29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Na věku nezáleží! Jágr vystřílel svému Kladnu důležitou výhru

Rozjetí Rytíři po nepovedeném vstupu nyní kosí v baráži jednoho soupeře za druhým. Jaromír Jágr sice nepatří k hlavním střelcům mužstva, ale v pátek to byl právě on, kdo svému Kladnu vystřílel důležitou výhru.

Reklama

Hokejové Kladno se dostalo v baráži o exraligu do výborné formy. Po prvních dvou neúspěšných zápasech už pouze vyhrávalo. V minulém kole dokonce přemohlo i do té doby neporažené Pardubice. V pátek je pak čekal velice důležitý zápas s Piráty, kteří s nimi bojují o druhé místo v baráži. V předešlých kolech odehráli Rytíři s Chomutovem vyrovnaná utkání a nejinak tomu bylo i v sedmém kole.

Kladenští vstoupili do zápasu povzbuzeni skvělou výhrou nad Pardubicemi hodně aktivně a byli za to i odměněni. Díky souhře dvou největších hvězd na ledě se ujali vedení. Plekanec našel v levém kruhu Jágra a ten propálil brankáře Peterse.

Pak měli navrch domácí Piráti. Díky dvěma zbytečným faulům Rytířů měli přesilovku pět na tři, ale v ní pouze zazvonila tyč po střele Koblase. Chomutovský útočník však nemusel dlouho smutnit. Po chybě hostujících hokejistů se ocitl sám před Cikánkem a srovnal stav utkání.

Druhá třetina začala také hodně divoce. Brankář Cikánek musel vytáhnout hned několik skvělých zákroků a rušno bylo i před druhou bránou. Tempo hry se pak trochu sklidnilo a hokej „nahoru dolů“ vystřídala urputná přetahovaná. Do kabin se šlo opět za vyrovnaného stavu.

Zapovězená stálice našich táboráků. Karel Kryl, básník s kytarou

Na začátku třetího dějství měl dobrou šanci Klhůfek, který při posledním vzajemném střetnutí nasázel Rytířům hattrick. Po další pasáži tvrdého boje pak přišel pravděpodobně nejkrásnější hokejový moment dosavadního průběhu baráže. Jaromír Jágr si nabral puk v obranné třetině a vyrazil na parádní sólo, jež zakončil kličkou na gólmana. Nechal tak všechny zavzpomínat na svá hvězdná léta v NHL, ale co víc! Kladno bylo opět ve vedení.

Rytíři mohli přidat další branky před finalním závarem a ve vzduchu visel i Jágrův hattrick, ovšem to se nezadařilo. Piráti se v posledních minutách nadechli k náporu a odvolali brankáře. Srovnat už však nedokázali a v poslední sekundě hry ještě do odkryté klece inkasovali branku na 3:1 z hokejky kapitána Strnada.

Díky této výhře jsou Rytíři s patnácti body na druhém místě před Chomutovem s náskokem osmi bodů, a navíc na první Pardubice ztrácí pouze tři body. Bude se však hrát ještě pět zápasů, a tak nemá kladenský hokej extraligu ještě vůbec jistou. Ačkoliv páteční výhrou proti Chomutovu se jí výrazně přiblížil.

Tyhle spotřebiče se používaly za totáče. Pamatujete ještě na tancující tatramatky?

Včera, 16:33
Kladenskému závodu výrobce stavebnic Lego loni meziročně vzrostl zisk ze 191 milionů korun na 228...
17.6.2019
Zastupitelé Pcher na Kladensku se neshodují v tom, kde má obec postavit školku. Část zastupitelů...
16.6.2019
Na Kladensku začala v těchto dnech sklizeň česneku, vyvrcholí v červenci. Letošní sklizeň by podle...
16.6.2019
Už v roce 2006 vybudovala Lesní správa Lány, příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky zajímavou naučnou...
15.6.2019
Interaktivní výstava v kladenské vědecké knihovně představuje životní cesty a kreslířskou tvorbu jednoho z našich...
14.6.2019
Výstava, která je věnovaná životu a dílu známého spisovatele, novináře a sportovního redaktora Oty Pavla,...
14.6.2019
Konto Bariéry slavnostně ocenilo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje.
14.6.2019
Do začátku hokejové extraligy zbývají ještě necelé tři měsíce. Kladno už ale pomalu dává dohromadu...
13.6.2019
Pro letošní ročník bylo ve spolupráci s Českou komisí pro UNESCO vybráno téma chemie s...
13.6.2019
Všichni noví policisté složili 17. května služební slib do rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského...
Reklama