Moderní a příjemné prostředí pro maminky. V kladenské nemocnici modernizovali oddělení šestinedělí

V kladenské nemocnici skončila modernizace oddělení šestinedělí, která začala na podzim. Prostory jsou nyní pro maminky s dětmi komfortnější. Zlepšily se i podmínky pro zdravotníky. Ještě letos by měly v nemocnici začít práce na rozsáhlé opravě bloku C2, kde bude nové oddělení šestinedělí spolu s ambulancemi gynekologie, pediatrie, dětské JIP, ortopedie nebo urologie. Informovala o tom Helena Frintová ze středočeského hejtmanství, které je zřizovatelem kladenské nemocnice.

Na oddělení šestinedělí jsou například nové přebalovací pulty, sociální vybavení, fototapety, noční osvětlení. Součástí stavebních úprav byla i oprava centrální chodby, výměna veškerých dveří, opravy povrchů a položení nového linolea.

„Celá akce byla realizována s finančním přispěním Středočeského kraje ve výši 3,5 milionu korun a probíhala za plného provozu oddělení,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Robert Bezděk (ANO).

Oddělení tvoří čtyři nadstandardní pokoje, čtyři trojlůžkové a dva dvojlůžkové pokoje. „Snažíme se držet krok s dobou, aby naše pracoviště bylo pro ženy co nejpřitažlivější, moderní a příjemné,“ dodal primář gynekologicko-porodnického oddělení Štěpán Urbánek.

Kladenská nemocnice jako jedna z prvních v republice získala titul Baby friendly hospital, což je označení pro zdravotnické zařízení, které podporuje přirozenou výživu dětí a plní deset kroků k úspěšnému kojení.

Začne se bourat. Demolice odstartuje stavbu urgentní péče

Opravu pavilonu C2 plánuje hejtmanství už řadu let, v minulosti ji zbrzdily komplikace, tendr na přípravu projektu posuzoval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), protože se jeden z účastníků soutěže odvolal. Později byl projekt částečně přepracován. Rekonstrukce budovy měla být podle původních plánů už hotova.

Původní tendr byl zrušen zhruba před osmi lety kvůli podezření policie, že bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath a bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová, dříve Pancová, se předem dohodli, že zakázku získá firma Konstruktiva Branko.

vera/čtk

Dnes, 18:25
Jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst na Letné prošlo celkovou úpravou.
Dnes, 14:55
Praha má i v těchto parných dnech dostatek kvalitní pitné vody. Vodárenská nádrž Švihov, která...
Dnes, 12:40
Cyklisté se mohou těšit na 12 nových cyklotras o délce 270 kilometrů, které propojí zajímavá...
Dnes, 09:07
Dva výsuvné sloupky, jeden u vjezdu do Pražské ulice a druhý u výjezdu na nám....
Včera, 18:20
Stavbaři dnes dokončili ražbu 840 metrů dlouhého tunelu Mezno na trati Sudoměřice - Votice. Díky...
Včera, 17:12
Správa železnic začala s velkou výlukou na trati 210 mezi Vrané nad Vltavou a Dobříší....
Včera, 15:39
Příbramští policisté pátrají po totožnosti mladšího muže. Ten se měl sexuálně uspokojovat na volně přístupném...
Včera, 14:58
V sobotu 15. srpna budete moci ochutnat speciality z několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě.
Burdýři
Včera, 12:46
Jarmark, pohádky, houpačky a kolotoče, hudba rozličných žánrů, ranní mše v kostele – to vše...
Včera, 11:12
Středočeskou hejtmankou je Jaroslava Jermanová Pokorná bezmála čtyři roky. Přesto nevěděla o dvacítce exkluzivně placených...
Reklama