Město Slaný dělá první kroky směrem k elektromobilitě

Vedení města se seznámilo s prototypem nového modelu elektrovozidla, jehož sériová výroba začne v příštím roce.

Rozvoj elektromobility dopravy jde stále kupředu a my bychom neradi zůstali pozadu, proto považujeme za důležité se s podmínkami elektromobility seznamovat průběžně a získané informace také průběžně vyhodnocovat,“ uvádí starosta Hrabánek, který si s místostarostou Radkem Vondráčkem vyzkoušel automobil v centru města, a zároveň dodává: „Pochopitelně již teď je třeba zvážit celou řadu bariér, které elektromobilita může přinést, a to nejenom legislativních, ale například  i provozních, konkrétně jsou nutná dobíjecí stanice.

Město má v plánu vybudovat dobíjecí stanice ve spolupráci s dodavatelem. Nyní už má k dispozici tzv. smart novinky, tedy chytrá řešení usnadňující obyvatelům města život a šetřící životní prostředí. První takovou novinkou bylo pořízení aplikace, která umožňuje platbu za parkování v centru města přes mobilní telefon.

„Občanům se tak nabídl další způsob úhrady parkování kromě standardního automatu s papírovými lístky. Vloni na podzim byly v centru instalovány dvě solární lavičky, které nabízí dobíjení pro chytré telefony, notebooky ale i bezdrátové připojení na internet zdarma, což uvítala zejména mladší generace obyvatelstva. Poslední realizovanou smart novinkou v našem městě byla instalace elektronické úřední desky na hlavním Masarykově náměstí z kraje letošního roku. Moderní elektronická deska nahradila nevzhledené dřevěné stojany, které byly využívány pro informování veřejnosti. Deska je přístupná 24 hodin, 7 dnů v týdnu, 365 dnů v roce a značně rozšířila možnosti sdílení informací s občany,“ vyjmenovává pozitiva Markéta Růtová, tisková mluvčí slánské radnice.

24.9.2020
Cyklus pravidelných besed se zajímavými osobnostmi, které pořádá v Horním Bezděkově spolek Klíče pro demokracii,...
18.9.2020
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
16.9.2020
Vedení Stochova se rozhodlo zapojit do celostátní soutěže o kamerový systém v hodnotě 150 tisíc...
9.9.2020
Architekt Josef Pleskot předal Kladnu návrh nového Sítenského mostu. Jeho ocelová konstrukce má připomínat industriální...
6.9.2020
Program bude poprvé obohacen o nevšední prohlídku slánského podzemí a koncertem renesanční hudby v kostele...
5.9.2020
Statutární město Kladno ve spolupráci s Policií ČR Územním odborem Kladno za finanční podpory Ministerstva...
5.9.2020
Několik měsíců rozpracované akce přinesly své pozitivní výsledky. Vyšetřovatel služby kriminální policie obvinil sedm osob...
4.9.2020
Škola se modernizuje postupně. Už v loňském roce získala bezbariérové přístupy a děti se učí...
4.9.2020
Kompletní renovace parkovací plochy vyjde na 7,5 milionů korun. Asfalt nahradí vsakovací povrch, dojde k...
4.9.2020
Před 78 lety zažily Lidice tu největší válečnou tragédii. Jeden z občanů, Josef Podzemský, místní...
Reklama