20℃
Dnes je 19. duben , svátek má Rostislav

Opravu kladenské Doberské ulice komplikují problémy

Doberská ulice je v současné době jedno ze základních témat občanů Kladna. Krajská komunikace byla uzavřená už loni v červnu a stále není opravená.

Reklama

Původní termín dokončení byl v prosinci loňského roku, ale vzhledem k tomu, že se objevily komplikace v podobě špatně uložených plynových přípojek musela být stavba zastavena. Obyvatele však tehdy nikdo dostatečně neinformoval o důvodech, ani o tom, co jak bude stavba dál pokrařovat.

V současné době pro vyjasnění situace probíhají k Doberské Setkání s občany. Už letos v lednu mimo jiné zazněl časový harmonogram investiční akce. Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, která vozovku spravuje a společnost Silnice Topolany, která má rekonstrukci na starosti, veřejnosti přislíbily, že vše bude hotové nejpozději do konce letošního srpna. Objevily se ovšem další komplikace s vodovodními přípojkami. Jsou natolik zastaralé, některé kanalizační přípojky dokonce neprůchozí, že se musí vyměnit.

„Podle informací, které máme v současné době k dispozici, si náprava situace vyžádá investici v řádu milionů korun. O dané věci jsme už jednali s vedením společnosti Vodovody a kanalizace Mělník. Situaci v Doberské velmi citlivě vnímáme, žít víc než tři čtvrtě roku v rozkopané ulici se nikomu nemůže líbit,“ říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: „Proto se zabýváme možností, že by nutné finance na kanalizační přípojky zajistilo město.“

Doberská je ve správě Středočeského kraje, město samo tedy nemůže rekonstrukci tamní vozovky přímo urychlit. „Můžeme situaci pomoci řešit, monitorovat ji a průběžně informovat veřejnost, což děláme,“ říká statutární náměstek primátora města Kladno Tomáš Kutil a připomíná: „Proto organizujeme Setkání s občany. Na prvním mimo jiné zazněly důvody prodloužení stavby, postupné překládání plynových přípojek do potřebné hloubky dle norem či fakt, že před zimou se ulice provizorně zavezla štěrkem, aby se lidé dostali ke svým domům.“

Rekonstrukce ulice má pokračovat od dubna. Pracuje se na urychlení stavby ideálně tak, aby byla hotová už do letošního června. Vše se odvíjí od toho, jak se podaří vyřešit vodovodní a kanalizační přípojky. Nejen proto, že město čeká v letošním roce celá řada dopravních uzavírek na výpadovkách na dálnice, dokončit opravu Doberské je třeba co nejdříve.

Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová

Včera, 10:32
Kladenští policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy a kladenského dopravního inspektorátu měli napilno.
17.4.2019
Kladenský hokej učinil v úterý další důležitý krok směrem k postupu do extraligy. Hlavně zásluhou...
15.4.2019
Speciální vlaková souprava Cyklohráčku vyjíždí na trať o víkendech a státních svátcích až do konce...
15.4.2019
Kladenští hokejisté se v baráži dostali do úžasné formy a už to vypadalo, že si...
13.4.2019
Rozjetí Rytíři po nepovedeném vstupu nyní kosí v baráži jednoho soupeře za druhým. Jaromír Jágr...
11.4.2019
Město Slaný získalo zadarmo od investora park včetně zámečku v lokalitě Benar. Radnice má s...
9.4.2019
Tradiční událost s bohatým kulturním doprovodným programem se uskutečnila 22. března.
8.4.2019
Kladenští hokejisté zažili na domácím hřišti hororový vstup do barážového utkání s Chomutovem. Díky parádnímu...
5.4.2019
Aktuální plány se týkají sedmi velkých oprav komunikací ve správě Ředitelství silnic a dálnic a...
4.4.2019
U Nového Strašecí na Rakovnicku vznikne poblíž nájezdu na dálnici D6 kruhový objezd. Stavba křižovatky...
Reklama