Na věku nezáleží! Jágr vystřílel svému Kladnu důležitou výhru

Rozjetí Rytíři po nepovedeném vstupu nyní kosí v baráži jednoho soupeře za druhým. Jaromír Jágr sice nepatří k hlavním střelcům mužstva, ale v pátek to byl právě on, kdo svému Kladnu vystřílel důležitou výhru.

Hokejové Kladno se dostalo v baráži o exraligu do výborné formy. Po prvních dvou neúspěšných zápasech už pouze vyhrávalo. V minulém kole dokonce přemohlo i do té doby neporažené Pardubice. V pátek je pak čekal velice důležitý zápas s Piráty, kteří s nimi bojují o druhé místo v baráži. V předešlých kolech odehráli Rytíři s Chomutovem vyrovnaná utkání a nejinak tomu bylo i v sedmém kole.

Kladenští vstoupili do zápasu povzbuzeni skvělou výhrou nad Pardubicemi hodně aktivně a byli za to i odměněni. Díky souhře dvou největších hvězd na ledě se ujali vedení. Plekanec našel v levém kruhu Jágra a ten propálil brankáře Peterse.

Pak měli navrch domácí Piráti. Díky dvěma zbytečným faulům Rytířů měli přesilovku pět na tři, ale v ní pouze zazvonila tyč po střele Koblase. Chomutovský útočník však nemusel dlouho smutnit. Po chybě hostujících hokejistů se ocitl sám před Cikánkem a srovnal stav utkání.

Druhá třetina začala také hodně divoce. Brankář Cikánek musel vytáhnout hned několik skvělých zákroků a rušno bylo i před druhou bránou. Tempo hry se pak trochu sklidnilo a hokej „nahoru dolů“ vystřídala urputná přetahovaná. Do kabin se šlo opět za vyrovnaného stavu.

Zapovězená stálice našich táboráků. Karel Kryl, básník s kytarou

Na začátku třetího dějství měl dobrou šanci Klhůfek, který při posledním vzajemném střetnutí nasázel Rytířům hattrick. Po další pasáži tvrdého boje pak přišel pravděpodobně nejkrásnější hokejový moment dosavadního průběhu baráže. Jaromír Jágr si nabral puk v obranné třetině a vyrazil na parádní sólo, jež zakončil kličkou na gólmana. Nechal tak všechny zavzpomínat na svá hvězdná léta v NHL, ale co víc! Kladno bylo opět ve vedení.

Rytíři mohli přidat další branky před finalním závarem a ve vzduchu visel i Jágrův hattrick, ovšem to se nezadařilo. Piráti se v posledních minutách nadechli k náporu a odvolali brankáře. Srovnat už však nedokázali a v poslední sekundě hry ještě do odkryté klece inkasovali branku na 3:1 z hokejky kapitána Strnada.

Díky této výhře jsou Rytíři s patnácti body na druhém místě před Chomutovem s náskokem osmi bodů, a navíc na první Pardubice ztrácí pouze tři body. Bude se však hrát ještě pět zápasů, a tak nemá kladenský hokej extraligu ještě vůbec jistou. Ačkoliv páteční výhrou proti Chomutovu se jí výrazně přiblížil.

Tyhle spotřebiče se používaly za totáče. Pamatujete ještě na tancující tatramatky?

5.8.2020
Buštěhradští zastupitelé se dnes na veřejném jednání vyjádří k návrhům obchvatu města. Jeho vznik záleží...
4.8.2020
Od poloviny srpna se mohou Kladenští vyjádřit k dlouhodobému rozvoji města. Dotazníky připravené vedením radnice...
4.8.2020
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
30.7.2020
Několik desítek členů oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Lidice, včetně přeživších lidických...
24.7.2020
Vědci z buštěhradského Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT vyvíjejí bytové větrací jednotky, které...
23.7.2020
Ukulele – to j pohoda. Nástroj trochu legrační, dobře naladění hudebníci, kteří sebou nemusí tahat...
22.7.2020
Vodárny obnovují čerpací stanici pitné vody Mělnická Vrutice. Jde o zásadní opravu po zhruba 50...
22.7.2020
Kladno nechá opravit silniční podjezd v části Kročehlavy, práce na obnově mají začít letos. Opěrné...
21.7.2020
Středočeští záchranáři letos mají už přes 200 výjezdů ke zraněným cyklistům, část úrazů je velmi...
18.7.2020
Již v loňském roce knihovna rozšířila otevírací dobu o jeden den v týdnu, aby vyšla vstříc zájmu...
Reklama