Nejbestiálnější vrah v dějinách Československa. Jak Václav Mrázek uspokojoval své sadistické choutky?

Další fotky

Jedním z nejhorších sériových vrahů naší historie je Václav Mrázek pocházející z Kladenska. Za své bestiální vraždy páchané na ženách byl popraven na Pankráci v 50. letech.

Tři roky kanibal Ladislav Hojer děsil Československo. Ženy vraždil ve vlaku i u přehrady

Vraždil kvůli cizímu majetku i kvůli svým sadistickým choutkám. Už jako dítě kradl, na přání otce učil krást své sourozence (jeho bratr Karel byl odsouzen za krádeže na 12 let). Pocházel z nuzných poměrů, byl z 11 sourozenců.

Hodně ho ovlivnilo chování vojáků na humanitární cestě do Rumunska a Bulharska. Stal se svědkem různých sexuálních praktik i střílení z vlaku na vše, co se hýbalo. Tyto vzpomínky mu dělaly dobře, proto je zřejmě začal uskutečňovat. Poprvé vraždil v roce 1951 na Chomutovsku, naposledy o šest let později na Kladensku.

5 nejvražednějších míst v Praze a okolí: Vedou okrajové části Prahy a Kladno

Kriminalistům trvalo dlouhé roky, než se jim bestiálního vraha s nekrofilními sklony podařilo vypátrat. Možná i díky tomu, že v práci působil nenápadně, tudíž nebudil podezření.

Vraždil zejména na Chomutovsku. Jeho první obětí se stala patnáctiletá Hana Ch., kterou ubil a s mrtvým tělem souložil. Stalo se tak v srpnu 1951.

Pomníček české kriminalistiky: Tělo ve dvou kufrech dorazilo na Slovensko. Kdo je vrahem Otýlie Vranské?

Znovu vraždil v půlce září. Dvaatřicetiletou Bronislavu P. třikrát zasáhl ranami z pistole na polní cestě. Mrtvolu odvlekl přes náhon k potoku. I ji zneuctil.

Dvě další vraždy nedokonal, i když způsobil těžká zranění. První dívku trefil do čelisti a druhá skončila s osmnácti bodnými ranami, které naštěstí nebyly hluboké.

Třetí oběť našla dívka, kterou si vytipoval na zábavě. Devatenáctiletá Elena M. vyšla jen s prostřeleným kabátem, což jí nedalo, proto se druhý den vrátila na místo, kde po ní Mrázek střílel. Našla tam tělo šestnáctileté Elišky D., kterou Mrázek zabil cca hodinu po útoku na Elenu. Zastřelil ji jediným výstřelem, když čekala na přítele. Tělo odtáhl mimo cestu, uspokojil se na něm a nechal ho přikryté dívčinými šaty, které rozřezal.

FOTO: Václav Mrázek – bestiální vrah

Václav Mrázek – bestiální vrah - WaltherVáclav Mrázek – bestiální vrah - Václav Mrázek (1)Václav Mrázek – bestiální vrah - Václav Mrázek (4)Václav Mrázek – bestiální vrah - Václav Mrázek (6)Václav Mrázek – bestiální vrah - Václav Mrázek (1)
Další fotky
Václav Mrázek – bestiální vrah - Václav Mrázek (5)Václav Mrázek – bestiální vrah - Václav Mrázek (3)Václav Mrázek – bestiální vrah - Václav Mrázek (2)

V půlce července 1954 jel na kole a potkal šestnáctiletou studentku Jiřinu H. Sesedl, zavolal na ni, a když se otočila, vpálil ji ránu přímo do obličeje. I její tělo zneužil ke svým scestným choutkám. Byla to v pořadí čtvrtá oběť.

Mrázkův revolver Walther ráže 7,65 mm se stal osudný také milencům Libuši D. a Karlu T. v srpnu roku 1955. Šestadvacetiletého muže po smrti okradl. Devatenáctiletá dívka předstírala smrt a snažila se pak utéct. Neunikla. Mrázek ji viděl, zastřelil do zad a nakonec celý čin dovršil souloží s její mrtvolou. 

Některé ženy se pokoušel uškrtit, ale všechny se zachránily a přivolaly si pomoc. Znásilňoval velmi mladá děvčata, jeho nejmladší oběti bylo pouhých šest let. Děti však nezabíjel. Když policejní vyšetřování probíhalo i na jeho pracovišti, rozhodl se změnit práci a odešel do Kladna.

Záhadná zmizení beze stopy. Vraždy, únosy? Kde jsou pohřešované ženy a děti?

Poslední, v pořadí sedmá vražda se odehrála neplánovaně 9. listopadu 1956 v domě jeho známého Ladislava B.  Mrázek si myslel, že je dům prázdný, ale narazil tu na sedmapadesátiletou Alžbětu B. Ubil v posteli sekyrou, kterou původně vypáčil zámek. Její  jedenáctiletou vnučku nezabil, nejprve ji donutil, aby s ním šla hledat cennosti a finance, a když odcházel, dívenku znásilnil. Kapesníkem si zakryl obličej, proto ho dívka nemohla identifikovat.

Mrázek unikal spravedlnosti velice dlouho. Kriminalisté ho odhalili naprostou náhodou až v polovině března roku 1957. V Libušíně na Kladensku byl zaměstnán jako lázeňský pracovník. Jeden z horníků, který vyfáral dříve, Mrázka načapal, jak prohledává oděvy. Kradlo se tu častěji, proto horník zavolal policii, kteří u Mrázka provedli domovní prohlídku. Našli tu kradené věci z poslední loupežné vraždy a také střelnou zbraň. Mordýř se ke svým vraždám i dalším činům doznal, až když vyšla balistika. Téhož roku byl rychle odsouzen a za sedm vražd, čtyři pokusy o vraždu a 14 znásilnění byl před koncem roku 1957 popraven na Pankráci.

Byl největším sériovým vrahem v historii československé kriminalistiky. Rozsudek soudu ho překvapil, na kolenou prosil o život.

Dnes, 14:11
Expozice v Malé galerii knihovny v 1. patře připomíná současně hned dvě kulatá výročí Jana...
Dnes, 11:10
Zástupci porodnice a dětského oddělení Oblastní nemocnice Kladno získali certifikát v rámci projektu Přirozený porod...
Včera, 13:11
Brouk působí lesákům a odboru životního prostředí kladenského magistrátu velké starosti.
Včera, 10:14
To vše v rozsahu maximálně pěti normostran. Výběrové řízení na obsazení funkce ředitele nebo ředitelky...
23.2.2020
Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, který směřoval na obce Hřebeč a Buštěhrad, povolal...
23.2.2020
Obyvatele Kladna nejvíce zajímá doprava, město letos chystá sérii setkání, na kterých sbírá v jednotlivých...
22.2.2020
V provizorním operačním a informačním středisku si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet, jak správně událost nahlašovat.
21.2.2020
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
21.2.2020
Vedení Kladna jedná o podobě obnovy železničních stanic ve městě a jejich okolí. Pokračují úpravy...
20.2.2020
O funkci ředitele Památníku Lidice se uchází pět zájemců, jejich jména ministerstvo kultury nezveřejnilo. Výsledek...
Reklama