Některé středočeské školy rozdají vysvědčení už v pátek

Žáci některých středočeských škol dostanou vysvědčení už v pátek, například v Líbeznicích u Prahy nebo v Základní škole Komenského ve Slaném na Kladensku. Naopak v kladenské základní škole ve Velvarské ulici nebo slánské Základní škole Na Hájích budou vysvědčení vydávat až v úterý. Ve třídách se často sejdou všichni spolužáci vůbec poprvé od vypuknutí pandemie koronaviru. Část z nich totiž zůstala i po otevření škol doma a pokračovala ve studiu prostřednictvím internetu.

Vysvědčení budou školy většinou rozdávat žákům uvnitř budovy. Každé dítě musí ale doložit škole čestné prohlášení o tom, že nemá příznaky virového infekčního onemocnění kvůli prevenci šíření onemocnění covid-19.

Líbeznická základní škola zakončí školní rok v pátek. „Děti budou v plném počtu a v rouškách,“ uvedl zástupce ředitelky Martin Skalický. V pondělí a v úterý, tedy poslední dva červnové dny, je vyhlášeno ředitelské volno.

Hodnocení žáků řešili učitelé různě, v některých školách bude vycházet především ze známek, které dítě dostalo při výuce ve škole, jinde bude výsledek odpovídat hodnocení při výuce na dálku.

Podle ředitelky kutnohorské ZŠ T. G. Masaryka Zdenky Mačinové je pro učitele v tomto ohledu klasifikace velmi obtížná, jelikož nedokážou určit, nakolik děti pracovaly během krize samy a nakolik za ně některou práci odváděli rodiče. Škola proto přistoupí ke kombinovanému hodnocení – na vysvědčení děti dostanou známky a spolu s nimi i komentář, který zhodnotí jejich účast na výuce na dálku.

Praha zažívala během koronakrize cyklistický boom

Známky na vysvědčení budou mít i školáci ze Základní školy Zruč nad Sázavou na Kutnohorsku. „Mimo to je ale naše škola zapojená do projektu formativního hodnocení a působí u nás i skupinka pedagogů, kteří tento typ přístupu zkoušejí uplatňovat v rámci výuky. Slovní zpětná vazba byla pak výrazněji využívána v době distanční výuky,“ uvedla ředitelka Ivana Stará.

vera/čtk

Včera, 18:37
Otevření parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře plánuje radnice na přelom léta a podzimu....
Včera, 18:14
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
Včera, 11:11
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
Včera, 09:41
Beroun podal žádost o stavební povolení na opravu mostu u osady V Kozle směrem na...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám...
2.8.2020
Projekt Rodinné stromy umožní obyvatelům města výsadbu nových stromů, které budou jejich adoptivními, informovala mluvčí...
1.8.2020
Králův Dvůr na Berounsku rozšíří dům s pečovatelskou službou o nový pavilon. Celkové náklady budou...
1.8.2020
Příští týden se na „odpočinkovou zónu“ dočasně promění plácek před prodejnou Albert na Malvazinkách a...
1.8.2020
První srpnový víkend na Mladoboleslavsku je nejlepším časem na rodinný výlet historickým vláčkem. Jako každý...
Reklama