Lídrem kandidátky středočeské ČSSD do krajských voleb bude Povšík

Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude předseda středočeské buňky strany Robin Povšík.

V hlasování krajského předsednictva ve čtvrtek porazil o dva hlasy bývalého hejtmana, nynějšího hejtmančina náměstka a lídra kandidátky ČSSD do krajských voleb z roku 2016 Miloše Peteru, ten tak již na kandidátce figurovat nebude.

Pro Povšíka hlasovalo 14 členů předsednictva, pro Peteru 12. Jak Povšík řekl ČTK, rozhodl se usilovat o první místo na kandidátce asi před měsícem. Dvojkou bude krajská radní Aneta Heřmanová. „Byla to moje podmínka,“ řekl Povšík. O dalších kandidátech se bude teprve jednat.

Povšík již zná některá témata, která budou doprovázet jeho předvolební kampaň, na přesné podobě ale pracuje, detaily nechce prozrazovat. „Chci si kampaň tvrdě oddřít a na konkrétních příkladech ukazovat, jak může být ČSSD prospěšná pro lidi v našem skvělém kraji,“ řekl.

Ve středních Čechách chce ve volbách do krajského zastupitelstva příští rok na podzim obhájit funkci hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). O kandidátech pro krajské volby budou strany rozhodovat v následujících týdnech a měsících, kdy se koná řada konferencí a sněmů.

O místo lídra opoziční ODS se ve středních Čechách budou ucházet pravděpodobně dva muži. Lídr kandidátky v minulých krajských volbách, starosta Líbeznic u Prahy, Martin Kupka, a místostarosta Dobřichovic Michael Pánek.

Starostové a nezávislí (STAN) postaví do čela kandidátky pravděpodobně starostku Mnichovic u Prahy Petru Peckovou, jež zatím vede vnitrostranické hlasování.

Ani komunisté ještě nemají kandidátky potvrzené. Koncem listopadu budou začínat okresní konference a pokračovat budou do konce ledna. Členská základna Pirátů Středočeského kraje zvolila podle mluvčího středočeských Pirátů jako lídra do krajských voleb Jiřího Snížka, který se aktivně zapojuje do politiky v Kolíně a je například členem pracovní skupiny Smart city Kolín.

Krajské volby ve Středočeském kraji v roce 2016 vyhrálo hnutí ANO, druhé skončilo hnutí STAN, třetí sociální demokracie. Do krajského zastupitelstva se dostaly také ODS, KSČM a TOP 09.

ČTK

Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
Včera, 15:42
Smečno na Kladensku má nový školní pavilon, žáci jej začnou využívat v září. Stavba je...
Včera, 08:59
Bezpečnostní přeliv na Orlické přehradě se má začít stavět v dubnu 2021. Nyní pokračuje tendr,...
Včera, 08:11
Posázavský pacifik je lidové označení pro železniční tratě z Prahy přes Vrané nad Vltavou do...
10.8.2020
Úpravy plavební hloubky pod plavební komorou Kořensko na Českobudějovicku mají být hotové na jaře. Prohloubení...
10.8.2020
Ve Slaném na Kladensku postaví město sběrný dvůr vybavený moderními technologiemi. Dosud jej provozovalo na...
10.8.2020
Chrášťanský zemědělský podnik Lupofyt postupně na Rakovnicku obnovuje chmelnice a modernizuje i zařízení pro zvýšení...
9.8.2020
V automobilce Škoda Auto dnes končí čtrnáctidenní celozávodní dovolená. Ve 14.00 hodin nastoupili na směnu...
9.8.2020
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
9.8.2020
Dnem D bude 8. srpen. Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou...
Reklama