Na věku nezáleží! Jágr vystřílel svému Kladnu důležitou výhru

Rozjetí Rytíři po nepovedeném vstupu nyní kosí v baráži jednoho soupeře za druhým. Jaromír Jágr sice nepatří k hlavním střelcům mužstva, ale v pátek to byl právě on, kdo svému Kladnu vystřílel důležitou výhru.

Hokejové Kladno se dostalo v baráži o exraligu do výborné formy. Po prvních dvou neúspěšných zápasech už pouze vyhrávalo. V minulém kole dokonce přemohlo i do té doby neporažené Pardubice. V pátek je pak čekal velice důležitý zápas s Piráty, kteří s nimi bojují o druhé místo v baráži. V předešlých kolech odehráli Rytíři s Chomutovem vyrovnaná utkání a nejinak tomu bylo i v sedmém kole.

Kladenští vstoupili do zápasu povzbuzeni skvělou výhrou nad Pardubicemi hodně aktivně a byli za to i odměněni. Díky souhře dvou největších hvězd na ledě se ujali vedení. Plekanec našel v levém kruhu Jágra a ten propálil brankáře Peterse.

Pak měli navrch domácí Piráti. Díky dvěma zbytečným faulům Rytířů měli přesilovku pět na tři, ale v ní pouze zazvonila tyč po střele Koblase. Chomutovský útočník však nemusel dlouho smutnit. Po chybě hostujících hokejistů se ocitl sám před Cikánkem a srovnal stav utkání.

Druhá třetina začala také hodně divoce. Brankář Cikánek musel vytáhnout hned několik skvělých zákroků a rušno bylo i před druhou bránou. Tempo hry se pak trochu sklidnilo a hokej „nahoru dolů“ vystřídala urputná přetahovaná. Do kabin se šlo opět za vyrovnaného stavu.

Zapovězená stálice našich táboráků. Karel Kryl, básník s kytarou

Na začátku třetího dějství měl dobrou šanci Klhůfek, který při posledním vzajemném střetnutí nasázel Rytířům hattrick. Po další pasáži tvrdého boje pak přišel pravděpodobně nejkrásnější hokejový moment dosavadního průběhu baráže. Jaromír Jágr si nabral puk v obranné třetině a vyrazil na parádní sólo, jež zakončil kličkou na gólmana. Nechal tak všechny zavzpomínat na svá hvězdná léta v NHL, ale co víc! Kladno bylo opět ve vedení.

Rytíři mohli přidat další branky před finalním závarem a ve vzduchu visel i Jágrův hattrick, ovšem to se nezadařilo. Piráti se v posledních minutách nadechli k náporu a odvolali brankáře. Srovnat už však nedokázali a v poslední sekundě hry ještě do odkryté klece inkasovali branku na 3:1 z hokejky kapitána Strnada.

Díky této výhře jsou Rytíři s patnácti body na druhém místě před Chomutovem s náskokem osmi bodů, a navíc na první Pardubice ztrácí pouze tři body. Bude se však hrát ještě pět zápasů, a tak nemá kladenský hokej extraligu ještě vůbec jistou. Ačkoliv páteční výhrou proti Chomutovu se jí výrazně přiblížil.

Tyhle spotřebiče se používaly za totáče. Pamatujete ještě na tancující tatramatky?

22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
Reklama