje zvolila podle mluvčího středočeských Pirátů jako lídra do krajských voleb Jiřího Snížka, který se aktivně zapojuje do politiky v Kolíně a je například členem pracovní skupiny Smart city Kolín.

Krajské volby ve Středočeském kraji v roce 2016 vyhrálo hnutí ANO, druhé skončilo hnutí STAN, třetí sociální demokracie. Do krajského zastupitelstva se dostaly také ODS, KSČM a TOP 09.

ČTK

Včera, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Včera, 12:36
Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají úpravu ploch u železničního nádraží, kde by měl být...
Včera, 11:12
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 11:12
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
Včera, 07:52
V centru Kutné Hory bude 12. června při akci Noc kostelů otevřený pouze chrám svaté...
25.5.2020
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
25.5.2020
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
25.5.2020
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
25.5.2020
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
25.5.2020
RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku,...
25.5.2020
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Reklama